569) “SEBETAY SEVİ’NİN” EVİ BULUNMUŞ!

Yayin Tarihi 8 Nisan, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Sebetay Sevi’nin evi bulundu!

image00119.jpg 

08 Nisan 2009 Çarşamba 12:18

Sabetaycılığın kurucusu Sabetay Sevi’nin evi bir kazı esnasında tesadüfen ortaya çıktı. Müridleri binanın ibadete açılmasını istiyor.

Sabetaycılığın kurucusu Sabetay Sevi’nin doğduğu ev olduğu iddia edilen bina, Agora kazılarının önünü açmak için yapılan yıkım çalışmasında ortaya çıktı

İBADETE AÇILSIN İSTEĞİ

Cumhuriyet’e göre, Sabetayistler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden binanın restore edilerek ibadete açılmasını isterken Büyükşehir yetkilileri ise binanın onarıldıktan sonra kazı evi olarak değerlendirileceğini açıkladı.
Tarihi Roma Agora’sını görünür kılmak için İkiçeşmelik yolu üzerinde yapılan kazılarda, 17. yüzyılda İzmir Agora’da doğduğu belirtilen Sabetay Sevi’nin evi olduğuna inanılan bina ortaya çıkarılmıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Arkeoloji Bölümü tarafından yürütülen çalışmalarda, binanın son yıllarda “çöp ev” olarak kullanıldığı öğrenildi.
Amerika, İsrail ve Türkiye’deki Sabetayist derneklerinin binanın ibadete açılması için belediyeye baskı yaptığı da öğrenildi.

İNTERNET HABER

Paylaş:

Yorumlar

“569) “SEBETAY SEVİ’NİN” EVİ BULUNMUŞ!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. Zeynep Oruncak yorum tarihi 25 Aralık, 2014 03:31

  Mekanize Güçler mi; Masonize Güçler mi?
  Türkiye Pazarlaması mı; Brüksel Lahanası mı?

  Eskiden şunu söylerdim.10 Kasım 1938 den sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti içten içten bariz bir şekilde yıkılmaya başlanmış.Gazi Mustafa Kemal’in hayatta olmamasını fırsat bilen ve onun zamanında fazla sesini çıkaramayan iç ve dış güçler acil bir birleşme kararı alarak faaliyetlerini, soysuzluklarına hız vererek bu ülkeyi yıkmak, satmak, parçalamak, bölmek, peşkeş çekmek adına hemen uygulamaya koymuşlar..

  Şimdilerde ise zaman ve mekandan, yeni bilgilerin ışığında bu kararımı değiştirdim..Aslında bu cumhuriyetin kurulma aşamasından itibaren başlamış bu faaliyetler.Gazi Mustafa Kemal bunların çoğunu bildiği ve yakinen gördüğü için kendi zamanında önlemini almış ve izin vermemiş..Etrafındaki masonik yapıya rağmen bu cumhuriyeti kurması büyük bir başarı diye düşünmekteyim şimdilerde.

  Neden böyle bir şeyi söylemeye bugün gerek duydum derseniz uzun uzun anlatmak yerine sözü dolandırmadan taşları yerine koyarak kısa geçeceğim..Şimdilerde yapılan başka şeyler..

  Göz boyamalar..Dikkati başka yöne çekmeler..Kavramlar siyaseti üzerine bölünmeler sağlayarak milli bilincin zayıflatılmasına çalışmalar, güç birliğini önlemeler..Yazılan kitaplar, açıklanan gerçekler..Strateji siteleri ve yapıları..Şok açıklamalar..Gündemi saptırmalar..Hepsi hikaye..Esas devam eden yıkma planı aynen uygulamada..Ama biz, yok biri kitap yazmış efendim nasıl yazar diye kıyameti koparıp asıl odak noktasından sapıyoruz..

  Bundan sonra söyleyeceğim şeyler adına eminim tepki gelecektir..Çünkü anlamayacak ve suçlayacaklardır..Tıpkı daha önce alt yapıları olmadan, yazılan yazı üzerinde düşünmeden moda olan çamur at izi kalsın kabilinden.Ama önemli değil..Kendinizden eminseniz güler geçersiniz..Bende öyle yapıyorum..Dikkat edin lütfen..

  Türklüğe hakaret ediliyor..Bağırıp çağırıyoruz ama kitap basılıyor, yayınlanıyor, satılıyor ve olay devam ediyor..Üstelik yasalar önünde bunun bir suç olmadığı da tescil ettiriliyor birileri sayesinde..
  Biri olmayan soykırımı varmış gibi gösteriyor anlatıyor alıyor nobeli..Bir tv kanalı buna ödül kampanyası yapıp 10.yıl marşı eşliğinde takdim ediyor..Enteresan değil mi? Politikacıların söylemleri..
  Dinler arası diyalog mu yoksa kişiler arası diyalog mu ? Tartışma konusu buna çekiliyor..
  Harita savaşları yapılıyor..Paşa paşa seyrettiriliyor Türk askerine..(Yanlışsam düzeltiniz lütfen) Ordudan gık yok..Hani ortalık ayağa kalkacak ya..
  İstiklal marşını birileri abuk sabuk söylüyor..Bir küçük kızımız ortalığı ayağa kaldırıyor..Hepimizi ağlatıyor..Ancak ötekilerin olayı bitiyor..Bir savunma mıdır bu anlamadım ?

  CFRler açıklanıyor..Dış ilişkiler konseyleri iç ilişkiler yardakçıları..

  MOSSAD la yapılan tarihi görüşmeler..Aman aman diyoruz..Vay bee..Neler olmuş..Başka çıt yok..
  Önüne gelen para yardımı alıyor AB den..Bunları denetleyenler nerede? Listeler çarşaf çarşaf ortada..Eee…Sonra ?
  Köpek kulübesinden icazet geliyor sözüm ona..Aynı akşam kim kimin karısıyla ne yapmış, öteki hatunun kaç erkeği var muhabbetleri..Sessiz bir uyuşukluk..
  Federatif devlet şuraları düzenleniyor ki zaten pazarlığı çookk uzun zaman önce yapılmış..Bir gazetede haber çıkıyor..Adam beyanata devam ortada..Gık yok..
  Kuzey Iraka girersin girmezsin olur olmaz tartışmaları..Asker gitti gitmedi..Siyasi kriz olur olmaz..Habire tartışılıyor..Bitemedi..Hani bekliyoruz ya masaya bir yumruk..Sınırlarımı korurken sana mı soracağım ulan diyen bir ses..(Kabalığım için özür dilerim.Halk dili kullandım.) Gık yok..
  Başını örtmüş örtmemiş olayında bir değişik tartışmalar..Sokaklarda rahibe kılığında başlarında yetmiş toplu iğne ile acayip makyajlarla son moda derin yırtmaçlarla dolaşan biz eğitim istiyoruz diyen bir insan topluluğu..(Hemen belirteyim..Anlamayanlar için..Hakikaten inanıp başını örten kardeşlerimiz hariç tutuyorum) Güya inancınıda yaşayacak, provakasyonel para yardımını da alacak..Sözüm ona..Bu tiplere soru soran desen..Çıt yok..
  AB ye gireriz girmeyiz dalgası hep gündemde sıcak..Çatır çatır topraklar satılıyor..Mashattanlar kuruluyor..Kentlere girilemiyor..Biri açıklama yapıyor..Bakın bu işe tepem attı..Kan beynime sıçradı..Eh Günaydın..Bu da şu farkı ortaya koyuyor galiba..Hani şu damarda akan kan meselesi..Bizimkiler damarda durmayacak gibi..Sizinkiler sıçramada..
  Filmlerde başlara geçirilen çuvallar..İntikamın acı sonu..Olayı bitirme..Sanal mutlu son..Yaşasın Polat alemdar..Helal sana !
  Mayın döşeyemezse kazan patlatan yapı..Askeri araca çarpan tır..Olmadı helikopter kazaları..Biz ne yapıyoruz..Çıt yok..Ama bir sporcunun bir ayak hareketi üzerine beş saat tartışır birileri..Bizim yiğit vatanseverlerde bunları dinler..Sonra bana bunları yazdım diye sorar kimden para alıyorsun diye ..Komiksiniz..Acınacak ve komik haldeyiz…
  Milliyetçi, ulusalcı, Kemalist,Atatürkçü, vatansever, kuvvaimilliye kavramları üzerine dünya tartışma yapılır..Hepsi ayrılıp birbirinden farklıymış gibi anlatılır..Halk bir güzel bölünür..Aferin bize..(Hepsinin samimi ve dürüst olduğunu iddia etmiyorum elbette.)
  Deşifre olan marketler..hemen alışverişi kesiyoruz..Olay bitiyor..
  Yok Kıbrıs ta yükselen aşırı Rum milliyetçiliği..Buna çözümler..Milliyetçilik kavramının yükselip inmesi bizde de çok konuşulur hale geldi..Ve ben bu kadar dangalakça bir cümle duymadım.Yükselen Türk milliyetçiliği imiş..Türk milliyetçiliği ne zaman alçaldı ki yükselsin..
  Papa gelsin gelmesin yok şöyle yapsın böyle yapsın diye konuştuk konuştuk..Adam geldi..Misler gibi işini gördü ve gitti..Neredesiniz ey millet ? Ne yapıyoruz biz? Kesinlikle yanlış var bir yerde..
  Bu ve bu gibi olayları yaz yaz bitmez..Bildiğiniz üzere bunlar doğru ve yapılan işler..Ancak biz sineklerle uğraşıyoruz..Bataklığı kurutmadan sorunlar çözülmez.Hani başında dedik ya..Gündelik çarpıtmalar diye..Tarihini bilmeyen bir gençlik var diyemeyeceğim artık çünkü benim gençlerim dikkatle okuyor araştırıyor bunları..

  Sorumsuz bir halk olduk diyemeyeceğim bir kısım öyle belki ama onlar sorostan besleniyor mecburlar..O halde temel problem ne? Hani şu başımıza gelenler..

  Ekonominin çökmesiyle bir defa güç kaybettik..

  İkincisi kökü dışarıda olan masonik ve siyonik yapıları temizleyemedik,

  İkincisi kökü dışarıda olan masonik ve siyonik yapıları temizleyemedik,
  yetmedi
  AB den destek alan yapılar ürettik..

  Anayasaları delmekten yasa uygulayamaz hale geldik ki baklava çalan çocuk 15 yıl yiyor, adam öldüren 2 yılda çıkıyor içler acısı içinde..Beş kadın, eş kadın, baş kadın, uzatmalı eş, dini nikah, hoca nikahı belediye nikahı derken kimin kimle ne yaptığı belli olmadığından yumurta satan genç kadınlar türedi ahlakımız çöktü ki çok şükür bu da henüz hat safhaya ulaşmadı..

  Yani hep dışarıdan gelen yapılanma ve oluşumlarla uğraşıp onları tespit etmekten savunma halinden bile aciz hale gelmişiz..Zaman alıyor bunlar..Ne yapmalı peki ?

  • Önce karar vermeliyiz, hakikaten bağımsız bir ülkede mi yaşıyoruz?

  • Önce karar vermeliyiz, hakikaten bağımsız bir ülkede mi yaşıyoruz?

  • Size göre bu ülkede en zararlı yapılar hangileri? AB adı altında kurulan Hıristiyan birliğinden para yardımı alan yeni türde dernekler mi yoksa kökü 1738 de kurulan masonlar mı?

  • Soros destekli araştırmalar yapan çeşitli anketlerin sonuçları mı sizin görüşünüzü belirliyor yoksa kendi aklınız ve gözünüzle gördüğünüz gerçekler mi?

  • Bugün sizi yönetmeye talip hangi siyasetçinin samimiyetine ve dürüstlüğüne inanabilirsiniz? Var mı? Yoksa aday olanları dürüst davranmaya mecbur edecek yaptırım gücümüz var mı?

  Bundan on yıl önce İETT otobüsünde yolculuk yaparken yanımda oturan yaşlı bir teyze ile kısa bir sohbetimiz olmuştu..

  Gazete okuyordum..Bir habere off deyince teyze bana döndü ve dedi ki

  “ Daha çok off çeker üzülürsün kızım..Kapanmadan bu iş olmaz..”

  Nasıl yani dedim?

  “Kızım dedi, ben yaşlıyım..Okumam fazla yok.Ama Gazi Paşa bize bir ülke hediye etti..Bir vatan verdi.Biz de süsüp savurduk..Sen bilemezsin.Eskiden zengindik..Yoktu borcumuz..Şimdi de fakir kaldık.Ama bunlar yenilen düşmanın oyunu.Kapanacağız.Dışarıya tamamen kapanacağız.Kendi tarlamızı kendimiz ekip biçeceğiz.Gerekirse bir süre hep aynı şeyi yiyeceğiz.Ama önce o borçları ödeyeceğiz.Sonra tekrar nefes alacağız.Özgürlüğümüzü yeniden kazanmanın başka yolu yok evladım..Ben cahilim.Ama başka türlü olmaz.”

  Demişti..Düşündüm..Almanya nın savaştan bitik bir halde çıkan bir ülke olup, üç sene patates yediklerini yazar tarihçiler..

  Ve nasıl toparlandıklarını..

  Şimdi düşünüyor insan..Teyzenin dediği çok kolay değil elbette..

  Hamburger çocukları var bu ülkede..Kapitalist düzenin sosyetik açları..Hammadde desen, parça desen bağımlıyız..Ancak bizdeki inanç, birlik, bağlılık, bayrak sevgisi, insan sevgisi onlarda yok..İstenirse yapılır..

  Dedik ya.. önce düşmanı doğru belirle..
  … önce düşmanı doğru belirle..

  Dış kökenli yapıları ve bu yapılarda hizmet veren sahte Türkleri, Yahudi dönmelerini, sorospuları bir bir temizle ülkeden temizle

  Dış kökenli yapıları ve bu yapılarda hizmet veren sahte Türkleri, Yahudi dönmelerini, sorospuları bir temizle ülkeden..
  Sonra gerekeni yaparsın..

  Yoksa mekanize güç olarak masonizeye hizmet eder, Brüksel lahanası yiyorum zannedip ülkeni pazarlarsın..
  Saygılarımla..
  Zeynep Oruncak (Türk)
  13.12.2006
  VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN !
  http://www.acikistihbarat.com/Yazilar.asp?yazi=347

 2. Önder Aytaç yorum tarihi 28 Ekim, 2016 00:17

  Türkiye’de Sabetaylar : Karakaşlar, Yakubiler ve Kapaniler
  http://www.acikistihbarat.com/Sayfalar/haberdetay.aspx?id=9362

 3. Milli Çözüm Dergisi yorum tarihi 31 Ekim, 2016 13:37
 4. Milli Çözüm Dergisi yorum tarihi 13 Kasım, 2016 22:09
 5. Tevfik Bir yorum tarihi 25 Eylül, 2017 20:15

Yorum yap