677) YİNE, YENİDEN GÜNDEM DEĞİŞTİRİLİYOR!

Yayin Tarihi 26 Ekim, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Yine, yeniden gündem değiştiriliyor…!

image00138.jpg

Hükümet açılımlara yurdun her tarafından gelen tepkileri dindirmek için gündem değiştirmeye çalışıyor…
 
Habur´dan giren 34 terörist için ilk olarak ´Özlenen görüntüler bunlar´ diyerek açıklama yapan ancak Türkiye´nin her tarafından gelen yoğun tepkiler üzerine  ´DTP ve PKK´yı kınamak zorunda kalan´ Tayyip Erdoğan, şimdilik ertelemek zorunda kaldığı Avrupa´dan gelecek teröristlerin gelişinin yaratacağı tepkiyi önlemek için, yandaş basın aracılığı ile yine ordu ile uğraşmaya başladı.
 
Hatırlanacağı gibi ´İrticayla Mücadele Eylem planının´  altında imzası bulunduğu iddia edilen Albay Dursun Çiçek hakkında ki suçlama  bir süre önce belgenin sahte olduğu ortaya çıkınca düşmüş ve yandaş basın bir süreliğine sessizliğe bürünmüştü. Ancak açılım ile çuvallayan AKP hükümeti daha önce başı her sıkıştığında yaptığı gibi kendisine bağlı medya kurumları aracılığı üzerinden ordu ile uğraşmaya başladı.
Yandaş basında yayınlanan haberde belgenin ıslak imzalı orjinalinin savcılığa bir subay tarafından postalandığı ´iddia´ edildi. Her zaman olduğu gibi iddialar üzerine kendi gerçeklerini yaratmaya çalışan yandaş medya Albay Dursun Çiçek üzerinden TSK´ya vurmaya başladı bile. Son iki gündür Samanyolu TV, Kanal 7, Zaman,Taraf… gibi yandaş medya organları bugün bütün yayınlarını açılım yüzünden sokağa dökülen halk yerine, Albay Dursun Çiçek´e ayırdı.

Dursun Çiçek üzerinden Başbuğ´a hakaretvari eleştiriler

Eleştiri boyutu gittikçe artarken kimi yorumcuların Genelkurmay başkanı Başbuğ hakkında hakaretvari söylemler içerisine girdiği gözlendi… 
 
TSK´nın tavrı net

Öte yandan TSK konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu tarzda bilgilerin nasıl olup da ilk olarak basına sızdığına dikkat çekerken basında kimi yayın organlarında haberin veriliş şeklini de eleştirdi.
 
Albay Çiçek kendinden emin;
Öte yandan Albay Dursun Çiçek bir haber kanalına yaptığı açıklamada ´Mahkeme süreci devam ediyor. İftira ve komplolarına devam ediyorlar. İlgi ile izliyorum. Gerçek ortaya çıkacak´ diyerek kendine olan güvenini bir kez daha belli etti.
 
AKP bunu hep yapıyor..
Son bir senenin gazete küpürleri dikkatle incelencek olursa AKP´nin başı her sıkıştığında çeşitli yöntemlerle gündemi değiştirmeye çalıştığı görülmekte. Bir dönem Ergenekon soruşturmasında şok tutuklamalarla gündem değiştiren AKP, daha sonra nereden çıktığı belli olmayan askeri mühümmatı her hafta farklı bir yerden çıkartarak kamuoyunun o dönemki sıkıntılarla ilgilenmesini engellemeye çalıştı..
 
Açılımdan önce ´Domuz Gribi´ paniği 
Açılımdan hemen önce bizzat sağlık bakanı Recep Akdağ tarafından yaratılan panik havası ise hala devam ediyor..Her konuda panik havası yaratmamak bahanesi ile halkı bilgilendirmeyen AKP´li yetkililer Domuz Gribi konusunda birbiri ardına açıklamalar yaparak yurdun dört yanından gelen tepkileri dindirmeye çalıştılar…
 
Son Hedef yine TSK
Domuz gribi paniğinin halkın tepkisini dindirmemesi üzerine yine nereden geldiği belli olmayan bir belge ile Albay Dursun Çiçek´in üzerinden  TSK´ya vurmaya başlayan yandaş medyaya başbakan da ´Belge gerçek olabilir´ açıklaması ile destek verdi.   

Beltürk ÖZEL HABER

http://www.belturk.be/go.php?go=31c1ef3&do=details&return=last_news&pg=1

Paylaş:

Yorumlar

“677) YİNE, YENİDEN GÜNDEM DEĞİŞTİRİLİYOR!” yazisina 7 Yorum yapilmis

 1. fuat çınar yorum tarihi 26 Ekim, 2009 10:55

  Aslına bakarsanız,keşke belge gerçek olsa..keşke tsk nın fetulah ve akp ile mücadele ettiğini bilsek ve görsek..biraz içimiz ferahlasa..ama gelgede yazılanlar o kadar salakça ki..bunları aklı başında bir insanın yazdığına inanmak hele-hele tsk dan bir komutanın yazdığına inanmak imkansız..kimse fetullah ve akp ile mücadele etmenin gerekliliğini konuşmuyor..varsa-yoksa..belege sahtemi gerçekmi..tabi bu da sorgulanmalı..ama bu bile tsk ya karşı sahte belgelerle psikolojik savaş yürüten akp ye karşı yürütülecek bir mücadele ye dönüştürülmeli..akp yi ve fetullahı bitirmek herkesin görevidir..tsk nın da görevidir..çünkü onlar cumhuriyeti bitirmeye çalışıyorlar ve bu yolda önemli mevziler kazanıyorlar..her yol ve araç kullanılarak akp yıklımalıdır..durum bu kadar nettir…

 2. Nazım Güvenç yorum tarihi 26 Ekim, 2009 13:08

  İkinci mütareke medyasının T.S.K.’ne karşı nasıl çirkin yeni bir kampanya başlattığı ibretle izleniyor. Bunun açılım saçılım sürecinin AKP’nin elinde patlamasını olabildiğince örtmeye yaradığı da bir gerçek. Lakin ben söz konusu belgenin tam da şu sırada servis edilmesini bundan ziyade geçen hafta Aydınlık dergisinde Tayyip Erdoğan ile KKTC Cumhurbaşkanı arasında geçen telefon görüşmesinin bire bir yayınlanmasına misilleme olduğu kanaatindeyim.
  Nitekim söz konusu telefon görüşmesi yalanlanamadı ama Aydınlık dergisi yazıhanesine baskın yapılarak o kayıtların nasıl elegeçirildiği anlaşılmaya çalışıldı.
  Bunun arkasının geleceği de (bu dinlemeleri kimin kaydetmiş olduğu da belli olduğu için) devamının önüne geçmek üzere şimdi, “alın o zaman belgenin orijinali” anlamına gelen bu yeni kampanya başlatıldı.
  Önümüzde çok ciddi bir bilek güreşi var…

 3. HAYATI PIYI yorum tarihi 26 Ekim, 2009 19:49

  sayin hocam harika olmus ALLAHA EMANET OLUN

 4. ali mavi yorum tarihi 26 Ekim, 2009 21:09

  akp halkı nasıl kandıracagını cok ıyı bılır,,halkı koyun yerıne koyan tek baskan tayıp erdoan,,,

 5. Necdet Ekici yorum tarihi 27 Ekim, 2009 08:16

  -TSK deki eğitim nasıldır?Harp okuluna giren bir öğrencinin ,Kendisi ve Ailesi incelenir.Bu inceleme öğrenim ve meslek boyunca devam eder.Eşi,Cocukları o subayın terfisinde önemlidir.Ayrıca,Emir-Komuta zinciri,buda cok önemlidir.Özellikle AŞIRI VATANSEVER ve MİLLİYETCİ cizgideki subayların.Birazda SİVRİ yönleri varsa,ALBAY rütbesinden yukarı itmediği gerceğide gözden kaçmamalıdır.Cünkü bu günlere 12 mart,12 eylül ve ÖZKÖK paşa sayesinde geldiğimiz unutulmamalıdır.Bir cok Subayımız NATONUN emrindedir.Keşke yanılsam.

 6. Acaroğlu yorum tarihi 27 Ekim, 2009 13:37

  Belgeler,aşılar,açılımlar,vs ler ustaca hazırlanmış kargaşa çıkarıp halkın önemli dikkatlarını başka başka yöhlere çekerek esas yapılanlardan uzklaştırmak gibi çalışmalardır.Halk zaten geçim derdine düşmüş,ihalelerden uzak,mali götürenlerden uzak,yapılan siyasi atamalardan uzak,herşey dikkatlerden uzak tutulması iktidarı rahatlatan ABD’nin acil planlarından biridir.Bakınız kaç yıldır Türk milleti ABD’nin plan ve projelerinden bahs ediyor,kendine gelemiyor.Bu şuna benzer:ÇOBAN karakışta keçilerini ormana götüremiyor.Etraf gezilemiyecek kadar kardolu,peki otlatmasa hayvanlar açkalacak.Ne yapayım düşüncesi içindeğiken,tecrübeli komşusu ,derki :”komun tavanına dağarcık içinde bir kedi koyuver.Kedi miyavlayınca keçiler geviş getirmeyecek,kafaları yukarı dağarcığa doğru bakacaklar.Ne oluyor,nedir diğe.Geviş getirilmeyice açıkmayacaklar.Böylece karakışı atlatacaksın”der.Çoban aynısını uygular,karakışı atlatırı.Devlet idaresinde siyasi olaylar çoktur.İşin farkına varanlar,birde varmıyanlar ,uyananlar,uyuyanlar,baba bal al diğenler,balı bekliyenler,taaki bağımsız olana dek sürüp gider bu girdap.Atatürk’ün siyasi çizgisinden çıkanlar,gerçeklerden uzak kalanlardırki,devleti idare etme yetisi bulunmamaktadır.Ancak ağız oyunlarıyla uyuyan halkı uyanana dek idareyi maslahattan devam ederler.Bunlan oyun içinde oyunlar manzumesidir.Saygılarımla Acaroğlu

 7. esraünal yorum tarihi 9 Kasım, 2009 22:07

  yani bunlar uydurmasyon ozaman.askeriyede böyle seyler hazırlanmaz.askeriye siyasete bulasmaz.sonderece demokratik bir kurumdur.yasadısı yollarla demokratik bir secimle yüzde 47 oy alarak ülkeyi yöneten iktidara asla müdahele etmez.secimle gitmesini bekler degilmi.yoksa ben türkiyede yasamıyormuyum.avrupa yada amerikadamıyım.ama hayır türkiyede yasıyorum ve benim ülkemde herzaman demokrasiye askeriye ve baska kuruluslar sık sık müdahale ediyor.etmemesi böyle bir planın olmaması esas garip olan.ve ben nedense bu alb.cicegin yaptıklarına hiç ama hiç sasırmadım.semdinlidede sasırmadım.otuzdokkuz yıl hapis cezası alan subay iki senede serbest kalıyor.ve o cezayı veren tüm yetkililerin görev yeri degişiyor.ferhat s.kaya görevden alınıyor.Kim yaptırıyor bunları acaba?bence bellide.

Yorum yap