476) Neden Anlamıyorsunuz?

Yayin Tarihi 19 Ekim, 2023 
Kategori SİYASİ

NEDEN ANLAMIYORSUNUZ?

Bir yazı görseli olabilir

Yahu neden anlatamıyoruz, anlatıyorum neden anlamıyorsunuz?

ABD, Türkiye’yi gözden çıkardı.

Soğuk savaş zamanında Kars, Hakkari sınırımızdan geçen NATO’nun güvenlik şemsiyesi sınırı, Türk-Yunan sınırına çekildi.

ABD Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD terör örgütünü yerleştirdi. Eğitip donattığı terör örgütünü korumak için NATO’daki müttefiki Türkiye’nin SİHA’sını düşürdü.

Gazze açıklarına uçak gemileri gönderdiğinde, ABD başkanının Biden imzasıyla yayınlanan açıklamada “özellikle Türk hükümetinin Suriye’nin kuzeydoğusuna askeri harekat için attığı adımların bölgedeki barışı, istikrarı ve güvenliği tehdit ettiğini, DEAŞ ile mücadeleyi zayıflattığını” savundu. Yani Türkiye’yi tehdit etti.

Yine ABD başkanı Biden Türk Cumhuriyetleri liderleri toplantı yaptı. Masada ABD’nin NATO’daki müttefiki ve en büyük Türk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti yoktu. Yani Türkiye dışlandı.

Hamasın saldırısı ile başlayan ve İsrail’in katliamları ile devam eden süreçte ABD dışişleri Bakanı ve daha sonra ABD başkanı bölgeye geldi. İsrail, Ürdün, Mısır, Lübnanlı yetkililerle görüşmelerine rağmen NATO’daki müttefiki Türkiye ile telefonla trafiğine bile girmedi. Yani Türkiye tehdit edildiği gibi süreçten de dışlandı.

ABD, Türkiye’yi hedefe koymuştur. Türkiye’yi hedef almıştır. Hedefe ateş etmiştir ve devamı için taşları döşemektedir.

Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün uyarısını kafalarımıza çaksak yeridir; “Felâket başa gelmeden evvel, onu önleyecek ve ona karşı savunulacak önlemleri düşünmek gerekir. Geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur.”

Kurumlarınızın, partilerinizin, basınınızın başında bulunanlar sizden olsaydı bunu görür ve tedbir alırdı. Ancak bu üst yapının başlarına yerleştirilenler sizden değil. Yani görmesi gereken göz senin değil. Yanlışlıkla geleni de eliyorlar.

Fareleri küheylan, balkabağını fayton yaptılar; Ancak saat gece yarısını vurunca büyü bozulacak. Küheylan zannettiğinin fare, fayton zannettiğinin kabak olduğunu göreceksin. Ama vakit çok geçmiş olacak ve kendi Kerbela’larını ellerini patlatırcasına alkışlayarak getirdiğini göreceksin.

FATİH ERYILMAZ

https://www.fatiheryilmaz.com/

https://www.facebook.com/Fatih.ERYILMAZ38

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap