867) TELAFER’DE DÜKKANLARA TÜRKÇE TABELALAR

Yayin Tarihi 22 Mart, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

TELAFER’DE DÜKKÂNLARA TÜRKÇE TABELALAR

 

 image00124.jpg

Anayasanın Türkmenlere tanıdığı haklar resmi kurumlarda kullanılmasından sonra özel sektör de bunu kullanmaya başladı.Telafer’in yüzde yüz Türkmen olduğunu kanıtlamak için ilçedeki esnaf ve dükkanların tabelaları Türkçe yazılmaya başladı. Çalışma Irak Türkmen Cephesi ikinci bürosu tarafından başlatıldı.

Telaferliler ilçenin yüzde yüz bir Türkmen ilçesi olduğunu kanıtlamak için harekete geçti. Irak Türkmen Cephesi Telaferli esnaf ve dükkân sahiplerinden gelen yoğun istek üzerine Tabelaların Türkçe yazılması için çalışma başlattı.İlçedeki dükkânlara asılmak üzere çok sayıda Türkçe yazılmış tabela hazırlandı. Tabelalardaki Türkçenin yanında Arapça da yazılmaktadır.

Telafer’deki bu çalışma vatandaşlar tarafından sevinç ve memnuniyetle karşılanıyor. Telaferliler bu çalışmanın ilçenin tam olarak bir Türkmen şehri olduğunu kanıtlandığını söylüyor.Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu üyesi Kasım Muhammet Yunus Türkmeneli Televizyonuna konuşarak tabelaların hazırlandığını önümüzdeki günlerde bu tabelaların esnaf ve dükkân sahiplerine verileceğini söyledi.

Türkmeneli TV Haber Müdürlüğü

http://www.turkmenelitv.com/tv/haberler/1153-telaferde-dukkanlara-turkce-tabelalar.html

 

Paylaş:

Yorumlar

“867) TELAFER’DE DÜKKANLARA TÜRKÇE TABELALAR” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. taner okun yorum tarihi 22 Mart, 2011 22:19

    rabbim telafer lilerin yardimci olsun o kadar bolucunun icinde

Yorum yap