672) YENİDEN “SEVR HARİTASI” ÇİZİLDİ!

Yayin Tarihi 19 Ekim, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN, ERMENİ SORUNU

Le Figaro’dan provokatif harita

image00131.jpg

Fransız Le Figaro gazetesi, Ermenistan’ın sınırlarını, Sevr Antlaşmasına uygun bir biçimde gösteren bir harita yayımladı.

Haritayı yansıtan PanArmenian ise, haritanın CİA ve ABD Enerji Bakanlığı’nca çizildiğini öne sürdü.

SINIRLAR SERV ANLAŞMASI’NIN HÜKÜMLERİNE GÖRE BELİRLENDİ
PanArmenian, Fransa’nın önde gelen gazetelerinden Le Figaro tarafından yayımlanan bir haritayı yansıtırken haritada Ermenistan’ın sınırlarının, Sevr Antlaşması’nın hükümlerinin doğrultusunda belirlendiğini kaydetti.

Bu arada, PanArmenian, Fransız serbest gazetecisi Jean Eckiyan’a dayandırdığı haberinde “Türkiye üzerinden geçen enerji koridorlarına ilişkin haritanın CİA ve ABD Enerji Bakanlığınca çizildiği” iddiasına da yer verdi.

İŞTE O HARİTA

image0029.jpg

ENSON HABER

Paylaş:

Yorumlar

“672) YENİDEN “SEVR HARİTASI” ÇİZİLDİ!” yazisina 7 Yorum yapilmis

 1. Necdet Genç yorum tarihi 19 Ekim, 2009 07:14

  Arkadaşlar,
  Böyle şeylerin olmaması için güçlü olmak gerekir, güçlü isen bilincinde olmak gerekir, bilincinde isen gücünü kullanman gerekir.
  Hiçkimse, “bu nedir?” diye önüne atabilecek birisine eşek şakası yapmaz. Devletler de yapmazlar.Demokratik bir ülkede millet kenarda durmuş seyrediyorsa, STK’larını kurup gidişatı denetlemeye üşeniyorsa, abesle iştigal etmekte ise, o devleti ciddiye almazlar. “Bir karış toprak vermeyiz” diye yırtınmak işe yaramaz. Saygılar.

 2. Necdet Genç yorum tarihi 19 Ekim, 2009 07:32

  Arkadaşlar,
  Bilmesi gereken herkes, 1915 öncesinde Ermenilerin ihanet ettiğini, isyan ettiğini, devletin hakkı olan TEHCİR tedbirini uygulamaya mecbur bırakıldığını, Ermenilerin bunu parçalanan devletten bir pay almak için yaptığını, Türklerinde aynı şeyi yapıp başardıklarını, Ermenilerin başaramadıklarını, başaramayınca dışarıya kaçmak zorunda kaldıklarını biliyor. Ermeniler, emperyalist devletler tarafından kullanılmalarını önleyemedikleri için 1965’ten beri ileri sürüldüklerini biliyorlar. Bu durumu, 1920’den sonra Ermeni vatandaşlarımızla birlikte çalışarak önlemek bize düşerdi. Yıne de geç değil. Saygılar.

 3. Sedat ergenç yorum tarihi 19 Ekim, 2009 11:00

  Kervanın ve devranın yürümesiyle ilgili çok güzel atasözlerimiz var. Masabaşında çizilen her harita hayatiyet bulsaydı biz 85 yıldır yoktuk 🙂
  Onlar yeni ermenistanı, kürdistanı kafalarına göre çizedursun,,, biz sadece ortadoğuyu gösteren haritada değil, daha büyük bir harita üzerinde çalışmalıyız…

 4. Hatice ŞAHİN yorum tarihi 19 Ekim, 2009 22:46

  Evet, madem ki birileri kafasına göre harita çiziyor ben de bir harita çiziyorum.Hem de kafadan değil tarihe, belgelere dayanarak.Kıbrıs Adası binlerce yıldır Türk’tür;Türkündür.Diğerleri ise sadece misafirdir;vakti gelince gidecekler.Geldikleri gibi…
  Hatice, KKTC

 5. celal caydaroglu yorum tarihi 21 Ekim, 2009 16:31

  zaten dogrudan oralari gidiyoruz bunlarla!!!

 6. tarık yorum tarihi 15 Aralık, 2009 12:47

  Arkadaşlar kendi adıma söylüyorum,bilmediğim gerçekten çok şey varmış,ama ilginç olan nedir biliyormusunuz?
  Bu gibi şeylerin halktan saklanması söylenmemesi,ve halk olarak kafamızı kuma gömüp gerçeklerden kaçıyor olmamız,,,Allahım sen vatanımızı milletimizi koru..

 7. Burak Uçkan yorum tarihi 26 Şubat, 2010 19:23

  sedat ergençe katılıorum. Bizi Yıllardır Böyle Bölüyorlar :D. Benim Asıl Üzüldügüm Osmanlı Benden Korkuyorlar Düşüncesiyle Hiç İmkan Geliştirmeyip Toprak Kayıplarına Ugradıgıdır. :S Ve Osmanlı Avrupa İle Hiç İş Birligine Gitmemiş Aksine Hep Gerekirse Savaşırız Demiştir :S Osmanlı Biraz Avrupa İle İlişkileri Güzelleştirseydi Bugün 3 kıtaya yayılmış mükemmel bir konumda olucaktık. Dogru söyleyeni 9 köyden kovarlar saygılar :S

Yorum yap