18) DAĞ’DAN MECLİSE GELİRSE, BÖYLE KONUŞUR !

Yayin Tarihi 4 Ocak, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

Gerillalara operasyon yapılmasına karşıyız

DTP Van Milletvekili Özdal Üçer, TSK’nın sınır ötesi operasyonu eleştirdi: Biz gerillalara karşı operasyon yapılmasına karşıyız.

03 Ocak 2008 / 16:58

image00126.jpg

DEMOKRATİK Toplum Partisi Van Milletvekili Özdal Üçer, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK terör örgütüne yönelik Kuzey Irak’a yapılan sınır ötesi operasyonu eleştirdi. Üçer, operasyonun sivil halka yapıldığını iddia ederek, PKK’lı teröristleri de gerilla olarak niteledi. Üçer, “Biz gerillalara karşı operasyon yapılmasına karşıyız. Türkiye, Kürt sorununu çözmek için çalışma yapmalıdır. Kürt sorununu çözümü için tek ulus zihniyeti ve uygulamasından vazgeçip, farklı kültür ve yapıları anayasayla güvence altına almalıdır” dedi. Bazı sivil toplum örgütleriyle görüşmek amacıyla Van’a gelen DTP Van Milletvekili Özdal Üçer, Tutuklu Yakınları Yardımlaşma Derneği’ni (TUYAD-DER) ziyaretinde ilginç açıklamalarda bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’a yaptığı sınır ötesi operasyonun sivillere yönelik olduğunu iddia eden Üçer, PKK’lı teröristleri de gerilla olarak niteledi. Türkiye’nin teröristlere yönelik operasyon yapmamasını isteyen Üçer, “Biz değil Kuzey Irak’a, gerillalara karşı bile operasyon yapılmasına karşıyız.  Türkiye çok kültürlü bir yapıya sahip. Oysa tek ulus yapısı   üzerinden kendini biçimlendirmekte. Kürt sorununun çözümü için tek ulus zihniyeti ve uygulamasından vazgeçip, farklı kültür ve yapıları anayasada yapacağı düzenlemelerle güvence altına almalıdır. Dağdaki gerillaların silahsızlandırılması için temel bir oluşumun başlatılması ve onların sosyal yaşama katılım mekanizmaları oluşturulmalıdır” dedi.

TÜRKİYE’DE ASKERİ VESAYET VAR
DTP Grup Başkanı Ahmet Türk hakkında fezleke hazırlanmasını da anti demokratik bulduğunu belirten Üçer,
“Bir grup başkanını söylemiş olduğu bir sözden dolayı fezleke hazırlanmasını çok anti demokratik buluyoruz. Bu ülkede bu durum, çok tuhaf bir durum değil. Bunun tek bir isimi vardır, askeri vesayet. Demek ki yargı da hükümette bağımsız değil. Öte yandan Iğdır Milletvekili Pervin Buldan’ın aracında uyuşturucu taşındığı iddiaları ise Buldan’ı ve onun şahsında partiyi yıpratmaya yönelik provakatif bir çalışmadır” diye konuştu.

Vatan

Paylaş:

Yorumlar

“18) DAĞ’DAN MECLİSE GELİRSE, BÖYLE KONUŞUR !” yazisina 9 Yorum yapilmis

 1. fecire çetin yorum tarihi 4 Ocak, 2008 13:08

  evet van milet vekili doğru söylüyor siz katımıyor olabilirsiniz

 2. fecire çetin yorum tarihi 4 Ocak, 2008 13:10

  bu ülkede düşünce özgürlüğü dene şey var ama sözdeo da suç sayılıyor ve 301madeden yargılanıyorsun

 3. Metin YILMAZ yorum tarihi 4 Ocak, 2008 14:19

  Bu adamlar TBBM çatısı altında daha kaç vakte kadar ihanetlerini sürdürecek?

 4. SEHAP AKIN yorum tarihi 4 Ocak, 2008 16:02

  FECİRE ÇETİN,BAK KARDEŞİM; BU DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ TERANESİNİ FAZLA ABARTTIN.BU RESMEN BİR SAVAŞ.DÜNYADA HİÇBİR DEVLET EGEMEN OLDUĞU TOPRAKLARI BAŞKA BİR DEVLET KURULMASI AMACI İLE ELDEN ÇIKARTMAZ. EĞER SEN BUNA DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ DİYORSAN,BU RESMEN CIVIKLIKTIR.HADDİNİ BİLMEZLİKTİR.GEÇECEKSİN BUNLARI.SAÇMALAMANIN BİLE BİR MANTIĞI VARDIR.BIRAK 301 TERANELERİNİ.301 İLE SORUN MU ÇÖZÜLECEK?
  VATAN, GAFLET VE İHANET İÇİNDE OLANLAR İLE MÜCADELE İÇİNDE…PKK,DTP VE DİĞER YANDAŞ KURULUŞLAR,BU SAVAŞIN CEPHELERİDİR.VE BUNUN DEMOKRASİ,İNSAN HAKLARI FALAN,FİLAN İLE ALAKASI YOKTUR..NERDEN GİRERSENİZ GİRİN,BU TOPRAKLARI SÖKÜP ALAMAYACAKSINIZ…KAN İSE KAN..CAN İSE CAN..DÖTÜNÜZ YİYORSA,DEVAM EDİN..İŞ KATLİAMA VARACAKSA..BUNA SİZ KAŞINIYORSUNUZ DERİM..AKILLI OLUN YA DA AKLINIZI ALIRLAR…

 5. çağrı doğru yorum tarihi 4 Ocak, 2008 18:25

  bakın şimdi üstte bi yazı okudum.bu ülkede düsünce özgürlügü oldugundan bahsediyorlar.bu nasıl bı özgürluk.bu ınsanlar ozgurluk çatısı altında boluculuk yapıyorlat.TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR BÜTÜNDÜR BÖLÜNEMEZ.bizim askerimize kursun sonra düsünce ozgurlügünden bahsetcekler.

 6. Metin YILMAZ yorum tarihi 5 Ocak, 2008 00:19

  Allah’sız, Kitapsızlar! Ne suçu vardı Diyarbakır’da o dersane önünde katledilen gençlerin?
  Böyle kancık ve kalleş pusularla tatmin olacak kadar insanlıktan nasipsiz şerefsizlere arka çıknda onlardan biridir ve cevap vermeye değmez!

 7. sefa şat yorum tarihi 5 Ocak, 2008 16:11

  sayın fecire çetin birde şu diyarbakır daki patlamayı yorumlasanız,oda onların hareket özgürlüğümü acaba,bırak kardeşim insan haklarıymış,düşünce özgürlüğüymüş hikaye bunlar hak hukuk gerçekten insana verilir,bunun gibilere değil!!!

 8. BOZKURT yorum tarihi 5 Ocak, 2008 23:42

  arkadaşlar şu sosyolojik bir gerçektir.Her insan atasının genini taşır ve atası ne yaptıysa oda onu yapar.atası hainse torunu da haindir.Türk gençliği tarihi iyi okumalı.
  EY TÜRK TİTRE VE KENDİNE DÖN.

 9. Ahmet yorum tarihi 6 Temmuz, 2008 23:46

  DTP li Vanli milletvekili bu soytari,Gitsin Cin Halk Cumhuriyetinde soylesin bu fikirlerini Cin veya Iran rejimi ne yapar bu tip adamlari,,
  Turkiye bunlar icin kek ulke istedikleri gibi konusurlar tabikii..,AIHM giderler abileri akil hocalari hepside AB ulkeler.

Yorum yap