689) AY’DA DONMUŞ HALDE SU BULUNDU…

Yayin Tarihi 14 Kasım, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

NASA: Ay’da donmuş halde su bulundu

image00115.jpg

NASA, “Ay’da su bulduk hem de az değil, önemli miktarda” açıklaması yaptı.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Ay’da donmuş halde önemli miktarda su bulunduğunu açıkladı.NASA’nın Ay Kraterleri Gözlem ve Algılama Uydusu (LCROSS) misyonunun bilimsel sorumlusu Anthony Colaprete, düzenlediği basın toplantısında, “Su bulduk hem de az değil, önemli miktarda” ifadesini kullandı.

image0026.jpgBir başka NASA yetkilisi de keşfin büyük bir önem taşıdığına işaret etti. NASA, su bulma umuduyla Ay’ın güney kutbunu “bombardıman etmişti”.

Ay’da su olduğu daha önceki araştırmalarda belirlenmesine karşın, bu “bombardımanla” suyun keşfinin burada kalıcı bir üs kurma olasılığını artıracağı açıklanmıştı.

Kaynak : AA

Paylaş:

Yorumlar

“689) AY’DA DONMUŞ HALDE SU BULUNDU…” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. perle yorum tarihi 14 Kasım, 2009 23:11

  **EFENDİM EWELSİ AKSAM BİR abede filmi seyrettim.
  YENİ*
  GERCEK OLMUS!
  –ADAM,uzaya gönderilmis!abededen YAKINDA DÖNECEKSİN EMRİ GELSİN DİYE BEKLERKEN!KAZA GECİRİYOR!15 YILDAN GAZLA ORDAYMIS MEGERSE!VE ESİYLE KONUSURKEN,YADA,UYUTULMUS!YATARKEN!BİRDEN,ARKASINDA BİR ADET SONRADA DAHA FAZLA!!KLONLANMIS!KENDİSİ GİBİ İNSANLAR BULUYOR.
  SONRA GERCEKTEN,DÜNYAYA BAGLANIP!HAYALDEN GERCEGE DÖNEREK,KIZINI KARSISINDA BULUYOR!!MEGERSE ÖNCEKİ LER ÖNCE CEKİLEN FİLMLERMİS!KIZI KÜCÜK DEGİL!BÜYÜMÜS!..ANNENİ VER!diyor kızına..O ÖLDÜ DEFENDİM,KİMSİNİZ diyor kız..o sırada,iceriden bir erkek sesi geliyor!KIZ;GELİYORUM BABA!diyor;(
  megerse KLONLADIKLARI DİGER ADAMI GÖNDERMİSLER abede-ye!ADAM ÖLMEDEN ÖNCE BUNU YAZARAK!DÜNYAYA GÖNDERİYOR!VE UZAYDA ÖLÜYOR.
  –BUNLARDAN HERSEY BEKLENİR!
  NE SUYU?
  –KİMBİLİR NE COK KLONLANMIS ADAM VARDIR ORADA?

Yorum yap