576) “ERGENEKON” İDDİANAMELERİNE SUÇ DUYURUSU!

Yayin Tarihi 18 Nisan, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

‘Ergenekon’ İddianamelerine

suç duyurusu

image00140.jpg

ADD, “Atatürk’e hakaret ve yetkiyi kötüye kullanmak”tan Ergenekon iddianamalerine suç duyurusunda bulundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), “Ergenekon” soruşturmasına ilişkin iddianamelerle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.ADD’den yapılan yazılı açıklamada, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, kamuoyuna “Ergenekon” olarak yansıyan davanın ilk iddianame metninde itham için bulunması zorunlu olmamasına rağmen “Atatürk’ün dahi Ergenekon’un tarikatvari yapısı içerisinde olduğu, ancak bunun henüz açıklanma zamanı gelmediği” ibarelerine, 40 ve 41. sayfalarda açıkça yer verildiği savunuldu.

Buna ilişkin evrakın ise ilk iddianamenin eki 64 numaralı klasöre 304-326 sayfalar olarak konulduğu belirtilen açıklamada, ikinci iddianamenin 82 sayfalık bölümünün ilk iddianamenin özetine ayrıldığı, bu bağlamda ikinci iddianamenin 31. sayfasına, ilk iddianamedeki anılan ibarelerin aynen alındığı ifade edildi.

Açıklamada, ADD’nin, söz konusu ithamlar üzerine 5816 sayılı yasanın 1/1. maddesi uyarınca, “Atatürk’e hakaret ile görevde, görevi yetkiyi kötüye kullanmak” suçları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Kaynak : AA

Paylaş:

Yorumlar

“576) “ERGENEKON” İDDİANAMELERİNE SUÇ DUYURUSU!” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 18 Nisan, 2009 17:34

  *CESARET!
  DEMEKKİ;HANIMLARDA DAHA COK!
  TABİİKİ,BİRDE BİLİNC.
  -İSTE VATAN BU(*KADINLARLA KURTAIRILIR.
  –BUNCA YILDIR,KÜLHANBEYİ GECİNEN?!ERKEKLEREDE,MODEL OLMUSLARDIR HERHALDE?

Yorum yap