224) ARTIK TEMİZ HAVA DA, PARAYLA!

Yayin Tarihi 13 Mart, 2010 
Kategori SOSYAL

Şehirde çalışanlara,

şişelenmiş temiz hava!

image0018.jpg

İngiltere’de şehirde stres altında çalışanlara hazırlanan şişelenmiş temiz hava satmaya başladılar.

İngiltere’de, şehrin stresinden çalışanlar için şişelenmiş temiz hava hizmete sunuldu. National Trust derneğinin satışa sunduğu şişelenmiş havalar, ülkenin kırsal bölgeleri ile deniz kenarlarında şişelenmiş.

Şişelenmiş havanın birkaç farklı türü bulunuyor. Bunlar arasında Townend deniz kıyısı havası, Box Hill’den orman havası ve Cumbria göl kenarı havaları var.

Yapılan araştırmaya göre, İngiltere’de şehirde çalışanların yüzde 74’ü her gün stres içinde olduklarını söylerken, yüzde 70’i şehirden uzaklaşmanın kendilerini rahatlattığını belirtiyor.

Çalışanların yüzde 72’si en rahatlatıcı aktivite olarak taze deniz havası almayı tercih ederken, yüzde 66’sı da köyde yapılan bir yürüyüşü rahatlatıcı buluyor. Buradan yola çıkan National Trust, ülke genelinde kentte çalışanlar için doğal bir çözüm üretti.

Her biri 454 gramlık, geri dönüşümlü cam kaplar içine 10 dakikalığına stresi yok edecek bu temiz hava örneklerini doldurdu. 100 şişe, www.nationaltrust.org.uk/freeair adlı internet sitesinden elde edilebiliyor.

Orjinal bilgi için: http://www.nationaltrust.org.uk/main/w-vh/w-visits/w-events/w-events-free-day.htm

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap