693) HÜKÜMET’İN, İSRAİL AŞKI!

Yayin Tarihi 18 Kasım, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Türk diplomatlar İsrail’de eğitim görecek

image00121.jpg

Dışişleri Bakanlığı’ndan bir grup genç diplomat, ortak politika üretme eğitimi çerçevesinde İsrail’e gönderiliyor.

Dışişleri Bakanlığı’ndan bir grup genç diplomat karşılıklı eğitim anlaşması kapsamında iki ülke arasındaki bağları güçlendirmek üzere İsrail’e gitti.

Akşam’ın haberine göre diplomatlar, 20 Kasım’a kadar Tel Aviv ve Kudüs’te çeşitli temaslarda bulunacak, iki ülkenin ortak politika oluşturması için çalışmalar yürütecek.

İsrail’in Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan bilgilendirmede, anlaşmanın Türkiye ve İsrail Dışişleri Bakanlığı müsteşarları tarafından 2008’de imzalandığı ve anlaşma çerçevesinde ilk kez 2008’de İsrail’den bir genç diplomatlar heyetinin Türkiye’yi ziyaret ettiği vurgulandı. Akşam’ın haberine göre bu anlaşma ve karşılıklı ziyaret amacı ise, iki ülke bakanlıkları arasındaki bağları güçlendirmek ve her iki ülke ile dışişleri bakanlıklarının, karşı karşıya bulundukları meselelerle ilgili daha iyi bir karşılıklı anlayış geliştirmelerine katkıda bulunmak olduğu belirtildi.

Anlaşma çerçevesinde, geçen yıl ilk defa, İsrail’den de bir genç diplomatlar heyeti Türkiye’yi ziyaret etmişti. İsrail Ticaret ve Çalışma Bakanı Ben-Eliezer de, iki ülke arasındaki karma ekonomik komisyon toplantıları için 23 Kasım’da Türkiye’ye gelecek. Eliezer, daha önce yaptığı açıklamada, ziyaretiyle birlikte yaşanan krizi sonlandırmayı planladığını söylemişti.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap