203) “TÜRK BAYRAĞINI” ÇİĞNEDİLER !

Yayin Tarihi 25 Nisan, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN, ERMENİ SORUNU

TÜRK BAYRAĞINI ÇİĞNEDİLER !

image00161.jpg

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da sözde Ermeni soykırımı resmi törenlerle anıldı. Resmi törende bu kez Erivan yönetimi bir değişiklik yaptı: Tören alanınaTürk bayrağı serdi. 10 binlerce Ermeni Ay yıldızlı bayrağımızın üzerine basarak geçti.

image00224.jpg

Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişi sözde Ermeni soykırımının 93`inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma törenine katılmak için 1965 yılında inşa edilen Soykırım Anıtı`nın önünde toplandı. Resmi törende Türk bayrağı yere serilerek, çignendi. Erivan dışında birçok Avrupa ülkesinde de Ermeniler sözde soykırımı anmak için toplantılar yaptı. Toplantılarda Türkiye aleyhine sloganlar atıldı. Dün de Erivan’da yapılan gösteride yine Türk bayrağına hakaret edilmişti. Göstericiler Türk bayrağını yakmışlardı.  

Anıta kırmızı ve beyaz karanfiller bırakan kalabalık, sözde soykırımda kaybolanların anısına yanan meşale önünde saygı duruşunda bulundu.

Ermenistan`ın yeni Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan da eşiyle birlikte anıta çiçek bıraktı ve din adamlarıyla birlikte dua etti. Ülke genelindeki okullardan gelen öğrenciler ve sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin yanı sıra diasporadan gelen çok sayıda Ermeni de anma törenlerine katıldı.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, 1915 olaylarıyla ilgili iddiaların uluslararası platformlarda tanınması ve bu olayların kınanması konusunun ülkesinin dış politika gündeminin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. Sarkisyan, “Ermenistan, tarihi adaletin yerini bulması yönündeki çabalarını ikiye katlamalı” dedi.

Sarkisyan, 1915 olaylarının yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Ermeni iddialarının birçok ülke tarafından tanındığını öne sürdü.

“Amaçlarımız arasında kin veya intikam namına bir şey yok. Şimdi masum  kurbanların anısını koruyarak, Türkiye ile önkoşulsuz olarak ilişkileri  normalleştirmeye hazırız” ifadesini kullanan Sarkisyan, “Ermenistan  devletinin olmadığı durumlarda bu tür durumlarla karşılaşılabileceğini,  bu nedenle devletin geliştirilmesi ve güçlendirilmesinin önemli  olduğunu” belirtti.

“Bayrak Milletin Onurudur”

Bayrağa saygı isteriz. Çünkü biz bayrağa saygılı bir milletiz…

ATATÜRK’ÜN BAYRAK HASSASİYETİ
“Atatürk Karşıyaka’da İplikçizade Köşkü’nde konaklayacaktı. Şimdilerde Karşıyaka Evlendirme Dairesinin karşısında, Yalı’daki 380 Numaralı Çağlayan Apartmanının olduğu yerde bulunan bu köşkün güzelliği dillere destandı. Girişte kadınlı, erkekli muazzam bir topluluk birikmişti. ATATÜRK onları selamlayarak köşke yöneldiğinde yüzü asıldı. Kaşlarını çattı. Çünkü, geçeceği yerde boylu boyunca bir Yunan Bayrağı seriliydi. Karşılayıcılara bunun nedenini sordu. Onlar da, “Yunan Kralı Konstantin’in 1921 yılında İzmir’e geldiğinde bu köşkte ağırlandığını; yere serilen Türk Bayrağını çiğneyerek içeri girdiğini” anlattılar.

Atatürk’ün yanıtı kısa ve kesindi: “Yunan Kralı hata etmiş. Çünkü, bayrak bir milletin onurudur. Ben bu hatayı tekrarlamam” diyerek, yerdeki bayrağı kaldırttı. Köşkün bembeyaz mermerlerinde ilerleyerek, içeri girdi.”

HÜRRİYET

ziyaretcidefteri21111126.gif

Paylaş:

Yorumlar

“203) “TÜRK BAYRAĞINI” ÇİĞNEDİLER !” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. Yılmaz Karahan yorum tarihi 25 Nisan, 2008 13:10

  “AKDAMAR” Adasını, Ermeni Lobisine Diyalogçuluk anlayışı ile peşkeş çekenler Utansın !

 2. Necmiye Güneş yorum tarihi 25 Nisan, 2008 16:34

  Sayın Yetkililer, akdamar için 3 trilyon harcamıştır.Borç batağında olan Türkiye’yi şirin görünmek uğruna peşkeh çekenleri ALLAH’a haval ediyorum.Türk Milletini bir dilim ekmeğe muhtaç ettiler.Zenginimizi yok ettiler,yabancı sermaye ye Türk topraklarını ucuza kapattılar.Türkiye yi pazarlayanlar iyi pazarladı.Bu olumsuzluklara itiraz edenleri terörist kefesine koydular.Bunların Dininden de,Milliyetinden de şüphe ediyorum.Halen Avrupa Birliği diye uğraşan kendini bilmezleri de ALLAH’a haval ediyorum.Cezalarını rabbim verir İnşallah.Eğer bütün bunlara rağmen sınırları açarlarsa hiç şaşmamak lazım, bunlar onuda yapar.Çünkü çok ılımlılar.Yüzlerine tükürseler yarabbi şükür diyecek pozisyondalar.

 3. Türkeri_66 yorum tarihi 30 Nisan, 2008 14:23

  bunun yapılmasına göz yumanlar bir gün gelir hesapını verirler inşallah… bayrak bir ülkenin haysiyeti namusu şerefidir .buna göz yumanlar hesbını birgün verecekler verecekler!!!!!

 4. Türkeri_66 yorum tarihi 30 Nisan, 2008 14:33

  bayraka basan ayaklar kesilsin!!!!

 5. ebru kocak yorum tarihi 1 Mayıs, 2008 21:21

  bayragımıza ayak basanlar onu cıgneyenlerr gebersınlerr serefsızler!!!!

 6. Ahmet yorum tarihi 5 Temmuz, 2008 23:29

  -Hepimiz birer Ermeniyiz….Taksimde bu sozleri soyleyen Kani ve sutu bozuklarin bu resimleri gormesini cok isterdim.
  Turk Medyasi ise bir ermeni Gazeteci Hrant Dink in icin Avukatlik yapmasinida burada kiniyorum….Yuhhh olsun onlara
  Asala tarafindan Sehit edilen, Turk Diplomatlarinin kemikleri sizliyor…

Yorum yap