1407) Dünya’nın En Zeki İnsanı

Yayin Tarihi 9 Mayıs, 2017 
Kategori BASIN-YAYIN

Dünyanın en zeki insanı:

Albert Einstein ve Stephen Hawking’i geride bıraktı

image001

İngiltere’nin Cheshire idari bölgesinde, yapılan IQ testleri sonucu dünyanın en zeki insanının Hint asıllı 12 yaşındaki Rajgauri Pawar olduğu açıklandı. 

İngiltere’nin Cheshire idari bölgesinde, yapılan IQ testleri sonucu dünyanın en zeki insanının Hint asıllı 12 yaşındaki Rajgauri Pawar isimli kız çocuğu olduğu bildirildi. Yapılan testlerde 162 puan alan Pawar, ünlü bilim insanları Stephen Hawking ve Albert Einstein’ı geride bıraktı. Pawar’ın Manchester Üniversitesinde bilim insanı olan babası Dr. Surajkumar Pawar sonuçlara ilişkin, “Kızım böyle bir sonuç elde eden en genç insan oldu” dedi. 

Rajgauri Pawar’a yüksek IQ’lu kişilerin yer aldığı İngiliz Mensa Topluluğu’na üyelik teklifi yapıldığı bildirildi. IQ testlerinde dahilik sınır puanı 140 olup, bu rekoru Albert Einstein ve Stephen Hawking 160 puan alarak kırmıştı. Şimdi yeni rekorun sahibi, testlerden 162 puan alan Rajgauri Pawar oldu. 

http://www.hurriyet.com.tr/dunyanin-en-zeki-insani-albert-einstein-ve-stephen-hawkingi-geride-birakti-40451493

Paylaş:

Yorumlar

“1407) Dünya’nın En Zeki İnsanı” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. Selçuk Soner AKGÜL yorum tarihi 9 Mayıs, 2017 14:51

    Marilyn vos Savant adını araştırın, ondan sonra haberi düzenleyin.

  2. Yılmaz Karahan yorum tarihi 9 Mayıs, 2017 15:52

    Sayın AKGÜL, bu haberi biz yapmadık. Hürriyet Gazetesinin haberini paylaştık. ABD’li Marilyn vos Savant’ın zeka yönünden Guinness Rekorlar Kitabına girdiğini biliyoruz. Hatırlatmanız dan dolayı teşekkür ederiz.

Yorum yap