676) ASELSAN’DA, DÖRDÜNCÜ SIR İNTİHAR

Yayin Tarihi 22 Ekim, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Aselsan’da dördüncü sır intihar

image00136.jpg

Aselsan’daki sır ölümlere bir yenisi daha eklendi. Bu da intihar olarak açıklandı.

Aselsan’ın Komuta Kontrol ve Haberleşme Yazılım Mühendisliği’nin uçak komuta kontrol merkezi bölümünde başarılı işlere imza atan genç mühendis Burhaneddin Volkan’ın, 3 arkadaşının şüpheli şekilde hayatlarını kaybetmesinin ardından kurumdan ayrıldığı ve yedek subay olarak vatani görevini yapmak üzere gittiği Ankara’daki birliğinde hayatını kaybettiği belirlendi.

Aselsan’ın 3 başarılı mühendisinin ölümünün ardındaki sis perdesi bir türlü aydınlatılamazken, kurum mühendislerinin bir tanesinin daha şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiği belirlendi. ASELSAN’ın Komuta Kontrol ve Haberleşme Yazılım Mühendisliği’nin uçak komuta kontrol merkezi bölümünde başarılı işlere imza atan Hacettepeli genç mühendis Burhaneddin Volkan’ın, 3 arkadaşının şüpheli şekilde hayatlarını kaybetmesinin ardından kurumdan ayrıldığı ve yedek subay olarak vatani görevini yapmak üzere gittiği Ankara’daki birliğinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

2005’TE ASELSAN’A GİRDİ

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra ASELSAN’a mühendis olarak giren ve burada uçak komuta kontrol merkezi bölümünde çalışan 8 mühendisten biri olan Volkan, kurum bünyesindeki 3 mühendisin şüpheli şekilde hayatını kaybetmesi üzerine endişeye kapılarak kurumdan ayrıldı. Yedek subay olarak askere alınan Burhaneddin Volkan, önce Tuzla Piyade Okulu, ardından Ankara Kızılay’daki Bando Okullar Komutanlığı’ndaki birliğine gönderildi. Mühendis Burhaneddin Volkan, asteğmen rütbesi ile gittiği birliğinde nöbet esnasında şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti. Askeri yetkililer ailesine Volkan’ın intihar ettiğini bildirdiler. Aileye kışladan gelen telefonlarda hiç de iç açıcı şeyler anlatılmadı. 8 Ekim 2007 günü hayatını kaybeden Burhaneddin Volkan’ın babası Mahmud Volkan, oğlunun ölümü ile ilgili Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı’na gerekli dilekçeleri sundu. Konunun aydınlatılmasını isteyen baba hiçbir sonuç alamadı. Savcılık ‘kovuşturmaya yer olmadığına’ karar verdi. Aile bu karara Askeri İdare Mahkemesi nezdinde itiraz etti. Aile şimdi yargıdan gelecek son kararı bekliyor.

ASELSAN MÜHENDİSLERİNİN ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ

2006-2007 yıllarında 6 ay içerisinde ASELSAN’da 3 mühendis şüpheli bir şekilde ölmüştü. İlk ölüm olayı 7 Ağustos 2006 tarihinde görülürken, 16 Ocak 2007 ve 26 Ocak 2007 tarihlerinde de iki vaka daha yaşandı. Ölen Hüseyin Başbilen, Ali Ünal ve Evrim Yançeken isimli 3 mühendis de ODTÜ mezunu ve ASELSAN’da gizli yürütülen silah projelerinde görev yapıyorlardı. Bir dönem Aselsan’da çalışan mühendis asteğmen Zafer Oluk da görev yaptığı İstanbul 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda 2008 yılının Mayıs ayında hayatını kaybetmişti. Zafer Oluk’un elektrik kazası sonucu öldüğü açıklanmıştı.

 VAKİT

http://haber.mynet.com/detay/yasam/aselsanda-dorduncu-sir-intihar/476340

Paylaş:

Yorumlar

“676) ASELSAN’DA, DÖRDÜNCÜ SIR İNTİHAR” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. celal celoglu yorum tarihi 22 Ekim, 2009 19:39

  bu isin ustune gidecegimize…hain lere toren yapiyorlar….hepsini ipe gondereceksin once 1numara ya sonra 2 numaraya arkasindan butun hain planlari imza atanlara…..

 2. Acaroğlu yorum tarihi 23 Ekim, 2009 15:36

  Aselsan’da görevliler bir bir ölüyorlar,adına da elktrik kazası vs kaza süslerile üstü örtülüyor.Bakınız,bizim gelişmemizi istemeyen,kendilerine mahküm olunmasını isteyen ülkelerin emrinde çalışın içimizdeki hainlerden ileri gelmektedir.Bukadan sağından solundan burçla kırmaya çalışılan ülkemizin hala ayakta durması deren düşünenler için bir mücize değim mi?Çare nedir?Çareler aranmalıdır…!devlletin bir ülküsü,pekiştirilmiş bir varlığının ve birliğinin geleceğe dönük politikasa yoksa;gelen iktidarlar kendi menzilinde devam edecektir.Bilim adamlarımız da ,heba olunacaktır.Bukadar zor günlere karşın hala uyanamadığımızın sorgulanması yapılmalıdır.İleride dahada çıkmaz zorluklar olacak gibi görünmektedir.Saygılarımla Acaroğlu

 3. mehmet şentürk yorum tarihi 27 Ekim, 2009 09:41

  BU KONUDA DAHA ÖNCE DEFALARCA YORUM YAPTIM.ASELSAN GİBİ ASKERİ TESİS İÇERİSİNDE MOSSAD VEYA CIA AJANLARI CİRİT ATMAKTADIR.VE KIYMETLİ ELEMANLARI TEK TEK YOK ETMEKTEDİRLER.ASKERİ BİR YER PERSONELLERİNİ KORUYAMIYORSA SIRADAN VATANDAŞ OLARAK BİZ NE YAPALIM.KALDIKİ TC DEVLETİ BÖLÜNME NOKTASINDADIR.BUNA SES ÇIKARMAYANLAR BİR MÜHENDİSİNİN ÖLÜMÜNEMİ SES VERECEKLER.
  HERGÜN TSK.NIN ŞAHSINA SALDIRILAR VAR.AMA YÜREKLİ BİR SES BEKLİYORUZ.YOK.ANADOLUDA BİR VATANDAŞ OLARAK BEN NE YAPABİLİRİMKİ.ANCAK BU YORUMU YAZABİLİRİM.SAYGIYLA.

 4. ... yorum tarihi 10 Mart, 2010 15:15

  saçlmalık! sağlak bir insan sol eliyle intihar mı eder? hemde salahı kulağının üstüne dayamak yerine ensesine mi dayar? arkadaşlar bunlar imkanı yok intihar olamaz işte..devlete nerede yararlı insan var o an işini bitirirler! neden işlerine engel olunacak..! hem bir insan intihar mektubunu neden bilgisayarda yazsın ki.. tabii işin içinde amerika olunca hemen dosya kapatılır! şuan 2010dayız ve bu dosya tektar açılmalı!

Yorum yap