121) UYGUR TÜRKLERİNE KARŞI UTANCIMIZ SÜRÜYOR!

Yayin Tarihi 11 Haziran, 2009 
Kategori SİYASİ

 

ABD, tutuklu Uygurları

Palau’ya göndermeye çalışıyor

image00123.jpg

Guantanamo’daki Müslüman Uygurlar Güney Pasifik’teki Palau adasına gönderilmek isteniyor.

ABD’nin Güney Pasifik ada ülkesi Palau ile Guantanamo üssünde illegal olarak tutuklu bulunan Müslüman Uygur Türkleri kabul etmesi için görüşmeler yaptığı bildirildi.

Açıklamayı yapan ABD’li bir yetkili, dışişleri bakanlığı yetkilisi Daniel Fried’in geçen hafta Palau hükümet yetkilileri ile görüşmeler yaptığını ve tutuklu Uygur Türkleri’ni kabul etmesi teklifinde bulunduğunu söyledi.

Palau hükümeti ile görüşmelerin devam ettiğini kaydeden yetkili, “Görüşmeler devam ediyor. Nihai karar henüz verilmedi.” dedi.

Dışişleri bakanlığı yetkilisi Fried’in Avustralya’ya da tutuklu Uygur Türklerini kabul etmesini teklif ettiği bildirildi.

Kaynak: Reuters 

İLGİLİ YAZI:

http://www.yenidenergenekon.com/80-bu-utanc-hepimizin/

Paylaş:

Yorumlar

“121) UYGUR TÜRKLERİNE KARŞI UTANCIMIZ SÜRÜYOR!” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. Kürşad yorum tarihi 11 Haziran, 2009 13:36

    Tarihin en eski milletlerinden inka, aztek, maya ve kızılderililere yaptıkları soykırımın yanında zaten yine tarihin en eski milletlerinden olan uygur Türklerine yaptıkları çok normal gözüküyor. Çünkü Avrupalı ve Batının batısındaki sözde dostlarımız bizi birer insan olarak bile görmüyorlar. Ama o illegall tuttukları Türklerin adının Uygarlığa adını veren bir milletin torunu olduklarını bilemeyecek kadarda cahiller. Gerçek insanın onlarmı bizmi olduğu apaçık meydanda.

  2. OĞUZHAN OĞUZ yorum tarihi 13 Haziran, 2009 00:15

    BU UYGUR TÜRKLERİ DEDİĞİMİZ ŞAHISLAR,KAÇ KİŞİ?ABD,BUNLARI NEREDE ,NASIL YAKALADI? HANGİ SUÇLA YARGILANIYORLAR?BİLDİĞİMİZ KADARIYLA,UYGURLAR,DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLERİDİR. DOĞU TÜRKİSTAN DA ŞU ANDA ÇİN’İN İŞGALİ ALTINDADIR.UYGUR TÜRKLERİ’NİN ABD İLE NASIL BİR İRTİBATLARI OLMUŞ,BEN YAZIDA BİR AÇIKLAMA GÖREMEDİM.TÜRKİYE CUMHURİYETİ,ANCAK TC VATANDAŞI OLAN KİŞİLERİN HAKLARINI SAVUNABİLİR.

Yorum yap