807) SAHİP OLMADIĞIN ŞEYİ ASLA ÖZLEMEZSİNİZ!

Yayin Tarihi 5 Kasım, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Geç gelen milyonları istemediler

image0014.jpg

Kanada’da biri 75, diğeri 78 yaşında olan Allen ve Violet Large isimli yaşlı çift, lotodan çıkan 11.2 milyon doların (yaklaşık 15.5 milyon TL) tümünü hayır kuruluşlarına, hastanelere, arkadaşlarına dağıttı.

Kendilerine tek kuruş almayan çift, ikramiyenin başlarını ağrıtabileceğini, bu yüzden hepsini dağıttıklarını söyledi. Milyoner olmadıklarını ama rahat bir yaşam sürdüklerini söyleyen Allen, “Kazandığımız para hiçbir şey değil. Biz birbirimize sahibiz” derken, Violet ise “Sahip olmadığın şeyi asla özlemezsiniz” diyor.

HÜRRİYET

Akıllı ve asil davranışlarından dolayı, Aileyi kutlarız…

Paylaş:

Yorumlar

“807) SAHİP OLMADIĞIN ŞEYİ ASLA ÖZLEMEZSİNİZ!” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. Mehmet PEHLİVAN yorum tarihi 6 Kasım, 2010 22:50

  Rahmetli Kemal Sunal’ın filimi akla geliyor bu saatten sonra gelen paranın içine ancak … Ayrıca asil bir davranış olabilmesi için ihtiyaç halin de iken ihtiyacı olana vere bilmektir ,papaz efendi ile vuslat bu kadar yakın iken parayı dağıtmak kolay

 2. Gökhan BOZKURT yorum tarihi 8 Kasım, 2010 11:01

  Mehmet PEHLİVAN Beğ’e katılıyorum.

  Peki bu yaşlı çift neden loto oynamışlar? Mutlaka 3-5 lira bir şeyler çıkar diyerek kupona para verip yatırmışlar. Bir gelir amacı ile oyanamışlar.

  Sonrada baktılar başlarına iş alacaklar dağıttılar paraları. Bizim Kemal SUNAL’ımızın bize vermiş olduğu ders başka bunların yaptığı bağış başka.

  Burada kutlanacak hiç bir sebep görmüyorum.

  Bu meyanda Yılmaz Hocam; hürmetler. Şimdilik işlerim bitti buralardayım.

Yorum yap