837) YUNANİSTAN İLE İSRAİL ORTAK KABİNE KURUYOR

Yayin Tarihi 12 Ocak, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

Yunanistan ile İsrail ortak kabine kuruyor

image00112.jpg

İki ülke arasında “ortak bakanlar kurulu” oluşturuluyor, ilk toplantı iki ay içinde…

Mavi Marmara krizinin ardından Yunanistan ve Rum Kesimi ile çok yakın ilişkiler kurmaya başlayan İsrail hükümeti bu doğrultudaki adımlarına yenilerini ekliyor.

Atina Haber Ajansı, Yunanistan ve İsrail Başbakanları arasındaki son telefon görüşmesinde iki ülke arasında bir “ortak bakanlar kurulu” kurulmasının kararlaştırdığını bildirdi.

İki ülkenin başbakanları liderliğinde toplanacak olan, her iki ülkeden bakanların hazır bulunacağı kurulun hedefinin, Yunanistan-İsrail işbirliğinin belirli alanlarda derinleştirilmesi olduğuna dikkat çekildi.

Yunanistan – İsrail “ortak bakanlar kurulu” ilk toplantısını iki ay içinde yapacak.

To Vima gazetesi de bir süre önce Türkiye ile benimsenen ortak bakanlar kurulu modelinin İsrail ile ilişkilerde de geliştirilmekte olduğunu yazmıştı.

Gazete, Yunanistan Dışişleri Bakanı Druças’ın, Kudüs’e yaptığı ziyaret sırasında, Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Başbakan Binyamin Netanyahu, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve Savunma Bakanı Ehud Barak ile görüştüğünü, bu temaslardan ortaya çıktığı üzere iki hükümetin ortak bakanlar kurulu kararına vardıkları yorumunu yapmıştı.

Söz konusu modelin, Yunanistan-İsrail işbirliğinin turizm, enerji, savunma ve güvenlik konularında hızla ilerlemesi için en iyi yol olarak görüldüğü değerlendirmesinde de bulunulan haberde, oluşumun, Ankara ile kurulan Yüksek İşbirliği Konseyi’nden daha küçük olacağı belirtilmişti.

DÜNYA BÜLTENİ


Paylaş:

Yorumlar

“837) YUNANİSTAN İLE İSRAİL ORTAK KABİNE KURUYOR” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. zühal asma yorum tarihi 13 Ocak, 2011 14:07

  TAM YAKISIR!
  HİC SASIRMADIM!:(
  *DÜNYAYI BERBAT ETMEYE UGRASTIKCA!
  *DOGADAN DERS ALACAKLARDIR!DİLERİZ BU BÖYLE OLUR!
  *CÜNKÜ EN BÜYÜK GÜC DOGA!—BOSUNAMI DEDELERİMİZ YAGMUR DUASINA CIKARLARMIS!**YARADANDA BİZİMLEDİR!!!!!!!!!**İYİ DÜSÜNEN AYNEN KURANDAKİ GİBİ*****İYİYE ULASICAKTIR.
  C E KİN E L İ N İZİ YAKAMIZDAN!
  EU/abede POLİTİKACILARI!

 2. Necdet B. Sivaslı yorum tarihi 17 Ağustos, 2012 08:37
 3. Tevfik Bir yorum tarihi 20 Ağustos, 2012 09:53

  Yunan Ekonomik Krizi, Türk Deniz Kuvvetleri ve İsrail
  http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=9631

Yorum yap