870) PKK, İSRAİL İÇİN CASUSLUK YAPIYOR!

Yayin Tarihi 26 Mart, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

Terör örgütü İsrail’e

casusluk yapmaya da başladı

 

Terör örgütü PKK’ya bir darbe de Lübnan’dan geldi. İsrail adına casusluk faaliyeti yürüttüğü bildirilen 3 terör örgütü mensubu yakalandı.

Terör örgütü PKK’nın ülkedeki faaliyetlerini yakın takibe alan Lübnan Askeri İstihbarat Teşkilatı tarafından Bourj El-Barajneh’te gerçekleştirilen operasyonda, Nevruz’u bahane ederek, halk arasında etnik çatışma yaratma, Mısır, Tunus, Cezayir ve Libya benzeri şekilde halkı yönetim aleyhine kışkırtmaya yönelik faaliyetlerde bulundukları belirlenen, isimleri açıklanmayan “Khalid” kod ve “Cihan” kod adlı örgüt mensupları ile “Zaidan” kod adlı Ahmed El Baba adlı terör örgütü sorumlusunun gözaltına alındıkları bildirildi.

Yakalanan terör örgütü mensuplarının sorgulanmaları sonrasında, “Lübnan’da İsrail adına casusluk faaliyetleri yürüttüklerini” itiraf ettikleri öne sürüldü. 

Geçen yıl Lübnan güvenlik birimlerince İsrail casus şebekelerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, başkent Beyrut’un kuzeyindeki sahil kenti Jounieh’te tutuklanan PKK’lıların İsrail adına casusluk yaptıkları ortaya çıkmıştı. 

Terör örgütünün Kandil’deki elebaşılarından Murat Karayılan da İsrail’in önde gelen yayın organı “Kanal 2” televizyonuna yaptığı açıklamada, “İsrail’in düşmanları bizim de düşmanlarımızdır” derken, aynı televizyon kanalında yayınlanan belgeselde, Irak‘a gönderilmiş olan eski MOSSAD ajanı Eliyezer Safrir’in, “PKK’lılar ile İsrailliler arasında büyük bir aşk ve sevgi var” şeklindeki ifadeleri, PKK-İsrail arasındaki ilişkinin boyutlarını ortaya koymuştu. (AA)

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17376490.asp?gid=373

Paylaş:

Yorumlar

“870) PKK, İSRAİL İÇİN CASUSLUK YAPIYOR!” yazisina 8 Yorum yapilmis

 1. yesil kral yorum tarihi 30 Mart, 2011 16:46

  iftira atmaya alismisiniz fasistler

 2. Erdal Sarızeybek yorum tarihi 4 Mayıs, 2011 20:24

  PKK demek; İsrail demektir…
  http://www.erdalsarizeybek.com.tr/makaleler/pkk-demek-israil-demektir-126h.html
  Yahuda medyası her gün bize Eşref Bitlis olayını hatırlatıyor Türk Ordusu hakkında Kuşkular yayıyor ama bu olayın gerçeğini anlatan Kurt Kapanı hakkında tek bir satır dahi yok!
  yakın Türk tarihi Kaynaklarımız sağlam Turgut Özal-Tansu Çiller ve R.T. Erdoğan siyasetlerinin BirBiRinin DEVAMI olduğunu Genelkurmay belgeleriyle açıkladık Üzerine de Binbaşı Cem Ersever ile Uğur MUMCUnun yazdıklarını ekledik bu da yetmedi araştırmacı yazar Fikret Bilanın röportajlarını koyduk Bunu da yeterli görmeyip yaşadıklarımızı ve bize yaşatılanları ilave ettik
  İsraile gelince The Zionist Plan for the Middle East (A Strategy for Israel in the 1980’s) belgesi ve bu belgenin Türkiyede ilk kez yapılan tercümesi tek başına yetiyor Ülkemizdeki yazarlar araştırmacılar akademisyenler sadece bu planı okusun Orta Doğu’da ve ülkemizde ne oluyor, hemen görecek ama ne yazan var ne çizen ne de araştıran Kurt Kapanı İsrail Ambargosunda
  Yahuda Medyasından Kurt Kapanına Ambargo

  Akp İsrail (Yahuda) Planı İle Atbaşı
  http://acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=9210
  Aziz Milletim Duyun Beni Sonsuz Sevgi ve Saygı

 3. Hayri Köklü yorum tarihi 28 Nisan, 2012 23:14
 4. Behiç Kılıç yorum tarihi 3 Mayıs, 2012 19:51
 5. Necdet B. Sivaslı yorum tarihi 17 Ağustos, 2012 07:55
 6. Açık İstihbarat yorum tarihi 5 Kasım, 2015 10:45
 7. Arslan Bulut yorum tarihi 22 Kasım, 2015 17:01

  İSRAİL ve PKK
  Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 2010 yılı Mayıs ayının ilk haftasında Türk hava sahasını korumak için İskenderun’da füze rampası kurdu. Bilindiği gibi İSRAİL savaş uçakları 2007’nin Eylül ayında Türk hava sahasını ihlal edip, Suriye’deki bazı tesisleri bombalamıştı. TSK, bir daha böyle bir ihlale izin vermemek için Suriye sınırı yakınlarında Kale Köyü’ne I-Hawk füze bataryaları kurdu. Bölgeye üç adet seyyar radar da yerleştirildi. Ardından, HATAY’da PKK saldırıları başladı. Önce Kisecik köyüne, sonra İSKENDERUN’daki bir askeri birliğe saldırdılar. İskenderun’daki saldırı ile eş zamanlı olarak, İSRAİL de Gazze’ye yardım malzemesi götüren gemilerden başı çeken Türk gemisine operasyon düzenledi. Her iki olayda da çok sayıda şehit ve yaralı var.

  Konuyla ilgili en yalın değerlendirmeyi Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu yaptı. Pamukoğlu, “İSRAİL’in günlerdir yaptığı açıklamaları kulak arkası edip, korumasız gemilerdeki insanları İSRAİL’in savaş gücü üzerine sevk eden ve bunu da sivil toplum kuruluşlarının dokunulmazlığı diye yorumlayıp öyle sanan saflar, ölümlerin müsebbipleri ve suçlularıdır. Gemi Türk bayrağı ve bandırası taşıdığı için de saldırılar düşük akıllıların sandığı gibi sivil toplum kuruluşuna falan değil, dış politikadaki fiyasko ve beceriksizlikleri sebebiyle doğrudan Türk hükümetine karşı yapılmış ve yürütülmüştür” dedi. Pamukoğlu, İskenderun’daki PKK saldırısını da “PKK şehir içinde araçla ve ağır silahlarla cirit atıyor ve bu ülkede bir zat da İçişleri Bakanı diye ortalarda dolaşıyor” diye yorumladı. CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da “Ambargoyu delmeye yönelik bu son girişime Türkiye’den katılan ve filodakilerin en büyüğü olan Türk gemisinin hareketinden önce tarafımızdan İSRAİL makamları nezdinde kararlı girişimlerde ve uyarılarda bulunulabilirdi” dedi. Fakat böyle yapılmadı, sivil insanların hayatı, teröristler tarafından yönetilen İSRAİL’in insafına bırakıldı, onlar da açık denizde, kıyıdan 69 mil uzakta ve uluslararası sularda, Türk gemisine baskın düzenleyip katliam yaptı.

  İSRAİL, bugünkü Barzani devletinin kurucusudur. Peşmerge kamplarına İran üzerinden silah yardımını organize eden ve gerilla eğitimi veren, dönemin MOSSAD ikinci başkanı David Kimche, yıllar sonra Ankara’da Melih Gökçek’in davetlisi olarak bulunmuş ve il yönetimlerini doğrudan küresel hükümet dedikleri merkezlere bağlamayı esas alan globalleşme toplantısını yönetmiştir. Bu toplantılara Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan da katılmış ve destek vermiştir. İSRAİL Hava Kuvvetleri Pilotları, omuzlarındaki İslam Hilalini parçalayan Kartal brövesi ile yıllarca Konya’da tatbikat yapmıştır. Şimdi İSRAİL ile askeri tatbikatlar iptal edilmiş de, büyükelçi geri çekilmiş de, konu BM’ye taşınıyormuş da..

  PKK saldırısı ile İSRAİL saldırısının EŞ zamanlı olarak ve aynı bölgede gerçekleşmiş OLMASI, yeterince aklımızı başımıza getirmeye YETMEDİ Mİ? Olay, Türkiye’ye DİZ çöktürmeye, Erzurum’dan Bağdat’a kadar uzanan coğrafyada önce bir Kürt devleti kurmaya, sonra da bunu BüYüK İSRAİL’e dönüştürmeye yöneliktir. ABD eski büyükelçisi *PEARSON*ın dillendirdiği bu projeyi, Mesut Barzani ve Abdullah Öcalan da savunmuş, yıllar sonra Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da “MEZAPOTAMYA PROJESİ” diye gündeme getirebilmiştir. Türkiye’yi bu tür hayallerle oyalarken, bir taraftan da TSK’yı iç ve dış operasyonlarla aciz düşürüyorlar. Bütün bu olaylar aynı BüYüK projenin parçasıdır. 1Haziran2010 https://en.wikipedia.org/wiki/W._Robert_Pearson
  PKK açılımının ardında, İSRAİL’in “MEZAPOTAMYA PROJESİ” var!
  http://www.yenicaggazetesi.com.tr/pkk-aciliminin-ardinda-israilin-mezopotamya-projesi-var-10567yy.htm

 8. Selin M. Bolme yorum tarihi 4 Ağustos, 2016 09:26

  İsrail’in Kuzey Irak Politikası ve Türkiye
  http://setav.org/en/israilin-kuzey-irak-politikasi-ve-turkiye/yorum/375

Yorum yap