179) GENÇ KIZLARI BEKLEYEN, TEHLİKE !

Yayin Tarihi 2 Nisan, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

image0013.jpg

İNGİLTERE’de yayınlanan bir raporda internet dünyasının en popüler sosyal ağı Facebook’u kullanan milyonlarca genç kızın risk altında olduğu öne sürüldü.

 

İngiliz `The Daily Mail’ gazetesi, internet dünyasının en popüler sosyal ağı Facebook’un milyonlarca genç kızı risk altına soktuğunu savundu. İngiltere’de yayınlanan raporun sonuçlarına göre, yüzde 25’in üzerinde 8- 11 yaşındaki çocuklar yaş sınırını aldırmaksızın kişisel detaylarını Facebook ortamında milyonlarca kişiyle paylaşıyor. Çocuların ciddi şekilde risk altında olduğu Watchdog Ofcom (Tüketiciyi Koruma Organizasyon) tarafından yayımlanan rapor sonunda ortaya çıktı. Rapora göre, çocuklarının internette ne yaptığını bildiklerini söyleyen aileler aslında çocuklarının bilgisayar başında ne yaptıklarınından habersiz.Daily Mail’in haberine göre, birçok genç kız sayfaya koyduları açık saçık fotoğraflarıyla kendilerini riske sokuyor. 14 yaşındaki kızların bile göğüsleri açık fotoğrafları internette sergilediklerini yazan gazete aile ve çocukların kendilerini bekleyen tehlikelerden habersiz olduğunu yazdı. Watchdog Ofcom’un İngiltere’de şok etkisi yaratan raporuna göre, genç kızların sergiledikleri bu açık görüntüleri ile kendilerini sübyancıların hedefi haline getirdikleri yazdı.

Rapor, milyonlarca ailenin, Facebook ve Myspace gibi sosyal ağ oluşturmak için kullanılan sitelerin çocukları içine düşürdüğü tehlikeden habersiz olduğu gerçeğini ortaya koydu ve bu konuda durdumduymaz olan ailelerin sorum tutulması gerektiğini yazdı.

Aynur TATERSALL/ LONDRA, (DHA)

ziyaretcidefteri21111126.gif

Paylaş:

Yorumlar

“179) GENÇ KIZLARI BEKLEYEN, TEHLİKE !” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. Samet Acaroğlu yorum tarihi 3 Nisan, 2008 11:51

    Bir milletin ahlakı zayıflsrsea,ülkesi zaman içinde manevi değerlerini kaybeder.Avrupa’nın gidişeti bu yoldadır.Ülkemeizde de internetin devreye gimesinden sonra zaman içinde bir ahlaki çökünü olacağı kaçınılmaz olacaktır.Eğer ki önlemlere baş vurulmazsa.Acaroğlu

  2. hatice yorum tarihi 3 Nisan, 2008 17:31

    bence çok doğru bütün kızlar açık saçık resimler koyuyor bazı sitelere bi kız olarak bence çok ayıp

Yorum yap