352) BAYRAK İSTİSMARI

Yayin Tarihi 23 Haziran, 2013 
Kategori SİYASİ

 

BAYRAK İSTİSMARI

image0011.gif

Başbakan Erzurum mitinginde diyor ki:

“Evinize Türk bayrağı asın. Ama üzerinde herhangi bir sembol olmayan Türk bayrağı asın. Ama üç hilali de açarız derseniz o da Osmanlı’nındır onunla da gurur duyarız.”

Başbakan’a öncelikle bir teşekkür etmeliyim. Neden mi teşekkür ediyorum? 

Çünkü Türklük düşmanı birçok kişinin evinde ne yazık ki Türk Bayrağı yerine Filistin ve Suudi bayrakları var. Bazı cemaat mensuplarının evinde de ABD bayrakları bulunmaktadır. Eğer Başbakan’ın emri ile bu kişiler Türk Bayrağını asacaklarsa bu durum Türk’ün kudretini kabul etmeleri demektir.

Gelelim, üzerinde sembol olan bayraklara…

Sembollü bayrak nedir? Zaten bayrağın kendisi bir semboldür. Türk Milleti ve Devletinin bağımsızlık sembolü Türk Bayrağıdır.

Üzerinde resim ve yazı bulunan bayraklara flama denir.

Ay-Yıldız üzerinde resmi bulunan kim?

“Mustafa Kemal Atatürk”  

Neden Atatürklü flamadan rahatsızlık duyuluyor? Türk Bayrağı Kanunu Atatürk döneminde 29 Mayıs 1936 tarihinde kabul edilmiş, 1983 yılında bugünkü düzenlemesi yapılmıştır. Atatürk bayrak üzerinde kendi resminin konulmasını arzu etseydi zaten bunu yaptırırdı. Bugün için kullanılan Atatürklü flamalar bir sevginin ürünüdür. Bu flamanın bir siyasi yönü var ise, o da Atatürk’ün fikirlerini önemseyen ve yaşatmaya çalışanlardan başka kim olabilir ki?

Üç Hilalli Bayrağın Osmanlıya ait olması ve asılması hiçbir Türk vatandaşını rahatsız etmez. Madem Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 Türk Devletinden biri olan Osmanlı Devleti’nin Bayrağının asılmasında bir sakınca yoktur. O halde Göktürk Devleti’nin Bozkurt başlı Gök Bayrağını da asabiliriz.

Allah’ın şu hikmetine bak! Başbakan, Milliyetçi Hareket Partisi’nin propagandasına vesile oluyor.

Atalar ne demiş?

“Söyleyene değil, söyletene bak”

YILMAZ KARAHAN

 

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap