197) PARA YAHUDİ’DEN, HAKARET TESEV’DEN…

Yayin Tarihi 16 Nisan, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

PARA YAHUDİ’DEN,

HAKARET TESEV’DEN

image00145.jpg

T.E.S.E.V. Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı

 

Büyükanıt, TSK’yı yıpratmayı hedef alan TESEV için “Raporlar kimlerin desteğiyle hazırlanıyor, tahmin ediyorum” demişti. Genelkurmay Başkanı’nı doğrulayan itiraf bir yıl sonra TESEV Başkanı Can Paker’den geldi.

Türkİye’ye her yıl 2 milyon dolar gönderiyor” diyen Paker, Soros’un bu parayı iyilik olsun diye dağıttığını iddia ederken şunları söyledi: Adamın 12 milyar dolar serveti var, 600 milyon dolarını dağıtıyor…


Para, Yahudi’den hakaret TESEV’den

Genelkurmay Başkanı, TESEV’in yayınladığı Almanağı eleştirirken, “Bu tür raporlar kimlerin desteğiyle hazırlanıyor bilmiyorum. Bir kısmını sadece tahmin ediyorum” ifadesini kullanmıştı

Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef alan TESEV’in arkasındaki gücün, yapılan itirafla Soros olduğu gerçeği gün yüzüne çıktı. TESEV Başkanı Paker, Soros’un, Türkiye’ye her yıl 2 milyon dolar gönderdiğini söyledi.

Hazırladığı Almanak’la Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef alan TESEV’i, ünlü Yahudi finans spekülatörü George Soros’un fonladığı ortaya çıktı. TESEV Başkanı Can Paker, Sorus’un Türkiye’ye her yıl 2 milyon dolar gönderdiğini söyledi. Aynı zamanda Soros’un kurduğu Açık Toplum Enstitüsü’nün de Danışma Kurulu Başkanı olan Can Paker, Sabah gazetesine yaptığı açıklamada ilginç itiraflarda bulundu. Açıklamasında, dünyaca ünlü Yahudi spekülatör Soros’a övgüler yağdıran Can Paker, şunları söyledi: “Soros’un iki yanı var; biri işadamı ve spekülatör olması. İkincisi ise ’Açık Toplum’ dünya görüşüne çok inanmış biri ve bu iddialarını gerçekleştirmek için para harcıyor.. Soros, Bush’un iktidardan inmesi için 15 milyon dolar harcadı. Soros, ’Açık Toplum’ fikri için dünyada yılda 600-700 milyon dolar harcıyor. Yarısından çoğunu açık toplum olmadığını düşündüğü Amerika’da harcıyor.”

Hobileri uğruna…
Açık Toplum Enstitüsü’nün Türkiye’de harcadığı paranın yılda 2 milyon dolar civarında olduğunu belirten Paker, “
O da gayet şeffaftır. Hiçbir proje parasal olarak üçte birden fazla desteklemez. Projelerin üçte ikisini başka birileri destekliyor. Ben de enstitünün danışma kurul başkanıyım. Hangi projenin destekleneceğine biz karar veriyoruz. Sokak çocuklarından sanata kadar birçok projeyi destekliyoruz” diye konuştu. Soros’un bu parayı ’hobileri’ uğruna Türkiye’ye gönderdiğini ifade eden Paker, “Tabii insanları, bu adamın bu parayı hobi ve ideal olarak harcadığına ikna etmek zor. Adamın 12 milyar dolar serveti var. Bunun 600 milyon dolarını her yıl bu işe harcıyor. ‘Niye harcıyor, mutlaka menfaati vardır’ deniliyor. Ama Soros 75 yaşına gelmiş; yatı, uçağı sevmiyor. Bu onu mutlu ediyor” diye konuştu.

harcayan Yahudi
Yahudi asıllı dünyaca ünlü finans spekülatörü Soros, ABD’nin sözde demokrasi operasyonlarında başrolü oynamıştı

ABD’nin, demokrasi adı altında, yabancı ülkelerde sivil kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirdiği sivil operasyonlar, ünlü spekülatör George Soros’un adıyla özdeşleşti. ABD derin devleti, dış operasyonlar için önce CCF’yi kurmuştu. Örgüt, CIA’nın oluşturduğu yayın ve konferans örtüsünü kullanarak dış ülkelerdeki bağlantılarını sağlamıştı. Politik operasyonlarda CIA bağlantısı sorun yaratmaya başladığında, özel kuruluşlar devreye sokuldu. Artık ’demokrasi projesi’nin vitrininde bu kuruluşlar sahneye çıktı. 1979’da Açık Toplum Enstitüsü’nü kuran, Amerika’nın dış politikasını yöneten CFR örgütünün en aktif üyesi olan Soros, ABD derin devletinin dış ülkelerde; özellikle de Türk cumhuriyetlerindeki “örtülü” ve “gizli” operasyonlarının simge ismi.

TSK’ya dil uzattı
Trilyonlarını ABD için harcayan Yahudi spekülatör George Soros, Sabancı Üniversitesi’nde verdiği konferansta, “
Türkiye’nin ihraç etmesi gereken şey ordusudur” diyerek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne dil uzatmıştı. Soros, Eylül 2001’de İstanbul’da açtığı ofisiyle Türkiye’de “Avrupa Birliği, eğitim, siyasi reform, medya, kadın hakları, sivil toplum örgütleri ve bölgesel farklılıklar” başlıkları altında projelere destek vermişti. Bu tür projelere her yıl 400 milyon dolar tutarında kaynak ayırdıklarını belirten Soros, “Bu para ciddi etki yaratıyor” ifadesini kullanmıştı.

Türkiye’ye 8 milyon dolar
Vakıflarla demokrasiyi teşvik etmeyi amaçlıadıklarını kaydeden ünlü spekülatör Soros, “
Dünyanın her yanında böyle süreçleri destekliyorum. Şu anda Liberya’da yapıyoruz, Nepal’de de yapabiliriz. Türkiye’de de son 5 yılda 8 milyon dolar harcadık” demişti. Enstitünün 5 yılda bir düzenlenen son toplantısı Türkiye’de gerçekleştirilmiş, İstanbul’da verilen yemeğe Devlet Bakanı Ali Babacan’ın yanı sıra 350 kişi katılmıştı. Babacan’ın Soros’la görüşmesi, Emin Şirin tarafından soru önergesiyle Meclis’e taşınmıştı.SSCB olmuştu
TESEV Başkanı Can Paker, aynı zamanda Soros’un kurucusu olduğu Açık Toplum  Enstitüsü’nün de Danışma Kurulu Başkanı.

ABD emperyalizminin dünya genelinde gerçekleştirdiği demokrasi operasyonunun ilk kurbanı  dağılan SSCB olmuş, daha sonra da Orta Asya ülkelerinde, yani bağımsızlığını yeni kazanmış Türk Cumhuriyetleri’nde alt operasyonların startı verilmişti. Özellikle petrol ve doğalgaz zengini Türk Cumhuriyetlerini işin başında denetim altına almak ve Türklerin bir araya gelerek bir “süper güç” haline dönüşmelerini engellemek amacıyla başlatılan operasyonun ilk adımı, Türkiye ile Türk Cumhuriyetleri arasındaki ilişkilerin kopmasını sağlamaktı.

Kadife devrimlere katkı
Bunun için de NED kaynaklarıyla beslenen sivil toplum örgütleri, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan’da yapılandı. Yeni cumhuriyetlerin, Batı’nın ve ABD’nin çıkarlarına zarar vermeyecek şekilde kurulması operasyonunun arabulucusu ise Türkiye oldu. Soros’un adı özellikle Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra kurulan ülkelerde yönetim değişikliklerine kadar varan toplumsal hareketler ve öğrenci ayaklanmalarında geçiyor. Soros’un, Ukrayna, Gürcistan ve Kırgızistan’da yönetimlerin kadife devrimlerle devrilmesinde katkısı tüm dünyada biliniyor. Ünlü yahudi spekülatör, kurduğu vakıf ve fonla, milyarlarca doları yönetiyor.

karıştırd
ABD’nin sözde demokrasi operasyonlarında başrolü oynayan Soros, el attığı her ükeyi karıştırmayı başarmıştı. Yugoslavya ve Ukrayna gibi Doğu Avrupa ülkelerine yaptığı mali yardımın tutarı BM yardımını aşınca, bu anormal ilginin altında “siyasal” bir çıkar olduğu konuşulmuştu. Bazı kesimlerin ’Kapitalist Lenin’ benzetmesi de yaptığı Soros’un adı, önce Sırbistan’da Miloseviç’i deviren ayaklanmada, sonra sırasıyla Gürcistan, Ukrayna ve Kırgızistan’da yaşanan halk hareketlerinde duyuldu. Soros’un girdiği her yerde yönetimler bir bir değişiyordu.


Kansız biten bu ayaklanmaların perde arkasındaki isim olan Soros, parasal gücünü kullanarak ülkelerin iç işlerine karışmış ve o ülkenin siyasetine yön vermişti. 2003’te Gürcistan Devlet Başkanı Edward Şevardnadze, bir devrimle yıkılarak yerine Batılı tiplemesine oldukça uyan genç bir lider Mihael Saakaşvili getirilmişti. Ukrayna’da da Batı yanlısı Viktor Yuşenko iktidara getirilmişti. Soros’un kışkırtmasıyla sokaklara dökülen binlerce gösterici, Kırgızistan’ı da karıştırmıştı. Askar Akayev ülkeyi terk ederken,  yerine Kurmanbek Bakiyev getirilmişti. Kırgızistan’da sokağa dökülen halk, başkanlık sarayını ele geçirmişti.

SK’ya saldırdılar!
Soros’tan Türkiye’de en fazla katkı alan kuruluş olarak tanınan TESEV’in “Almanak: Türkiye-Güvenlik Sektörü ve Demokratik Gözetim” adlı raporda “TSK’nın ülkeyi yöneten AKP’yi laikliğe karşı dolaylı tehdit olarak algıladığı” görüşüne yer verilmişti. Almanak’ta askeri yargı, jandarma ve jandarma istihbarata yönelik sert eleştiriler de yer almıştı. Almanak’ta, Genelkurmay Başkanı’nın, Başbakan’a bağlı görev yaptığı tek ülke olarak Türkiye gösterilmişti. Genelkurmay harcamalarının hiçbir denetimden geçmediği ileri sürülen raporda, şu ifadelere yer verilmişti: “TSK, bu yıl da siyaseti etkileme politikası izlemeye devam etti. Üst düzey bir general, ”Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’ni biz hazırlar, Başbakanlığa basılmak üzere göndeririz“ diyerek, bu belgeyi hazırlayan otoritenin TSK olduğunu teyit etmiştir. TSK, AB üyeliğine, çeşitli demeçler yoluyla sıcak bakmadığını belli etti. TSK’nın silah tedarikinde de demokratik sivil denetim sağlanmadı.”

ö
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 2 Ekim 2006’da, Harp Akademileri Komutanlığı’nda 2006-2007 eğitim öğretim yılı açılış töreninde yaptığı konuşmasında, Soros destekli TESEV’in yayınladığı Almanak’a sert eleştiriler yöneltmişti. TSK’yı yıpratma faaliyetlerinin kampanyaya dönüştüğünü belirten Büyükanıt, TSK’nın ’demokratikleşmenin önündeki bir engel’ gibi sunulmaya çalışıldığını kaydetmişti. Bu saldırıların dışarıdan olduğu kadar içeriden de destek bulduğunu anlatan Büyükanıt, TESEV’in güvenlik Almanakı’nın “pek çok maddi hata içerdiğini” ifade etmişti.

Tahammül sınırlarını aştı
Raporun önsözündeki ’İtaat kültürünün yerine itiraz kültürünü yerleştirmeyi amaçladığı’ yolundaki ifadeler, raporun gerçek niyetini açıkça ortaya koymaktadır” diyen Büyükanıt, Almanak’ın 22 Eylül’deki sunumuna katılan konuşmacıların “her türlü teamül, nezaket ve tahammül sınırını aştığını” ifade etmişti. “Almanak mayısta hazırlanmasına karşın eylülde sunumu yapıldı. Bunun amacı da almanağa verilecek TSK tepkisinin İlerleme Raporu’na sokulmasıdır” diyen Büyükanıt, şöyle konuşmuştu:

Ziyadesiyle rahatsız oluyorum
Böyle gerçekle ilgisi olmayan ifadelerin hangi kritere uygun olduğunu anlamak mümkün değildir. Bu tür raporlar kimlerin desteğiyle hazırlanıyor bilmiyorum. Bir kısmını sadece tahmin ediyorum. Ancak bu tahminlerim bu raporların kimler tarafından desteklendiğini gördükçe gerçeğe dönüşüyor ve bundan ziyadesiyle rahatsız oluyorum. Bu belgede dikkat çeken en önemli konu, 22 bölümden dokuzunun Polis Akademisi tarafından yazılmış olmasıdır. Devletin önde gelen kurumlarının bu tür çalışmalara katılmalarının nasıl bir fayda sağlayacağını da takdirlerinize bırakıyorum.”

T.E.S.E.V. Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı


TESEV’in Almanakı’nın, giriş bölümünde

Bilkent Üniversitesi Prof. Dr. Ümit Cizre-İtaat kültürü yerine bilimsel itiraf ve itiraz,

TBMM Araştırma Merkezi’nden Dr. Ahmet Yıldız-TBMM,

Polis Akademisi’nden Doç. Dr. Zühtü Arslan, Yıldız Teknik Üniversitesi Doç. Dr. Gence Özcan MGK,

Emekli Askeri Savcı ve Hakim Dr. Ümit Kardaş-Askeri Yargı,

Gazeteci Lale Sarıibrahimoğlu-Türk Silahlı Kuvvetleri-Jandarma-Sahil Güvenlik, Polis Akademisi

Doç. Dr. İbrahim Cerrah-Polis, Polis Akademisi

Yrd. Doç. Dr. Ertan Beşe-Özel Harekat-Geçici Köy Korucuları-JİTEM, Polis Akademisi

Doç. Dr. M. Bedri Eryılmaz-Özel Güvenlik-Polis İstihbarat, Polis Akademisi

Doç. Dr. Önder Aytaç-Medya ve Gazeteci Yazar Ferhan Ünlü ise MİT ve Sivil Toplum

konularında makalelerine yer verildi. Doç. Dr. Zühtü Arslan, bir yazısında, “Milli güvenlik kavramı, silahlı güçlerin aynı zamanda ideolojik devlet aygıtı olarak işlev görmesini ve aslında milli güvenlikle doğrudan ilgisi olmayan konularda söz sahibi olmasını beraberinde getirmektedir” diye yazmıştı.

YENİÇAĞ

ziyaretcidefteri21111126.gif

Paylaş:

Yorumlar

“197) PARA YAHUDİ’DEN, HAKARET TESEV’DEN…” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 17 Nisan, 2008 00:28

  **EFENDİM BİZİM YEGANE SERVETIMIZ;O R D U M U Z.
  ONUDA RENCİDE EDENLER DİLERİZ BİRDAHA ÖMÜRLERİ BOYUNCA ANKARA YOLUNU GÖREMEZLER.HATTA İSTANBULU!!BASKENT YAPMAYI KENDILERINDE HAK GÖRENLER!ASLINDA ANKARAYA YERLESİMİ ARTIK DURDURMALILAR.ORASI DÜSMANA KARSI ÖZEL BİR SEHİRDİ.AMA ÜLKE DOSTU OLMAYANLAR YUKARIDAKİ GİBİ..BÜTÜN BUNLARI OKUDUKCA ARTIK SADECE KENDIMIZE KIZIYORUM.NEDEN BİZ GÜCLÜ OLMAYI BASARAMADIK?nerelerde yanlıs yaptık..ARTIK BUNA DAYANAMIYORUM.
  *VARMI KENDISINE VE ÜYE OLDUGU PARTISINE BU VE BU TİP SORULARI SORACAK SİYASETCİ..BİZDEKİLER POLİTİK OLMAYIDA BECEREMİYOR,SİYASET YAPMAYIDA.
  **GALİBA POLİTİKA EGİTİMİ ALMALILAR!
  *BIKTIK BİZ BU BİRSEYLERİN GÜCÜYLE POLİTİKACI OLUP
  90 SENE ORADA KALMALARINDAN:(**BU GECE NTV.DE ALMANYA ESKİ DISİSLERİ BAKANI J.FISCHERİ DİNLEDİM.60 YASINDAYIM ARTIK AKTİF SİYASET YAPAMAM.’BÜYÜKBABA OLDUM’ DEDİ..BİZİMKİLER ÖLMEDEN!GİTMİYORLAR!COK AFEDERSİNİZ..AMA BÖYLE DÜSÜNDÜRTÜYORLAR.*TABİİ İCLERİNDE GERCEKTEN ÜLKEYE YARARLI OLACAKLARI KASTETMIYORUM..AMA YARARLI OLMALARI İCİN DİGERLERİNİN ARTIK KÖSELERİNE CEKILMESI GEREK.MESELA;M.YILMAZ!YETMEDİMİ?GENE MECLİSDE:( DEMİRELİ BIRAKSALAR O DA GİRECEK!AYIP ARTIK/YETSİN.

 2. Samet Acar yorum tarihi 17 Nisan, 2008 18:30

  TESV’in başkanı,bu halkı aptal mı sanıyor.Soros’un “Hobisi”imiş.Ülkemizde daha bu ne çok satılmış ‘Hobisi’olanlar var.Güncistan’da ki oyunları da ‘Hobi’idi.Zavallı başkan,kendini savunamıyan Sorosu sen savunuyorsun!Biraz da kendinin haklılık payının olduğunu savunmak için para versin de görelim.Sorosun adamları,o musluklar birgün kapatılırsa,bu piyonlar ne yapacaklar?”kesen döner sap döner,birgün hesap döner.”Ata sözünü ,başkan kulağında küpe olsun!Artık Türk milleti ve gençleri Soros’u ve piyonlarını iyi biliyor.Ülkemizde amaçlarını nasıl gerçekleştirmek için çaba harcadıklarını çor iyi biliyorlar.Acaroğlu

 3. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 18 Nisan, 2008 01:01

  BİZİM BAGIMLILIGIMIZ TEK DERDIMIZ.DEMEKKİ;POLİTİKACILAR HER PARAYI VERENIN ÜZERINE ATLAMISLAR!
  *BU 60’LARDA BASLAMIS!BUNU HERKES BILIYORMU..VEDE İ.İNÖNÜNÜN DE O VAKİTLER VE DAHA ÖNCE GÖREVDE OLDUGUNU.TAMAM.
  DA;BİR SORUN DAHA!OSMANLIDAN BERİ!!PARA İSİ BUNLARDAYMIS:( VE GALİBA YAKAMIZI KURTARAMAMISIZ!
  -YANLIZ İSRAEL C.BASKANI GELDIGINDE ÜLKE DOSTU KAMHİ’NİN DAVETİNİ KABUL ETMIS.BU OLDUKCA İYİ BİR HABERDİ.JACK KAMHİ NİN KIBRISTA PASAPORTUNU ALDIKLARINI OKUYUNCA ÜZÜLMÜS, SONRA BURADAKİ YEMEK
  DAVETINDE SEVINMISTIM.YÜREGİME SU SERPICEK ENDER OLAYLAR VAR..İSTE BÖYLE KÜCÜK GÖRÜNENLERIYLE MUTLU OLMAK ZORUNDA OLDUGUMU BİLİYORUM.
  HAYIRLISI ALLAHTAN.

 4. şahin kaya yorum tarihi 14 Mayıs, 2008 01:15

  adam zekat mı*veriyor .teşile söyletin gitin kafasına sıksın

 5. Adnan Öksüz yorum tarihi 17 Nisan, 2017 11:30

  SOROS’UN UŞAKLARI !
  Soros’un Türkiye’de destek verdiği sözde vakıf ve derneklerin listesi:
  Soros’un Türkiye’de destek verdiği vakıf ve derneklerin listesi Milli Gazete’den Adnan Öksüz’ün köşesinde yer aldı.
  Öksüz, yazısında önce Soros’u anlattı: “KADİFE devrimlerin ve gerilimlerin yaşandığı ülkelerde hep onun adı ÖN PLANA ÇIKIYOR. Kendileri “ünlü” bir PARA spekülatörü aynı zamanda… Bugüne kadar adı ‘KARANLIK PLANLARIN UYGULAYICISI ’ olarak öne çıkan SIYONIST George Soros’tan bahsediyoruz… Hani, Irak işgali öncesi, ‘Türkiye’nin EN iyi IHRAÇ ÜRÜNÜ ORDUSUDUR’ diyen O ADAM …”
  Ardından “İşte bu George Soros tarafından desteklenen AÇIK TOPLUM VAKFI, 2015 yılında Sivil Toplum’a tamı tamına 4,3 milyon TL (eski parayla 4,3 trilyon lira) destek verdi. Verdiği desteklerle 18 milyon TL tutarında proje gerçekleştirildi.Eminim siz de bu vakıftan destek alan kuruluşları merak ediyorsunuzdur. Bazılarını buraya alıyorum. Buyursunlar” deyip, listeyi sıraladı:
  İŞTE O LİSTE
  “* Afrikalılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma (Afrotürk) Derneği – Afro-Türk Renkler: Afro-Türk Kadın ve Çocukları Güçlendirilmesi, Sosyal Dayanışma ve Farkındalık Meydana Getirilmesi,
  * Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu – Roman Hakları Forumu’nu (Romfo) Güçlendirme Projesi,
  * Anadolu Kültür – Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu,
  * Anadolu Kültür – Sosyal ve Ekonomik Olarak Dezavantajlı Üniversite Öğrencilerinin İhtiyaç Duydukları Maddi Kaynakları Sağlayacak Burs Programı,
  * Bağımsız Araştırma Bilgi ve İletişim Derneği – Telgraflarda Sürgün Günlüğü,
  * Bağımsız Sinemacılar Derneği – Acının İki Yüzü,
  * Bellek ve Kültür Sosyolojisi Çalışmaları Derneği (BEKS) – Ermeni Gençlerin Post-Belleği Üzerine Karşılaştırmalı Bir Araştırma,
  * Boğaziçi Üniversitesi – Türkiye’de Siyasetin Anlam Haritasını Çizmek: Tartışma Eksenleri ve Yorum Çerçeveleri,
  * Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği – Türkiye Hapishaneler Enformasyon Ağı,
  * Diyarbakır Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (DİSA) – Önce Anadili: Eğitimde Anadili ve Çok Dillilik,
  * Ermeni Kültürü ve Dayanışma Derneği – Geride Kalanlar,
  * Güneydoğu (Turabdin) Süryani Kültür ve Dayanışma Derneği – Birlikteyken İyiyiz,
  * Hrant Dink Vakfı – Anadolu’nun Kültür Mirasını Ortaya Çıkarmak ve Savunmak,
  * İstanbul LGBTT Dayanışma Derneği – Trans Hakları Projesi,
  * İzmir Çağdaş Romanlar Derneği – Çocuklarına Gelinlik Değil Bezden Bebek Diken Roman Kadınların Kapasitesinin Güçlendirilmesi,
  * KAMER Vakfı – Dünyayı Kadınlar ve Çocuklar Değiştirecek Projesi,
  * KAOS Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği – LGBTİ’lerin İnsan Haklarının İzlenmesi Programı,
  * Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği – Trans-İzleme: Türkiye’de Translara Yönelik Hak İhlallerinin Savunuculuk Perspektifiyle İzlenmesi,
  * Koç Üniversitesi – Türkiye Seçim Araştırması 2015,
  * Muş Kadın Çatısı Derneği – Çocuk İstismarına Dur De! 2,
  * Ortak Gelecek için Diyalog Derneği – Doğruluk Payı,
  * Pembe Hayat Lgbtt Dayanışma Derneği – 5. Pembe Hayat Kuirfest,
  * Pembe Hayat Lgbtt Dayanışma Derneği – Adaletin T Hali,
  * Sosyal Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) – LGBT Eşitliğinin Altyapısını Oluşturmak,
  * Suriye Can Derneği – Nusaybin Suriye Can Okulu,
  * Toplumsal Duyarlılık ve Şiddet Karşıtları Derneği DUY-DER – Çocuklar İçin Mayın ve Çatışma Atıkları Eğitim Projesi – Doğubeyazıt, Pervari, Eruh Köyleri,
  * Uluslararası Şeffaflık Derneği – Batı Balkanlar ve Türkiye’de Ulusal Şeffaflık Sistemi ve Yolsuzlukla Mücadele Gelişiminin İzlenmesi,
  * YUVA Derneği – Suriyeli Mültecilere Destek Projesi,
  * Zan Sosyal Siyasal İktisadi Araştırmalar Vakfı – Ezidilerin 73. Fermanı Şengal Soykırımı.
  http://www.medyamit.com/mobil/haber/1566/sorosun-usaklari

Yorum yap