664) “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE”, SİYASİ İMİŞ!

Yayin Tarihi 7 Ekim, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Süleymaniye’deki siyasi mahyaya tepki

image00112.jpg

MAZLUMDER İstanbul Şubesi son günlerde İstanbul’un çeşitli camilerindeki mahyalarda yer alan “Ne Mutlu Türküm Diyene”, “Önce Vatan” gibi ifadeler üzerine Özgür-Der ile birlikte Süleymaniye’de İstanbul Müftülüğü önünde ortak bir eylem ve basın açıklaması yaptı.

MAZLUMDER İstanbul Şubesi adına açıklamayı yapan Şube Müdürü Murat Özer, “Askeri kışlalarda ve resmi dairelerde görmeye alışık olunan “Ne Mutlu Türküm Diyene”, “Önce Vatan” gibi ifadelerin camii mahyalarında yer alması İslam dininin evrenselliğiyle çelişmektedir. Camiler hiçbir etnik ve kavmi unsurun değildir ve bu sebeple ibadet mekanlarının bir ırka mensubiyetinin olamayacağı düşüncesiyle uygulama tepki toplamaktadır” dedi.

Murat Özer, “Ne Mutlu Türküm Diyene” gibi resmi ve dışlayıcı bir ifadenin herkesin ve bütün Müslümanların ortak değeri olan camilerde yer almasının, Diyanet teşkilatı içerisinde İslam’ın evrenselliğini, ırk ayrımı olmaksızın tüm insanlığa hitap ettiğini anlayamamış kadroların varlığı konusunda tüm Türkiye Müslümanlarını tedirgin ettiğini söyleyerek MAZLUMDER’in Diyanet’in kaldırılması talebini de haklı kıldığını belirtti.

Özer açıklamayı şu sözlerle bitirdi “Camileri askeri kışla mantığıyla idare etme alışkanlığını sürdüren Diyanete bağlı camilerde “Türk-Öğün-çalış-Güven”, “Her Türk Asker Doğar”, “Bir Türk Dünyaya Bedeldir” gibi resmi ideolojinin mukaddes sloganlarını ne zaman mahyalarda görebileceğimizi de sormak isteriz”.

Özgür-Der adına ise Hülya Şekerci’nin, Haksöz Dergisi adına ise Hamza Türkmen’in açıklama yaptığı eylemin sonunda, MAZLUMDER İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Av. Selçuk Kar ve Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya kurumlarını temsilen basın açıklaması metinlerini İstanbul Müftülüğü’ne verdiler.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

 

image0023.jpg

image0031.jpg

image004.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“664) “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE”, SİYASİ İMİŞ!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. Oğuzhan TÜRK yorum tarihi 7 Ekim, 2009 12:40

  Alayı Türk Mİlleti’nin ve Devleti’nin düşmanı bunlar.

 2. Alparslan Basbug yorum tarihi 7 Ekim, 2009 13:43

  Iste bunlar ilimli islam denen yobazi fikrin getirmis oldugu birsey!
  Ilk önce insanlara;Milletmi yüce, Yoksa Ümmetmi, deyip insanlarin kanina giriyorlar,daha sonra Vatan dedigin neyki,bir avuc toprak,bugün senin yarin öbürünün diye insanlara ilk önce islam kardesligi gelir diye kandiriyorlar!
  Daha sonra Din´imiz Islami onlara yalnis anlatiyorlar,misal Es hedü en La ilahe illallah,deyip gerisini getirmememizi istiyorlar!neymis efendim?Muhammeden abdühü ve Resulü hü dedigimiz vakit,Hristiyan Kardeslerimizin dinini kabul etmemis gibi olyormusuz!yazik yazik Artik bu vatani bir kurtulus savasindan kurtaracak artik ne BAsbug Atatürk gibi insanlar var ne de o ruha sahipler!Tanri Türkü asil simdi korusun!

 3. Hatice Şahin yorum tarihi 8 Ekim, 2009 21:58

  TANRI HER ZAMAN BİZİMLEDİR KARDEŞLERİM.ADALETİ DÜNYAYA YİNE BİZ GETİRECEĞİZ.KİMİ ATEŞ ALTINDA KİMİ AÇLIKTAN ÖLEN BEBEKLERİN KORUYUCUSU YİNE BİZ OLACAĞIZ. ADALETSİZLİĞİ ADALETLE YIKACAĞIZ.GERÇEK İSLAMI ÖĞRENECEĞİZ,ÖĞRETECEĞİZ.TÜRK TARİHİNİ ÖĞRENECEĞİZ VE ÖĞRETECEĞİZ.BİZ EN BÜYÜK MEDENİYETLERİ YARATANLARIN TORUNLARIYIZ!!!
  HATİCE KKTC

 4. Melahat GÜNGÖR yorum tarihi 15 Ekim, 2009 23:11

  Bunlar ümmetçi falan değil….düpedüz Kürt hem de kürtçü hem de BÖLÜCÜ.kurulduklarında örtüye sahip çıkmamışlardı malum odaklardan korkuyorlardı. Sonra mazlumlara yardım için faaliyetlerine katılınca gördük gerçek yüzlerini. Biraz yanlarına takılın dernek için kapatma davası açacak çok veri toplayabilirsiniz. Faaliyetlerini yakından takip ettiğim için bilerek konuşuyorum.Fikirlerimi öğrenince mail atmamaya başladılar uzaklaştılar. Örtüleri sizi kandırmasın (bu arada ben de örtülüyüm )Eski sol ağız kullanırlar devlet ordu Türk düşmanları. öyleyse Türkiyede işleri yok!

 5. Adil ALAOĞLU yorum tarihi 14 Kasım, 2009 13:28

  Her devlet bir ulusun örgütlenmiş biçimidir. Çağımızdaki yapay olmayan köklü devletler bir ulusun adı ile anılır. Ulusal devletlerin adı geçmişte bir kavmin adı bile olsa ulusal devletler ırk devleti değildir. Bölücüler hem ırkçılıktan yakınıyor hem de olmayan yapay uluslar oluşturmaya çalışırken ilkel ırk adları kullanıyorlar. Onların amacı ırkçılığa karşı çıkmak değil. Önce Çağdaş Türk devletini yıkmak, Türk ulusunu dağıtmak sonra bu topraklar üzerinde uyduruk Kürt ulusnu yaratmaktır. Türk adından ürkenler neden ısrarla Kürt sözcüğünü kullanıyorlar? İnadına “Ne mutlu Türk’üm diyene!

Yorum yap