602) “İYİ ŞEYLER OLACAK” PROJELERİNDEN BİRİ: “HEPİMİZ ANNEYİZ”

Yayin Tarihi 7 Haziran, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

“İYİ ŞEYLER OLACAK” PROJELERİNDEN BİRİ:

“HEPİMİZ ANNEYİZ”

image00117.jpg

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, sözde Kürt sorununa ilişkin ’tarihi fırsat’çıkışlarına eşi Hayrünnisa Gül de katıldı. Bayan Gül’ün, “Hepimiz Anneyiz” projesi kapsamında şehit anneleriyle çatışmalarda öldürülen teröristlerin annelerini bir araya getirmeyi planladığı belirtildi. Türkiye İş Kadınları Derneği’yle birlikte yürütülen ve sonbaharda gerçekleştirilmesi planlanan proje büyük tepki topladı. Şehit aileleri, Hayrünnisa Gül’e ateş püskürdü.

Getirsinler göreyim
Şehit Anneleri Derneği Genel Başkanı ve şehit annesi Pakize Akbaba, “Bu kadarı olmaz. Yeter artık. Yara üstüne yara açıyorlar. Bunlar şehit ailelerini de bölüyor. Bu hakaret. Şehitlerin kemikleri sızlıyor” dedi. Şehit annelerinin asla teröristlerin anneleriyle bir araya getirilemeyeceğini vurgulayan Akbaba, “Getirsinler de göreyim. Onlardan yüz tanesini koysunlar bir de beni koysunlar karşılarına. Ben vatanım için şehit vermişim. ABD’nin maşalarıyla, ülkemi bölmek isteyenlerle bir araya mı geleceğim” ifadesini kullandı.

Nefret ediyorum
Şehit annesi Akbaba, “PKK terörüyle şehit analarını bir kefeye koyan düşünceler, kendi çocuğuna sıkılan kurşunu ancak affedebilir. Benim çocuğumun katilini benim önüme getirmesinler. Haddini bilsin herkes, Yerinde otursun” diye konuştu. “Acaba bunları Amerika mı öneriyor?” diye soran Akbaba, şunları dile getirdi: “Hayrünnisa Hanım saltanat sürüyor, hangi şehit anasının derdine derman oldu? Vatana ihanet edenlerden de vatana oyun oynayanlardan da nefret ediyorum. Çocuğum yuvasını kuramayacak, baba olamayacak, 21 yaşında çiçeği burnunda şehit düşecek ve ben fedakarca mücadele edeceğim vatanımın bölünmez bütünlüğü için, şehidim için dimdik duracağım. Eğer öyle olmazsa benden sonraki neslim benden nasıl örnek alacak.” Hayrünnissa’nın öncelikle Deniz Feneri hırsızlığıyla uğraşmasını isteyen Akbaba, “Eşinin dosyası daha adalete gitmedi onları temizlesin” ifadesini kullandı. 

Sesimizi duyuramıyoruz
Kamuoyuna seslerini duyuramadıklarını belirten şehit annesi Pakize Akbaba, “Televizyonlarda, gazetelerde sesimizi duyuramıyoruz. Erkek olan, cesur olan yazsın çizsin” dedi.

Vatana ve şehitlere ihanet
Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Hamit Köse, “Nasıl yer ile göğün birleşmesi ne kadar uzaksa bir şehit annesinin bir teröristin ailesiyle bir araya gelmesi de o kadar uzaktır” dedi. Siyasetçilerin şehitler üzerinden pazarlık yaptıklarını ifade eden Köse, “Onlar da evlatlarını şehit verirler ve evlatlarının katili ile aynı çatı altında bir araya gelmeyi kabul ederlerse biz de kabul ederiz” dedi. Köse, terörist annelerinin şehit anneleri ile bir araya getirilme çalışmalarının vatana ve şehitlere ihanet olacağına vurgu yaptı.

Yaramıza dokunmayın
Diyarbakır Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Büyükburç, oynanan oyunlara şehit ailelerinin alet edilmek istendiğini söyledi. “Bayan Gül, tek evladı olup da Hakkari’de şehit düşmüş Fatma anamın içindeki volkanı biliyor mu? Bunların kaç tanesi kendi evladını vatana şehit vermiş? Satılmış elin itlerine sahip çıkmasınlar” ifadesini kullandı. Büyükburç, “Bir insan kalpsiz yaşayamaz. Anadolu dünyanın kalbidir. Kabuklanmış yaramıza dokunmasınlar. Gerekirse bizler gövdemizi siper ederiz” diye konuştu.

Onların canı yanmadı
Anadolu Şehit Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Gencer, böyle bir projeye hiçbir şehit annesinin katılmayacağını söyledi. Gencer, “Çocuklarına kurşun sıkan insanların anneleriyle bir araya gelecek bir şehit annesini düşünemiyorum” dedi. Canları yanmayanların böyle bir şeyi düşünebileceğini kaydeden Gencer, “PKK’yı kollayan zihniyetle kucaklaşmak mümkün değil” dedi.

SÜMEYRE YILMAZ / YENİÇAĞ

Paylaş:

Yorumlar

“602) “İYİ ŞEYLER OLACAK” PROJELERİNDEN BİRİ: “HEPİMİZ ANNEYİZ”” yazisina 9 Yorum yapilmis

 1. Alaaddin Kaptanoğlu yorum tarihi 7 Haziran, 2009 05:19

  Yazıklar olsun … hangi ana baba kabullenir bunu ya Gerçektende ülkemin bölündügü parçalandıgı yetmedi birde şehit analarımın şehit babalarımın arasına nifak tohumları atıyolar yeter artık susulması yerde benim ülkemin insanı susar susulmayacak yerdede çekilir köşesine sesi bile çıkmaz şehitlerimin kemikleri sızlıyordur bu olanlara. Allahınızdan bulun kendi evlatlarınızı gönderinde göreyim sizi

  Allaha emanet olun

 2. mehmet barış tombultürk yorum tarihi 7 Haziran, 2009 15:52

  gerçekten de yazıklar olsun artık yeter yaaa yok kürt sorunu yok kardeşlik ortaya bişeyler atıyorsunuz TÜRK milleti de yedi bunu diyosunuz türk milleti sandığınız kadar salak deil kaç devletti dize getirdi kaç savaşı kazan dı gerçekten alladin kardşin dediği gibi çocuklarınızı gönderin bakam cepheye

 3. Metin Yılmaz yorum tarihi 7 Haziran, 2009 23:36

  Hayrunnisa Hanım 2 oğlundan birini şehit versin bakalım ondan sonra bu teklifte bulunabiliyor mu ?

 4. recep gök yorum tarihi 8 Haziran, 2009 13:13

  doğru tabi kendi çocuklarına çürük raporları aldırtıpta askere göndermeyenlerin şehit ailelerinin halinden ne anlar yani onlarada çok görmemek lazım kendi ülkesini avrupaya şikayet eden zihniyetlerden ne beklersiniz onların ne vatan sevgisi var nede iman

 5. faruk şahiner yorum tarihi 8 Haziran, 2009 23:17

  bu nasıl bir zihniyettir böyle yahu insan olan insan böyle bişeyi yapmaya calışırmı iyi şeyler olacakmış sen bu projeyi yapda gör bakalımn iyi şeylermi oluyor benim 3 arkadaşım şırnakta boş yere şehit olmadı vatan hainlerinin aileleri ve bizim elleri öpülesi şehit analarımız babalarımız bir araya gelemez şehitlerin aileleri bukadar küçümsenemez buna degil sizn gücünüz kümsenin güzü yetmez bende gidecegim yakında askere cürük raporu aldırarak güzel yerlere düşürterek degil adam gibi gidip yapacagım hadinizi bilin :S:S:S

 6. merve yüksel yorum tarihi 26 Haziran, 2009 01:58

  Cumhuriyetimin koruyucusunada bakın.Ne demek bu ya bu ne cürret bu ne utanmazlık.Senki bir anayı ,eli yüzü öpülesi bir TÜRK anasınıyla bir pkk leşinin annesişyle,bir bez parçasını bayrak diye nitelendiren ,bebek katıli,hudutlarımıza mayın döşeyen ,onbinlerce anayı evlatsız bırakan kalleşlerle aynı kefeye koyuyosunuz.Bunları yapan bri BENİ,VATANIMI,CUMHURİYETİMİ,BAYRAĞIMI,İSTİKLALİMİ nasıl koruyabilir.ACİZLİĞİNİZİ tanımlayacak ne bir laf ne bir söz buluyorum.bU PROJEYİ ŞİDDETLE KINIYORUM.Lütfen sezsiz kalmayınız…

 7. aaaaaaaaaaaaaaa yorum tarihi 28 Haziran, 2009 21:51

  bunlardan ancak böyle fikirler çıkar zaten zihniyetsizler

 8. emin özkara. yorum tarihi 5 Temmuz, 2009 18:16

  başarılarla.yazmaya.devam.edin.saygılarımla.emin.

 9. esraünal yorum tarihi 30 Temmuz, 2009 21:30

  cürük raporunu aldıran eger hakksız yere alıyorsa bu veren sorumlular sahtekar demektir.ozaman ülkede kime güvenelim doktor saibeli asker saibeli.hersey herkes kötümü bu ülkede.siyasiler kötü.yargı kötü.ozaman bizim insanlarımızda bir sorun var.nediyelim baska.

Yorum yap