183) MİLLİ EĞİTİM Mİ ?

Yayin Tarihi 6 Nisan, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

MİLLİ EĞİTİM Mİ ?

image00114.jpg

Eğitim camiası, liselerde okutulan coğrafya kitabındaki Ermeni propagandasını ancak okulların kapanmasına 1 ay kala farketti.

Bakanlık’tan onaylı
Hüseyin Çelik idaresindeki milli eğitimimize yeni bir skandal bombası daha düştü. Bakanlık onayıyla 2007 yılında basılan 11. sınıf coğrafya ders kitabının 133. sayfasındaki Türkiye fiziki haritasında ’Ağrı Dağı’nın adı, Ermenilerin söylediği gibi  ’Ararat’ olarak yer aldı. Skandal kitap eğitim yılı boyunca çocuklara okutuldu.

Yeni haberdar oldu
Bİnlerce eğitimci ve öğretmenin de gözünden kaçan rezalet, eğitim yılının tamamlanmasına 1 ay kala ortaya çıktı. Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk tepkisini, “
Bölücü haritaların elden ele dolaştığı bir dönemde Türkiye haritasında Ağrı Dağı’na ’Ararat’ denmesi oldukça manidardır” sözleriyle dile getirdi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİ BİR SKANDALA İMZA ATTI


Kitapta ‘Ağrı’, ‘Ararat’ oldu

MEB tarafından yayımlanan 11. sınıf Coğrafya dersi kitabında Türkiye’nin fiziki haritasında ’Ağrı Dağı’ adının ’Ararat’ olarak geçtiğini belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, bu yanlışlığın düzeltilmesini istedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan ve şu anda okutulan 11. sınıf Coğrafya dersi kitabında Türkiye’nin fiziki haritasında ’Ağrı Dağı’ adının ’Ararat’ olarak geçtiğini” belirterek, bu yanlışlığın düzeltilmesini istedi. Bakanlık onayıyla 2007 yılında basılan 11. sınıf Coğrafya ders kitabında yer alan bu ihmalin affedilemez boyutta olduğunu savunan Koncuk, “Ararat kelimesi günümüzde sözde ’Ermeni Soykırımı’ iddiasının sembolü haline gelmiştir. Bugün ülkemizin içten ve dıştan kıskaç altına alındığı, Türkiye aleyhine lobi faaliyetlerinin alabildiğine arttığı, bölücü haritaların elden ele dolaştığı bir dönemde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin fiziki haritasında Ağrı Dağı’na ’Ararat’ denmesi oldukça manidardır. Ararat’ın anlamı Ermeniler için son derece önemlidir. Ayrıca hatırlanacağı üzere 1915-1920 yıllarındaki Ermeni olaylarının konu alındığı ’Ararat’ isimli bir filmde, tarihi gerçekler saptırılmış ve Türk Milleti hak etmediği şekilde suçlanmıştı” diye konuştu.

Kaynak: (A.A)

ziyaretcidefteri21111126.gif

 

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap