412) Sosyetizm Türkçülüğü

Yayin Tarihi 10 Şubat, 2024 
Kategori SOSYAL

Sosyetizm Türkçülüğü Nedir?

Kendilerini “sosyete” olarak gören veya görülen kişilerin oluşturdukları yapay bir sosyal gruptur. Bu yapı ekonomi ve siyasi gelişmelere göre değişebilir.

Sosyeteye dahil olan kişilerin yaşam standartları ve kültürleri genelden farklılık gösterir. İlgi alanları da farklıdır. Genellikle moda, güzel sanatlar, çevre, müzik, tatil, araçlar v.b. ilgilenirler. Siyasete karşı çabaları yok gibidir. Kendileri için önemli olan, yaşam standartlarının devamıdır. Yüksek gelir düzeylerinin kısıtlanması, onlar için en büyük felakettir. Entelektüel takılmaya meraklıdırlar…

Son zamanlarda küresel ekonomi göstergelerinin değişkenliği, savaşların çokluğu, terör hareketleri, güvenliğin tartışılır hale gelmesi, dini ve etnik davranışlar, sosyeteye mensup bazı kişileri duyarlı hale getirmiştir. Bunlar da kendi kazanımlarını kaybetmeme temelli olarak Türkçülük alanında fikir ve olumsuzluklara karşı tedbir geliştirmeye çalışmaktadırlar.

Atatürk ve Cumhuriyet kavramından tavizkar değillerdir.

Kültürel alanda etkinlikler düzenleyerek farklılık yaratmaya gayret etmektedirler. Bu anlamda bu grubun Türkçülüğü önemsemeleri ve duyarlı hale gelmesi çok önemlidir.

(“Sosyetizm Türkçülüğü” tanımı bana aittir. Herhangi bir alıntı ve intihal bilgi yoktur.)

YILMAZ KARAHAN

Simisso Yuvarlak Yakalı Kısa Kollu Türk Bayrağı T-Shirt 325 | Kırmızı Erkek  T-Shirt SİMİSSO

Paylaş:

Yorumlar

“412) Sosyetizm Türkçülüğü” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Züham Asma yorum tarihi 10 Şubat, 2024 15:53

    Müthış yazi/Durumumuza uygun
    Yorum.HEPSİDE DOGRU ELBETTE

Yorum yap