208) “ÇİÇEK”LE, İRAN AYNI ŞEYLERİ Mİ SÖYLÜYOR ?

Yayin Tarihi 29 Nisan, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

AKP kapatılırsa İSLAMİ DEVRİM OLUR

İran gazetesi Türkiye’nin bir İslam devriminin eşiğinde olduğunu yazdı.

29 Nisan 2008 / 11:01

image00170.jpg

İran’da yayınlanan Cumhur-i İslami Gazetesi, AKP’yi kapatma davasının konu edildiği başyazıda Türkiye’nin İslam devrimine doğru gittiğini ileri sürdü.
Gazetede, “
Anayasa Mahkemesi, laikliği korumak adına halkın karşısına geçecek olursa, mevcut kriz laikliğin sonunu getirecek bir devrime dönüşebilecek” diye yazdı.

İran’daki Cumhur-i İslami Gazetesi’nde, AKP’nin kapatma davasının kabul edilmesiyle ilgili yorumda “Türkiye’nin İslam devriminin eşiğinde” olduğu öne sürüldü. Gazete başyazısında, AKP’nin laikliği ortadan kaldırmaya çalışmakla suçlandığı, partinin kapatılması ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte 75 AKP’liye siyasi yasak istendiği hatırlatıldı. Yazıda, Türkiye’de laik kesimin türban yasağının kalkmasını laikliğe karşı açık mücadele olarak nitelediği, bu girişimin Anayasa’nın ilkelerine aykırı olduğu için AKP’nin kapatılarak yöneticilerinin yargılanmasını savunduğu vurgulandı. Gazete, İran Radyosu’nda da yayınlanan yorumunda şu iddialarda bulundu:

ABD PLANI
“Gelişmelerin perde arkasında İslamcılar’ın Türkiye yönetiminden silinmesi ve bu ülkenin laiklerin etkisi altında kalmasının planlandığı bellidir. Bu gerçekten yola çıkarak Türkiye ve AKP’yi aşan bir takım gizli ellerin perde arkasından faal olduğu söylenebilir. Nitekim bu son yıllarda İslam ülkelerinde ABD tarafından uygulanan kapsamlı bir plandır. Bu alanda ilk örneğe Cezayir’de tanık olduk. İslami kesimin meclis seçimlerini kazanması ardından ABD harekete geçip kendi piyonlarını destekleyerek İslami kesim liderlerini tutuklayıp seçimleri iptal etmek suretiyle Cezayir hükümetini istedikleri şekilde yönlendirdi. İkinci örnek ise Filistin’de yasal hükümet olan HAMAS’a baskı yaparak Siyonistlere alet olacak başka bir hükümeti başa getirilerek yaşandı. ABD’li yöneticilerin asıl hedefi; Müslüman ülkelerde İslam devriminin yayılmasına engel olup bu ülkeleri sulta altında tutmaktır.”

LAİKLİĞİN SONU
Gazete, hiçbir gücün İslam topraklarında kök salan İslam devriminin filizlenmesine engel olamayacağını savunarak, şu sözlere yer verdi: “Birçok İslam ülkesinde İslam devriminin yayılmasına tanık oluyoruz. Bu ise geleceğin İslam’a ait olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Türkiye hususunda AKP’ye karşı dava açılmasını tasarlayanların tarihi bir hataya düştükleri düşünülüyor. Zira Türkiye halkı Müslüman olduğu için hiçbir güç halkın inançlarına engel olamayacak. Ve ABD’nin tasarladığı planların İran, Lübnan, Filistin, Irak ve diğer ülkelerde başarısız kalması bu ülke ile diğer sultacılara ders olmalıdır. Özellikle de Türk halkı geçen seçimlerde oy çoğunluyla muhaliflere karşı başarı sağladıklarını göstermiş bulunuyor. Türkiye’nin bulunduğu şimdiki durumda İslami kesimin kenara itilip laiklerin yönetime getirilmesi, laiklik ve laiklik taraftarlarını silip süpürecek fırtınaların kopmasına neden olabilir. Hiç şüphesiz Anayasa Mahkemesi laikliği korumak adına halkın karşısına geçecek olursa mevcut kriz laikliğin sonunu getirecek bir devrime dönüşebilecek.”

ENSON HABER

 

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap