564) BU NE BİÇİM HABERCİLİK? NELER DÖNÜYOR?

Yayin Tarihi 2 Nisan, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Bir soru işareti daha!

AA’dan sekiz gün sonra gelen iptal

image0015.jpg

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile yanındaki 5 kişiye hayatına malolan helikopter kazasıyla ilgili AA’dan ilginç bir iptal haber geçti.

Perşembe, 02 Nisan 2009 15:05

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile yanındaki 5 kişiye mezar olan helikopter kazasıyla ilgili Anadolu Ajansı ilginç bir iptal haber geçti.

K.Maraş’taki helikopter kazasının duyulmasının ardından arama-kurtarma faaliyetleriyle haberler ardı ardına gelmeye başlamıştı. Herkes endişe içinde kazazedelerin akıbetini merak ederken Anadolu Ajansı’nın geçtiği bir haber yüreklere su serpmişti.. AA, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’nin “Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık.” şeklindeki açıklamasını abonelerine geçmişti. Ancak her haberde titizliğiyle bilinen Anadalo Ajansı tam 8 gün sonra bu haberini iptal ettiğini duyurdu. Gerekçe olarak ta haberin “resmi makamlardan kesin teyidi alınamadan oluşturulduğunu” gösterdi.

Ajansın haberi arama kurtarma çalışmalarını da olumsuz yönde etkilemişti.

BBP Partisi Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok’ta ajansın haberine atıf yaparak Kayseri Valisi’nin bu açıklamalarının kazayla ilgili akıllara soru işareti getirdiğini söyledi. Bozok, Vali Bilici’nin bilgiyi kimden aldığını ve neden böyle bir açıklama yapma gereğini duyduğunu merak ettiklerini belirtti.

İŞTE İPTAL EDİLEN BUGÜNKÜ HABER

25.03.2009 tarihinde, ”-Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopterin düşmesi

Kayseri Valisi Bilici: Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık, henüz hastaneye kaldırılmadı” başlığıyla yayımlanan haberimiz, resmi makamlardan kesin teyidi alınamadan oluşturulduğundan iptal edilmiştir.

Saygılarımızla.

İŞTE ANADOLU AJANSI’NIN KAZA HABERİNİN DUYULMASINDAN YAKLAŞIK 1 SAAT 20 DAKİKA SONRA GEÇTİĞİ HABER

KAYSERİ (A.A) – 25.03.2009 – Kayseri Valisi Mevlüt Bilici,

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na ulaşıldığını bildirdi.

Bilici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ”Bana gelen bilgilere göre, kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Arkadaşlar kendisini hastaneye ulaştıracaklar. Henüz hastaneye kaldırılmadı” dedi.

Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopterin, Kahramanmaraş’tan Yozgat’a giderken Kayseri Erkilet Havaalanı’nda yakıt ikmali yapacağı öğrenildi.

DÜNYA BÜLTENİ

Paylaş:

Yorumlar

“564) BU NE BİÇİM HABERCİLİK? NELER DÖNÜYOR?” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 3 Nisan, 2009 01:20

  *K.D.bu aksam,haberlerde;ACIKLADI!
  *iceriye atılan,kisilerin,gizli tanıgı imis!
  -birde,iha muhabirinin,cektigi,GÖRÜNTÜLER,yok edilmis!
  *BUNLAR,BİZLERİN COK DISINDA OLAYLAR.
  –VARDIR,YARADANIN BİR BİLDİGİ,AMA o genc,muhabirin,evlatlarının,AH!I KİMSEYE HUZUR VERMEZ;(AGLAYA AGLAYA MAHVOLDUK!HEPSİNE;(
  -AMA ORADA KİM OLSA,AYNI SEKİLDE YAS TUTARDIK.
  **BİZ AYRICALIKLI(*TÜRK MİLLETİYİZ.HEM DİNİMİZİN VERDİGİ,YÜCELİKDE BUNU GEREKTİRİYOR.
  -ALLAH YARDIM ETSİN,ödün veripde,kendini,biryerlere baglı hissedenlere.COK ZOR OLMALI.BİZ MASUM,HALKI GÖZETİYOR YARADAN.BUNDAN EMİNİZ.

Yorum yap