815) SURİYE 1 AYDA BİN PKK’LIYI TUTUKLADI

Yayin Tarihi 26 Kasım, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Suriye bir ayda bin PKK’lıyı tutukladı

 PKK’nın faaliyetlerini yakın takibe alan Suriye’nin PKK’nın finansman kaynaklarını kesmeye yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi.

Suriye güvenlik güçlerince, son bir ay içerisinde ülkenin çeşitli kentlerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda, PKK’ya lojistik destek sağladıkları belirlenen yaklaşık 1000 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Bu arada, Suriye’nin, yurt dışında faaliyet gösteren Suriye uyruklu 287 terör örgütü mensubunun yakalanarak, iade edilmelerine yönelik Avrupa ve komşu ülkeler nezdinde girişim başlattığı öğrenildi.
Suriye’de 1000 kişinin tutuklanmasıyla sonuçlanan operasyonları doğrulayan terör örgütünün Kandil’deki elebaşlarından Murat Karayılan’ın, terör örgütünün yayın organına yaptığı açıklamada, “Türkiye ve Suriye’nin örgütümüze karşı ortak bir konsept ile hareket ettiklerini görüyoruz. Bu uygulama karşısında sessiz kalmayacağız” diyerek Suriye’yi tehdit ettiği belirtildi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Türkiye ve Suriye güvenlik güçlerinin, terör örgütü PKK’ya karşı işbirliğinde tam mutabakat halinde olduğunu vurgulamıştı.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi


Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap