553) İÇİMİZDEKİ AJANLAR İNTERNET FARELERİ

Yayin Tarihi 30 Haziran, 2011 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

 

İÇİMİZDEKİ AJANLAR İNTERNET FARELERİ

 

image00132.jpg

 

Düşmanı başka tarafta aramaya gerek yok.

Zaten onlar her türlü iğrenç iddialarla yıpratma yöntemlerini uyguluyorlar.

Ya içimize giren bizden olduğunu sandığımız satılmış, işbirlikçilere ne diyeceğiz?

 

Bakın; Truva atı gibi içerden devşirilen hainlerin görevi içten yıpratma itibarsızlaştırma etkisizleştirme görevidir.

 

Etki ajanı olarak tanımlanan bu tiplerin yaptıkları nedir?

Bu ya gazete, ya Tv, ya da internet üzerinden olabildiğince ulusal duyarlılığı olan sitelere yazarak, yorum yaparak iftira atarak gerçekleri tersyüz ederek, saptırarak itibarsızlaştırmak ve güvensizlik aşılamaktır. 

 

Bunun içinde bir iki cümle, bir iki kelime, bir iki konu benzer diye hemen karalama yoluna giderler. Ellerinde yıpratmak için başka malzeme olmayınca etki ajanı var olan zehrini kusar.

 

Etki ajanlarının emrinde oldukları merkezin amacı; halkı aydınlatacak yazılar yazılmasın, hiç kimse okumasın, hiç kimse aldatıldığının farkına varmasın, kendisinin aldatıldığının da kimse farkına varmasın. Ajanlığını da kimse bilmesin.

 

Etki ajanları genellikle içten gruplarda çalışırlar. Amaçları güvensizlik aşılamaktır.

 

Suçlayacak herhangi bir şey bulmayan bu işbirlikçi ajanların bir görevi de internet fareliğidir. Onlar tarama yaparlar kim etkin, kim saygın. Ona yönelik yıpratmanın yolu intihal iddiasıdır. Görevi intihal adıyla karalamadır.

 

Sanki ülkenin başka sorunu yokmuş gibi. Oysa duyarlı her insanın benzeri düşünmesi, benzer yorumlarda bulunması kadar doğal bir şey olamaz.

 

Bakın; İntihal nedeniyle YÖK tarafından profesör ünvanı alınan kişinin Çalışma Bakanı olduğu Türkiye de adı geçen kişi ile ilgili tek kelime yazmazlar, yazamazlar. Onların görevi yurtsever aydınları takip etmek ve bağlı oldukları mahfiller ve efendilerin direktifi olanyıprat talimatını uygulamaktır.

 

Bazı internet farelerinin saygın kişiler hakkında iğrenç iftiraları vardır. Ve o kişilerin kimlerin adına hareket ettikleri, neden yıpratmak suçlama yolunu seçtikleri açık değil mi?

 

İnternet fareleri ve tanımasının yolunu polemikte arayan kompleksli kişiler; ciddiye alınmayan okunmayan yazılarına dikkat çekmek ve ciddiye alınmak için her türlü iğrenç iftiraları da atmaktan çekinmezler.

 

Etki ajanlarını bilmek, anlamak, tanımak gerekir. Etki ajanları yanı başınızdadır. Tanıdığınız biri de olabilir. Etki ajanları genellikle grup içi elemanlardan devşirilir.

 

Bu tip etki ajanlarını muhatap almamak gerekir. Ancak bilmek duyarlı olmak ve niçin suçladığını iyi analiz etmek gerekir.

 

Çamur at izi kalsın anlayışında olan bu devşirme dönmelerin zehrini tersine şırınga etmekte her duyarlı kişinin yapması gereken durumdur.

 

Bu tip işbirlikçi devşirme tipleri, muhatap almak, cevap vermek gibi bir seviye düşüklüğü olur. İşbirlikçi ajanın amacı polemik yaratmaktır. O önce suçlar, sağa sola gönderir. Tartışma alanı yaratmaya çalışır.

 

Seviyesizliğinin ve adiliğinin paylaşılmasını ister. Bu tip ajanlarla uygulanan yöntem, günümüz  dünyasında ABD’nin kullandığı en etkili yöntemdir.

 

Bu tip işbirlikçi ajanlara dikkat.

 

Gerçekte ve önce aydınlar, yazarlar, gazeteciler, akademisyenler aldatılıyor… Toplumun aydınlatılmasında öncü olanların yıpratılmasıkimin işine gelir sorusunu sormak gerekir.

 

Tür Milleti top yekün yıkım ekibinin işbirlikçi ajanlarının hedefindedir.

 

Bu tip ajanları Türk Milleti çok iyi tanımalıdır.

 

Bir düşünün ve adı geçen ajanın kimliğini daha iyi tanıyın.

Günün Sözü: Kendini akıllı zanneden yanılır.

 

Nurullah AYDIN

28 Haziran 2011-ANKARA

 

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap