696) “ROMAN AÇILIMI” DA OLACAKMIŞ!

Yayin Tarihi 22 Kasım, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Kürt ve Alevi’den sonra Roman açılımı geliyor

image00131.jpg

Hükümetin, Alevi ve Kürt açılımından sonra Roman vatandaşları da sürece katmak için girişimlerde bulunduğu ortaya çıktı.

Hükümet, demokratik açılım sürecine Roman vatandaşları da katıyor. Alevi  dernekleriyle çalıştaylar düzenleyen Devlet Bakanı Faruk Çelik’in, Roman vatandaşların dernek temsilcileriyle de bir araya geldiği ortaya çıktı.

Görüşmeyi, AK Parti’nin Kızılcahamam kampında açıklayan Bakan Çelik,  “Ankara’da Roman vatandaşlarımızın dernek temsilcileriyle bir araya geldik. Önümüzdeki günlerde tekrar toplantı yapacağız. Onların sorunlarına da eğileceğiz” dedi.

17 Kasım’da çeşitli illerdeki Roman derneklerine mensup 80 kişi Ankara’da bir otelde bir araya gelerek, sorunlarını masaya yatırmıştı.

Bu toplantıda Bakan Çelik’in de katıldığı ortaya çıktı. Bakan Çelik, AK Partili milletvekillerine, “Mayıs ayında Roman vatandaşlarla ilgili adımlar atacağız” dedi.

Okan Haksever / Ankara

Dünya Bülteni

Paylaş:

Yorumlar

“696) “ROMAN AÇILIMI” DA OLACAKMIŞ!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. adem usta yorum tarihi 22 Kasım, 2009 23:04

  ŞİMDİ HOCAM TÜRK AÇILIMININ ZAMANI DEĞİLMİ ZİRA YAPILAN AÇILIMLARDAKİ KİMSE SOYKIRIMDAN GEÇMİYOR ONLAR TÜRK MİLLETİNİN KORUMASINDA FAKAT ASİL TÜRK MİLLETİ BAŞKA COĞRAFYALARDA SOYKIRIM YAŞAMAKTA

 2. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 22 Kasım, 2009 23:16

  bizim Türkçede bi laf var der ki: herif önden gitsem düşürem arkasına bakmadan arkaya doğru yürür bu kez arkadan düşür.

  o kadar açılım yapacak bu başbakan ki sonunda o taraftan düşecek yani düşündüğü an yanlış yaptığını anlayacak o zaman pişman fayda vermez.

  korkuyorum böyle giderse yarın Kürtlerin Köpeklerine de açılım yayıp haburdaki Kürtlerin dönüşünde köpekleri ve itlerini de alkışlar tertemiz toprağımız üzerine kırmızı halı açıp onları da ağırlar. yarın oburgün de der ki karadeniz bölgesinde bilem falan dağın arkasında bir kaç Rus soylu Gürcü soylu Ukrayna soylu falan var onlara da açılım yapıyoruz.

  evet bu devlet arkadan düşeceke düştüünde Türkiyeyi de düştüğü çukura çekecek….

  maleseffffffffffffff
  of ya offffffff yoruldum artık bunca açılımdan artık açılım adı gelince yüreğim karışıyor kusmak istiyorum…………………

  aydın
  Güney Azerbaycan

 3. HAYATI PIYI yorum tarihi 23 Kasım, 2009 02:45

  sayin mühterem hocam simdi tam zamani TÜRK acilimi yapmamiz ALLAH YARDIMCIMIZ olsun zorgünler bekliyor bizleri saygilarla

 4. mustafa kenanoğlu yorum tarihi 23 Kasım, 2009 10:10

  judaik-haçlı lardan allah c.c bizleri korusun..saygılar

 5. recep gök yorum tarihi 23 Kasım, 2009 23:08

  abi olsun ya roman açılımıda olsun en azından romanlar vatanlarına ihanet etmezler ben istanbul üsküdarda oturuyorum bizim meşhur selamsız mahallesi var alayıda roman vatandaşı oma abi hepsinede helal olsun hepside birer türk milliyetçileri ama benim merak ettiğim asıl bize açılım olacakmı yani herkeze oluyoda acaba biz TÜRKÜZ diye bizi adam yerine koymuyolarmı asıl merak ettiğim bu

Yorum yap