937) NAMUSLU OLMANIN BEDELİ; “HIRSIZIN FATURASINI ÖDEMEKTİR”

Yayin Tarihi 14 Ağustos, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

Kaçak elektrik fena çarpacak

 

image00120.jpg

 

Taner Yıldız, “Kayıp kaçağın faturasını 2015’e kadar herkes eşit ödeyecek” şeklinde açıklama yaptı.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “İster İstanbul’da, ister Hakkari’de, ister Edirne’de, nerede kayıp ve kaçak olursa olsun, onlar havuza atılıyor ve çıkan tarife bütün vatandaşlarımız tarafından ödeniyor” dedi.

Yıldız, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile birlikte Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’yi ziyaret etti. Bir gazetecinin kaçak elektrik kullanımından doğan giderlerin, abonelerin faturalarına yansıtıldığı yönündeki iddiaları hatırlatması üzerine Bakan Yıldız, şunları söyledi:

KAÇAĞI BÜTÜN VATANDAŞLAR ÖDÜYOR

“Bu iddianın ötesinde, ulusal tarife dediğimiz bir mekanizma var. İki temel tercih yapılıyor dünyada. Ya bölgesel tarife ya da ulusal tarife. Bölgesel tarifede, o bölgedeki müşterilerin, abonelerin bütün kayıp kaçakları bir havuzda toplanıyor ve o bölge için bir tarife oluşuyor. Türkiye 2015 yılına kadar ulusal tarifeyi tercih etti. İster İstanbul’da, ister Hakkari’deki, ister Edirne’de, nerede kayıp ve kaçak olursa olsun onlar bu havuza atılıyor ve çıkan tarife bütün vatandaşlarımız tarafından ödeniyor.

KAÇAK ELEKTRİK KUL HAKKI

Benim istirhamım şudur; tabii ki kanun var, yönetmelik var, mevzuat var, ikincil mevzuatlar var. Biz bunları düzenledik. Bu hem kul hakkıdır, hem devlet hakkıdır. Hangi bölgeden olursa olsun kimsenin kaçak elektrik kullanmaması lazım. Bu yalnızca iş kanunla da bitmez. Toplum olarak da hassasiyetimizi belirtmemiz ve bunlarla alakalı mutlaka uyarıda bulunmamız gerekiyor. Hem basın organlarımızın, hem de vatandaşlarımızın bu konudaki hassasiyetleri Türkiye’nin menfaatine olacaktır diye düşünüyorum.”

http://www.ensonhaber.com/kacak-elektrik-fena-carpacak-2011-08-14.html

 

Paylaş:

Yorumlar

“937) NAMUSLU OLMANIN BEDELİ; “HIRSIZIN FATURASINI ÖDEMEKTİR”” yazisina 3 Yorum yapilmis

  1. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 14 Ağustos, 2011 18:36

    HÜKÜMET!BİZE(*SİZDE KACAK KULLANINMI?DEMEK İSTİYOR?BRAVOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

  2. gökse türk yorum tarihi 20 Ağustos, 2011 14:09

    pozitifayrımcılıkisteyenlereduyurulur ki kimikazıklamışıntamhesabıçıkmadan pzotifayrımcılıkistemesinlerbuhsabkolaydeğil öncekavramsalsorunlarvar neartı neeksi nasıltanımlanacak batılıyamecburihizmet doğuluyakıyakdeğilmi?vrgiveyatırmkonusu batılınınvergisiylekurulanfabrikaveverilenteşvik yapılanarajınsulamaylasağladııverimartışı boşaakansuyabarajyapııp elektriküretinceborculunmuçıkacagız?

  3. Metin Yılmaz yorum tarihi 23 Ağustos, 2011 04:02

    Haram, zehir, zıkkım olsun!

Yorum yap