566) DTP, OBAMA’DAN RESMEN ÖZERKLİK İSTEYECEK!

Yayin Tarihi 4 Nisan, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

DTP özerklik isteyecek!

image00112.jpg

04 Nisan 2009 Cumartesi 09:43

Son açılım DTP’den geldi ve resmen özerklik talebinde bulunulacağı açıklandı. İşte gündeme bomba gibi düşen o sözler;

DTP Grup Başken Vekili Selahattin Demirtaş, Türkiye ziyareti sırasında ABD Başkanı Barack Obama’ya özerklik taleplerini ileteceklerini açıkladı.

DTP, ABD Başkanı Barack Obama’dan Güneydoğu’da özerklik istemeye hazırlanıyor.

Partinin Grup Başkan Vekili Selahattin Demirtaş, Obama’nın ziyareti sırasında kendisine Kürt sorununun çözümü için özerklik talebinin de yer aldığı bir dizi öneri ileteceklerini söyledi.

PKK’YA GENEL AF

DTP ayrıca, PKK’ya yönelik genel bir af çıkarılmasını, Kürtlerin temel hak ve özgürlüklerini koruyacak anayasal değişiklikler yapılmasını da istiyor.

‘PKK SİLAH BIRAKMASIN’

“Kürtler savaş istemiyor. Türkiye sınırları içinde daha geniş demokratik haklarla barışcıl bir çözüm istiyoruz” diyen Selahattin Demirtaş, DTP olarak PKK’dan silah bırakmasını istemeyeceklerinin de altını çizdi.
Reuters Haber Ajansı’na konuşan DTP Grup Başkan Vekili Selahattin Demirtaş, Obama’nın Kürt sorununun çözümüne yardımcı olmasını umduklarını kaydetti.

İNTERNETHABER

 

Paylaş:

Yorumlar

“566) DTP, OBAMA’DAN RESMEN ÖZERKLİK İSTEYECEK!” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. Metin Yılmaz yorum tarihi 5 Nisan, 2009 02:44

    Dokunulmazlık zırhına sığınarak alenen Türkiye Cumhuriyetini bölme teklfini seslendiren bu adam ne acı ki TBMM çatısı altında bulunuyor. İhanetin bu kadarına pes demek bile hafif kalır!

  2. Arkun yorum tarihi 5 Nisan, 2009 19:16

    sadece dokunulmazlık ve TBMM çatısı altına sığınanlar onlarmı?Bence o çatı altında artık, ciddi manada dokunulmazlığa ihtiyacı olanlar bulunuyor ki,dokunuluncaya kadar ilerlediğimiz,yediğimiz,içtiğimiz kardır diyorlar.şöyle bir düşünecek olursak;vatan,millet gibi manevi duyguları ön planda olan kaç milletin vekili çıkartırız? önemli olan bu bence.sonra,herkes herkesten birşeyler istiyor da,Barack Obama’dan Güneydoğu’da özerklik istemek hadsizliğin,yüzsüzlüğün dik alası.

Yorum yap