103) “BÜYÜK İSRAİL” OLUŞUYOR!

Yayin Tarihi 23 Nisan, 2009 
Kategori SİYASİ

 

İsrail’deki Yahudiler,

Irak topraklarına göz koydu

image00147.jpg

İsrail’e Irak’tan göç eden Yahudiler, bir bildiri yayınladı ve Irak’tan resmen toprak istedi.

İsrail’e göç etmeden önce Irak’ta yaşayan Yahudiler şimdi Irak’tan göçten önce sahip olduklarını iddia ettikleri toprakları istedi. Yahudiler, kendi istekleriyle terkettikleri Irak’tan siyonist İsrail’e gitmek için ayrılmışlardı ve sahip oldukları varlıkları da satmışlardı.

KDP’nin resmi sitesi Peyamner’in IPA ajansına dayanarak verdiği habere göre, göç öncesi Irak’ta yaşayan Yahudileri kapsayan Nahumaye Yahudi Örgütü başkanı Dawid Musa Selim, bir bildiri ile Irak Yahudileri olarak arazi, emlak, ziynet ve bankalarda kalan hesaplarının kendilerine verilmesi talebinde bulundu. Kendisi aslen bir Kürt Yahudisi olan Dawid Musa Selim, atalarının uzun yıllar Irak topraklarında yaşadığını ve yaşadıkları o dönemde de Irak ekonomisinin yüzde 80′inin kendilerinde olduğunu iddia etti. “Atalarımız orada varlıklı bir durumdaydılar” diyen Dawid Musa Selim, Irak Yahudileri olarak arazi, emlak, ziynet ve bankalarda kalan hesaplarının kendilerine verilmesi talebinde bulundu. Dawid Musa Selim, Irak’ın kendilerinin olduğuna dair gösterdiği delil ise Müslümanların da kutsal kabul ettiği peygamberlerin mekanları. Selim’e göre, ‘Peygamber Yunus’un mezarı Musul’da ve Peygamber Danyal’ın mezarı da Kerkük’te bulunuyor.

 

İsrail’in Irak’a doğru genişlemesini başlıca iki büyük Kürt grubu destekliyor. Iraklılara göre, bunlar KYB ve KDP. Kürdistan Yurtseverler Birliği lideri Celal Talabani’nin oğlu Kubad Talabani, Washington’daki KYB temsilcisi. Kubad Talabani’nin eşi Şerri Kraham ise bir Yahudi.

KDP lideri Mesud Barzani’nin beş oğlundan biri olan Binjirfan Barzani’nin İsraillilerle yakın işbirliği içinde olduğu söyleniyor.

AMERİKALI GAZETECİ HABER VERMİŞTİ

Yahudilerin Irak’tan resmen toprak isteyeceklerini bir süre önce Online Journal’da yazan Wayne Madsen yazmıştı. Washington’da yaşayan araştırmacı gazeteci Madsen, İsrail’in Büyük İsrail için Irak’ın bazı parçalarını sömürgeleştirmek istediğini anlattığı makalesinde şunları belirtmişti:

“İsrail Irak ve İran Kürdistan’ın binlerce Yahudi Kürdü, antik Yahudi dini mekanları ziyaret edenler görüntüsü altında Musul ve Ninova’ya yerleştirmek istiyor.

Kürt ve Iraklı Sünni Müslümanlar ve Türkmenler, 2003’te ABD’nin işgalinden hemen sonra Kürt İsraillilerin tarihi Yahudi varlığı kabul edilen Irak Kürdistanında toprak satın almaya başladıklarını söylediler.

İsrailliler özellikle Musul’da Yunus peygamberin ve Kerkük’te Danyal peygamberin türbelerine ilgili duyuyorlar.

İsrailliler Kürt bölgesi dışındaki Yahudi varlıklarında da hak iddia ediyorlar. Bunlar arasında Irak’ta Şiilerin çoğunlukta yaşadığı Necef yakınlarındaki Babil Eyaletinde bulunan al Kifl köyündeki Ezekiel türbesi, Basra yakınlarındaki Misan eyaletinde al Uzayr’da Ezra türbesi de bulunuyor.

İsrailli yayılmacılar bu türbeleri Kudüs ve Judea ve Samaria dedikleri Batı Şeria gibi Büyük İsrail’in bir parçası olarak görüyorlar.

Kürt ve Iraklı kaynakların bildirdiğine göre, Mossad Irak’taki Yahudi İsrail varlıkları hakkında hak iddia edebilmek için İsrailli şirketler ve turistlerle yakın işbirliği içinde bulunuyor. Mossad, Kürt peşmerge kuvvetlerinin eğitiminde de büyük rol oynuyor.

Irak’ta faaliyet gösteren İsrailliler yabancı paralı asker olarak bulunuyor ve paraları Hıristiyan Siyonizm görüşünü destekleyen Amerikan Evanjelikleri tarafından ödeniyor.”

HRİSTİYANLARA SALDIRILAR YAHUDİLERİN İŞİ

Araştırmacı gazeteci Madsen, Irak’ta Hristiyanlara karşı saldırıların ardında Yahudilerin de olduğunu aynı makalesinde ifade etmişti:

“Irak’ta Hristiyanlar özellikle vuruluyor. Sebebi de İsraillilerin hak iddia ettiği topraklardaki sakinleri yerlerinden etmek. Mossad ajanları ve Hıristiyan Siyonist paralı askerler, Chaldean Hıristiyanlara özellikle Ninove, Erbil, Hamdaniya, Bartalah, Talaskaf, Batnayah, Bashikah, Elkosheven, Ukrah ve Musul’da terörist saldırılar düzenlediler. İsrailliler ve müttefiklerinin bu saldırılarını ise aanslar hep, ‘El Kaide ya da direnişçiler tarafından düzenlendi’ diye duyurdu.

İsraillilerin Musul ve çevresindeki Hıristiyan nüfusu başka yerlere göç etmeye zorlamalarının başlıca amacı Büyük İsrail için toprak talebi ve iddiasında bulunabilmek. Irak’taki İsrail/ Hıristiyan Siyonist operasyon, İkinci Dünya Savaşı sonrasında İngilizlerin gözetiminde Filistin’in nüfus değişiminin bir tekrarıdır.”  DÜNYA BÜLTENİ

BÜYÜK İSRAİL HARİTALARI

(Arzı Mev’ud vaad edilmiş topraklar)

image00216.jpg

image00310.jpg

 

Paylaş:

Yorumlar

“103) “BÜYÜK İSRAİL” OLUŞUYOR!” yazisina 13 Yorum yapilmis

 1. GÜL ÖZTÜRK yorum tarihi 23 Nisan, 2009 08:41

  İSTESİNLER İSTESİNLER…VERİRİZ…İRAKTAN DA TOPRAK VERİRİZ TÜRKİYEYİ DE TÜM HEDİYE EDERİZ…YA RABBİM !!! KERKÜK’ÜN TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDE OLDUĞUNU GÖRMEDEN CANIMI ALMA !!!!

 2. cevdet durmaz yorum tarihi 23 Nisan, 2009 23:27

  Kan alıcı aç vampirler.Görmemişler daha dün devletsiz ,bayraksız çingeneler gibi yaşıyordunuz.Devlet verildi yetmiyormuş gibi başka devletlere göz diktiniz.Soysuzlar kimin malını kimden istiyorsunuz.İstediğiniz yerlerin tapuları elimizde.Bizde böyle vekiller var iken ,siz bizden de toprak alırsınız .Hemde döve ,döve.Dua ediyorum Hitler gibi birileri çıksa ,sizi dünyadan silse.BOB BAŞKANLARI ÜZÜLECEK AMA NE YAPALIM HEP MİLLET ÜZÜLMEYECEK YA.

 3. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 24 Nisan, 2009 00:39

  *BUNU İSTEYEN!!–İNGİLİZLER OLSA GEREK!!
  *cünkü;vaktinde,araplardan!israeli,alıp,onları oraya yerlestiren!vede,araplarla,cok konuda,BÜTÜN olanlar!ingilzler!!!!!!!!!
  —O HALDE,YÖNETİMDE,TÜRK(* DOSTU OLANLARDAN,RİCA EDELİM,KAFKASLARDAN VEDE BALKANLARDAN!!sürülen;(
  TÜM TÜRKLERİN(*
  TOPRAKLARINI..ZİYNETLERİNİ..EVLERİNİ VERSİNLER!!
  -HADİ BAKALIM!varmı?bir yigit?meclisde?BUNU DİLE GETİRECEK OLAN?

 4. MEHMET ŞENTÜRK yorum tarihi 25 Nisan, 2009 19:48

  “TANRI YERYÜZÜNDE İKİ KAVİM YARATTI.BİRİSİ YAHUDİLER,DİĞERİDE DİĞERLERİ.VE BEN SİZİ ÖYLE BİR ZEKA İLE DONATTIMKİ DİĞERLERİNİ YÖNETESİNİZ DİYE.VE SİZE MEZOPOTAMYA HAVZASINI YANİ CÜNEYD DİYARINI VATAN OLARAK VERDİM.ORAYA GİDİP YERLEŞİNİZ VE DİĞERLERİNİ YÖNETESİNİZ DİYE”(TEVRAT-TEKVİN SURESİ 18.AYET).
  İŞTE BU AYET IŞIĞINDA YAHUDİLER BİR ZAMAN SONRA TÜRKİYENİN GÜNEY DOĞUSUNUDA ELE GEÇİREREK ZAVALLI KÜRTLERİ BİR KÖLE GİBİ KULLANACAKLAR VE O BÖLGEYİ SÖMÜRECEKLER.UMARIM KÜRTLER AKILLI OLURLARDA TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KIYMETİNİ BİLİRLER.YOKSA YAZIK OLACAK HEPSİNE…

 5. ahmet barış sarıkaya yorum tarihi 30 Nisan, 2009 11:58

  yahudi sionist rejjim çok büyük bir tehdittir bu insanlar çok kararlı ve çok sabırlılar dünyayı yöneten toplum fakat gelin görünki biz TÜRK ULUSU’ndan itgibi tırsarlar bu kudretimizi kullanarak yılanın başını küçükken ezmeliyiz kendilerine parayla toprak alıp ülke kurdular amaçları dünyanın gözde incisi olan canım TÜRKİYEM’de neden herkein göü bizim topraklarımızda da bizim gözümüz tok? biz neden kimsenin toprağına sataşmıyoruz acaba çokmu hoşgörülüyüz yoksa çokmu salak? benimde bikaç ülkede hatta ve hatta tüm dünyada gözüm var…..

 6. Kursat Turan TURKOGLU yorum tarihi 16 Haziran, 2009 00:53

  Arkadaslar biz birakin musul u kerkuk u geri almayi bu hukumet sayesinde suriye sinirini onlara peskes cekiyoruz herkezin topragini silahla bizimkini bedavaya aliyorlar ki en cok kan akan topraklar bizimkiler peki biz ne yapiyoruz bu peskesi cekenlere ? Yasasin Hukumetimiz Yasasin Baskanimiz…

 7. Yusuf Ötenkaya yorum tarihi 24 Ağustos, 2009 01:40

  Bakın arkadaşlar;başımızdaki çobanlar üzülerek söylüyorumki Türk Milleti’nin lehine çalışmıyorlar… 1920 lerdeki vahdettin ve damat feritin de bunlardan farkı yoktu.Şimdi bu çobanlar ise bizleri uçurumdan aşağı atmak istiyorlar bizler bu oyuna gelmemeliyiz şuan ise vatanın durumu milletin bağımsızlığı tehlikededir bu durumu ancak ve ancak bizler kurtarabiliriz

 8. ferit yıldırım yorum tarihi 15 Kasım, 2009 23:58

  arkadasların yorumlarını okudum gercekten cok haklılar ben bır kürt ve ay nı zamanda devrimci olarak düsüncemı suylemek istedım
  bız miliyetci turklerle kültürleri tartışırken
  bu israil bızım mezarımızın nerde ise kazıp biitirmiş şimdi burdan tum turkıyede yasayan kürt türk kardeslrime gelin kı tarıhte kendımızı ,
  butun dunya güsterdıgımız gıbı bırlık olursak
  israil bir su gıbı icmek gelir bize

 9. hakan kaya yorum tarihi 28 Eylül, 2010 14:25

  israili belasını benden bulacak ve yeni bir dünya doğacak

 10. Alper Canan yorum tarihi 22 Ekim, 2010 20:49

  Gerçek İsim Vermedim Ancak Bu Toprakları Tanrı Hz.Yakub A verdi ve topraklar israilin değil israiloğullarınındır. Keşke bir gün bir yahudi Adolf Hitleri vursaydıda bu gelenek böyle gitmeseydi…

  yukarıda GÜL ÖZTÜRK adlı şahsın dediği gibi kerkuk ve musulu istiyosunuz bende şu dua yı etmek esterim rabbimden Büyük İsrail Devleti Krurulup O Topraklar İsrailin Oluncaya Dek Veya Ben Bunu Görünceye Dek Canımı Almasın Rabbim

 11. muharrem şakar yorum tarihi 13 Eylül, 2011 05:46

  yukarıda gördügüm yorumların sahipleri acaba suandaki israil türkiye gerginliginden sonra hükümetin israil yandaşı oldugu konusundaki fikirlerini cok merak ediyorum…sanırım biraz morluk ve kızarmıslık vardır…e tabi yüz varsa !! ayrıca vaad edilmiş topraklarına hayalleri bile ulaşamayacakdır emin olun..ortadogu silkelendi kendine geldi

 12. muharrem şakar yorum tarihi 13 Eylül, 2011 05:48

  alper canan adlı sahışa ithafen…umarım rabbim birgün sizi hidayete erdirirde israilin gercek yüzünü görürsünüz ve o gün pişman olup bu yazı aklınıza gelir…kan emici sülükten farkı olmayan israil birgün belasını bulacakdır ve o günler cok yakındadır Allah’ın izniyle

 13. Ali gezer yorum tarihi 11 Ocak, 2012 02:05

  israil savununanlara msj dünya da daha ömür üçündan fetih ederik asyadan tek gelen ırk bizi ve bizim öz kardeşlerimiz kürt azeri cecenler kazak moğallar söğüt den başlayan osmanlı bir imparator kuruldu unutmayın dünyanın en cezaretli türklerdir.Ama şimdi kadıdırılıyorz ama yerşeyin hakkından gelcegiz üst msj olsa bile anlayanlar tş edrim antlaya 07 karatepe:

Yorum yap