944) İRAN’DAN TÜRKİYE’YE SUÇLAMA!

Yayin Tarihi 25 Ağustos, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

İran’dan zehir zemberek Türkiye çıkışı!

 

image00134.jpg

 

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in en yakın adamlarından Ayetullah Mahmud Haşimi Şehrudi’den Türkiye’ye ağır suçlamalar!

 

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in en yakın adamlarından ve İran yargı kurumunun eski başkanı Ayetullah Mahmud Haşimi Şehrudi’den Türkiye’ye yönelik zehir zemberek suçlamalar geldi. Şehrudi, Türkiye’deki İslam’ı “liberal İslam” olarak niteleyerek, Batı’nın bölgedeki “gerçek İslam” yerine Türkiye’deki liberal İslam’ı yerleştirmeye çalıştığını ileri sürdü.

 

İran’ın Mehr Ajansı’nın haberine göre, bir dönem yargı kurumunun başında bulunan ve dini lider Hamaney’in yakın çevresinden olan Şehrudi, Türkiye’nin liberal İslam’ı yayarak Ortadoğu’da yaşanan gelişmeleri kendi lehine kullanmaya çalıştığını iddia etti.

 

Batılı güçlerin, bölge ülkelerinin İran’la ilişki kurmasından korktuğunu öne süren İranlı lider, “Batı bu yüzden Türkiye’deki liberal İslam gibi yeni İslam modelleri ortaya atarak gerçek İslam’ın yerine bunu yerleştirmenin yollarını arıyor” dedi.

 

Şehrudi, Mısır halkının ABD ve İsrail’e sıcak bakmadığını savunarak, “Fakat İsrail’le ilişki kuran ve ABD’nin müttefiki olan Türkiye, Mısır’daki direnişin hamisi gibi davranarak bizim adımıza çözümler ve inisiyatifler dayatıyor” diye konuştu.

 

İranlı lider, kendilerinin emperyalist güçlerin komplolarını engelleyerek ezilen Filistin halkıyla direniş cephesine gerçek desteği verdiğini savundu.

 

http://haber.mynet.com/irandan-zehir-zemberek-turkiye-cikisi-588779-dunya/

Paylaş:

Yorumlar

“944) İRAN’DAN TÜRKİYE’YE SUÇLAMA!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 25 Ağustos, 2011 14:56

    DANS EDİNCE BÖYLE YAPARLAR TABİİKİ;(
    **SAKASI YOK!HEPİMİZİ ATESE ATIYORLAR!LANET OLSUN!
    ***TÜRK(*E TÜRKDEN BASKA DOST OLMADIGINI NASIL ANLIYACAKLAR ACABA?İYİ OMUS!BRAVO İRANA(*

Yorum yap