2) DİKKAT

Yayin Tarihi 5 Şubat, 2007 
Kategori ERMENİ SORUNU, SOSYAL

DİKKAT! DİKKAT!

bayrak_2.jpg

Değerli Dostlarım, aşağıda belirttiğim muhtemel sosyal tehlikeler benim şahsi endişelerimden müteşekkildir. Bunları yazmakla belki de karamsar olduğumu yorumlayabilirsiniz, belki de başka bir sıfatlandırmaya tabi tutabilirsiniz… Muhtemel benzetmelerin hiç birinden rahatsız olmayacağım. Ancak bu yazdığım korkuları ve endişelerimi ifade etmezsem, Türk duruşumdan şüphe edeceğim.

Uzun bir zamandan beri vatanımızın, devletimizin ve milletimizin üzerinde bazı güçler tarafından sistemli olarak uygulanan ve uygulanmaya çalışılan projeler mevcuttur. Bu projelerin tek amacı BÖLMEK ve YIKMAK! Bunların neler olduğunu gayet iyi bilmektesiniz…

Ancak bu güçleri; her türlü tezgaha rağmen halkımızın milli reflekslerinin kaybolmaması rahatsız etmektedir. Şimdi yeni plan ise ;

1-      Etnik yapı yani ırki söylemlerin sesli bir şekilde söyletilmesi. Bununla etki-tepkiyi doğurtmak. Çatışma ortamı yaratmak. Sosyal barışı yok etmek.

Hırant Dink’in cenazesinde “Hepimiz Ermeniyiz” diye bağırmalar bir provokasyon olduğu gibi. 

2-      Milliyetçilerin aynı çatı altında birleşmelerini engellemek. Kavgalı duruma getirtmek.

Nefsi ve benlik kavgalarının körüklenerek, kardeşin kardeşe düşman olması. Aynı safta olmalarını engellemek. Duruşu kırmak.

3-      Osmanlı Devletindeki eyalet sisteminin doğruluğunu savundurmak. T.C. Devletinin üniter yapısını  yıkmak.

4-      Dinler arası diyalog gereği, “Ilımlı İslam” sıcaklığında bir halifelik makamını ihdas ettirmek.

        

Milli şuurunun farkında  olan tüm vatandaşlarımız, bu günlerde çok temkinli ve itidalli olmak mecburiyetindedir. Hoşgörü ve tevazu içinde akılla meseleleri yorumlamalı, fevri davranışlarda bulunulmamalı.

ALLAH (C.C.); VATANIMIZI, DEVLETİMİZİ VE MİLLETİMİZİ

HER TÜRLÜ KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN…

Yılmaz KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“2) DİKKAT” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. musa kurt yorum tarihi 26 Nisan, 2010 22:19

    canı gönülden katılıyorum….. selam ve saygılar

  2. TANER ÇELİK yorum tarihi 18 Aralık, 2015 15:06

    Üstad ERMENİSTAN VE ERMENİ SORUNU ÜZERİNE Sayfanızın ilk mesajı nı okudum sizi takdir ediyorum,,bizi bizden başka kimse anlayamaz..
    bende bu konu üzerine blogger sayfası açtım Allah bizlere sabır versin genç kardeşlerim inşallah okur tarihine Sahip çıkar.. SAYGIYLA

Yorum yap