123) ÜLKÜCÜ’NÜN ÇİLESİ

Yayin Tarihi 27 Nisan, 2009 
Kategori SOSYAL

ÜLKÜCÜ’NÜN ÇİLESİ

image00158.jpg

——————————————————————————

Gün olur, ülküsüz insanlara gıpta ile bakasınız gelir. Rahat yaşarlar. Tıpkı Şairin söylediği gibi: “Akl-ı şuur” ları vardır, güzel severler. “Bade” içerler ve nihayet göçüp giderler.

Ülkücülerin hayatı bambaşkadır. Sözlüklerinde rahatlık kelimesinin yeri yoktur. Daimi bir mücadele içinde ömür tüketirler. Hemen herkesle, her şeyle zaman zaman çatıştıkları görülür. Arkadaşları ile, aileleri ile, hatta sevdikleri ile.. Belli bir ülkünün esaslarından ziyade politikanın değişen icaplarına uymayı tercih eden kudret sahipleri ile de sık sık ihtilafa düşerler. Çok defa, başları belaya girer; gene de sinmezler. Bu halleri “kalabalık”a göre, uslanmamaktır; kendilerine göre de, yılmamak.

Ülkücü dünya nimetlerinden yana nasipsizdir. Gözü yoktur ki, nasibi olsun. Bir lokma, bir hırka O’na yeter. Paraya karşı o kadar müstağnidir ki, halkın hayretine sebep olur. Herkesin istediğini istemez, ne istediğini de herkes anlayamaz. Kendi zevkleri dışında zevk tanımayanların gözünde “zevksiz” bir adamdır! Küçümserler onu, hayatı anlamamakla, üç günlük dünyanın hakkını vermemekle itham ederler. Böyle davranışlara hiç önem vermez.

Elverir ki, inandığına dokunulmasın!

Kalabalığın nazarında o, zavallı bir hayalperesttir. Olmayacak fikirlerin rüyasına dalmış öylece uyumakta, başkalarını da uyumaya teşvik etmekte…

Bir gün fikirlerinin gerçekleştiği görülse bile, O’na hiç kimse “aferin” demez. Üstelik, “böyle olacağı zaten belli idi” buyurulur.

Ülkücünün, ülküsü ile münasebeti, hakiki bir aşkta sevenle sevgilinin münasebetine benzer. Hep verir, hiç almaz. Sevgili nazlıdır, sitemi eksik etmez, incinmeğe de hiç gelemez. Diğer sahalarda umumiyetle dikkatsiz hareket eden Ülkücü, sevgili bahis konusu oldu mu baştan başa haysiyet kesilir. Şahsına fenalık yapanlara pek aldırmaz ama, ülküsüne yan gözle bakanlara tahammülü yoktur. Sadakati için karşılık beklemez, mükafat istemez, bir garip kişidir… Ülküsüne hizmet edenlere son derece hürmetkardır. Gerçek aşıklar gibidir; kıskanmaz. Sevgilisinin sevildikçe güzelleşeceğini bilir. Sevmenin gururu yegane süsüdür

Ülkücünün en çok dinlediği “nasihat” tır. “Yapma ” derler, ” hayatını heba etme” derler, “gününü gün et ” derler. O kadar çok şey söylerler ki, hiç bitmez. O hepsini dinler, ama hiçbirini tutmaz, gene bildiği gibi yaşar.

Ülkücülerin en amansız düşmanları “eyyamperest” lerdir. Menfaatlerine tapan bu adamlar, daha çok kazanmalarına, daha rahat yaşamalarına mani olacak sanırlar da, ülkücüleri ezmeğe çalışırlar! Ne garip tecellidir ki, ülkücünün gayretlerinden en çok faydalananlar da “eyyamperest” lerdir.

Gün gelir, ecel hükmünü icra eder, ülkücü dünyasını değiştirir. “Kalabalık” o’na acır, daha iyi yaşamış olmasını temenni eder. Halbuki O, inançları uğrunda yaşamanın hazzını tadamadıkları için ömrü boyunca “kalabalık” a acımıştır.

GALİP ERDEM
(Tercüman,13 Ağustos 1961)

GÖK BOZKURT

“Ey Nur içinde yatası Galip Hocam!”

Çilemiz, Şerefimizdir.

Yalnızlığımız, Kuvvetimizdir.

Fikrimiz, Zenginliğimizdir.

İmanımız, Teslimiyetimizdir.

Aydınlatarak mum gibi eriyeceğiz,

Körük olup demirden engelleri eriteceğiz,

Bozkurt olup, önlerde gideceğiz,

Mutlaka Yeniden Ergenekon’dan çıkacağız…

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“123) ÜLKÜCÜ’NÜN ÇİLESİ” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. Tuncay Demirbaş yorum tarihi 27 Nisan, 2009 17:05

  Gün gelir, ecel hükmünü icra eder, ülkücü dünyasını değiştirir. “Kalabalık” o’na acır, daha iyi yaşamış olmasını temenni eder. Halbuki O, inançları uğrunda yaşamanın hazzını tadamadıkları için ömrü boyunca “kalabalık” a acımıştır.

  GALİP ERDEM

  Öncelikle Yılmaz hocaya bize merhum büyük Türkçü Galip Erdem’i hatırlattığı için sonsuz şükranlarımı sunarım..Sonrasında ise Ülkücü olmanın öyle kolay kolay olunamayacağını hele hele şimdilerin modası bir iki sılagon ezberleyerek sılagon ülkücülüğünün hiç olunamayacağını anlatan bu çok değerli makaleyi ülkücü adayı herkesin defalarca okumasını tavsiye ediyorum..

 2. Metin Yılmaz yorum tarihi 27 Nisan, 2009 23:20
 3. Şükrü Tuncel yorum tarihi 28 Nisan, 2009 19:31

  ne denilebilirki ayakta alkışlanacak bi yazı… ama keşke şuanki ülkücülerde bu tarife uysalar

 4. mehmet şentürk yorum tarihi 28 Nisan, 2009 20:57

  ÖMRÜNÜ ,VARLIĞINI ,RUHUNU, BEDENİNİ, DİMAĞINI TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNE VE TÜRK ÜLKÜSÜNE ADAMIŞ 29 YILLIK BİR LİSE ÖĞRETMENİ OLARAK ,BİZE ADSIZLARI,SANÇARLARI GALİP ERDEMLERİ, TÜRKEŞLERİ HATIRLATANLARA VE HATIRLAYANLARA SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM.UNUTTURANLARI İSE TANRI KAHRETSİN.
  SAĞOLASIN SAYIN KARAHAN…

 5. abdulkadir baş yorum tarihi 3 Haziran, 2009 17:38

  teşekkürler hocam İnşallah GALİP HOCANIN İZİNDEN GİTMEK BİZE DE NASİP OLUR

Yorum yap