894) “RUHBAN OKULU AÇILSIN!”

Yayin Tarihi 27 Mayıs, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

‘Ruhban okulu’ ABD Senatosu’nda

 

image00152.jpg

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesine “Türk hükümetine, Heybelida Ruhban Okulunun koşulsuz ve daha fazla ertelemeden yeniden açılmasını kolaylaştırması çağrısında bulunan” bir karar tasarısı sunuldu.

 

WASHINGTON – ABD Kongresindeki Helsinki Komisyonu Eşbaşkanı, Demokrat Partili Maryland Senatörü Benjamin Cardin tarafından Senato Dış Ilişkiler Komitesi’ne sunulan 196 sayılı tasarıda, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Fener Rum Patriği Bartholomeos’un 15 Ağustos 2009 tarihinde tarihi bir görüşme yaptığına” işaret edilerek, “bundan memnuniyet duyulduğu” kaydedildi.

Tasarıda, “Türk hükümetinin, Sümela Manastırı’nda 88 yıl aradan sonra ilk kez ayin düzenlenmesine ve Büyükadada’daki Rum Yetimhanesinin Fener Rum Patrikhanesine iadesine izin vermesi dahil olmak üzere, olumlu jestlerde bulunduğu” belirtilerek, bu gelişmelerden de memnun olunduğu dile getirildi.

 

‘KOŞULSUZ VE ERTELMEDEN AÇILSIN’ 

 

Türk hükümetine, “Heybeliada Ruhban Okulunun koşulsuz ve daha fazla ertelemeden yeniden açılmasını kolaylaştırma” çağrısının yapıldığı tasarıda, hükümete ayrıca, “Patrikhane ile alakalı olarak uzun süredir varolan kaygıları ele alması” çağrısında bulunuldu.

Fener Rum Patrikhanesi için ‘ekümenik’ nitelemesinin kullanıldığı tasarının diğer imzacıları arasında, Senato’daki Demokrat Çoğunluk lideri Harry Reid ile senatörler Robert Menendez, Jeanne Shaheen, Olympia Snowe ve Sheldon Whitehouse yer aldı. (AA)

http://www.ntvmsnbc.com/id/25217372/

Paylaş:

Yorumlar

“894) “RUHBAN OKULU AÇILSIN!”” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. PERLE İNCİ yorum tarihi 27 Mayıs, 2011 13:13

  EKÜMENE/gr.OECIMENİCUS-sürekli yerlesim planı!
  İSLAMİ SÖYLEMDE;MEDİNE***UYGAR YERLESİM BİRİMİ*ANLAMI TASIDIGI GİBİ*DİNSEL-KÜLTÜREL GELİSMİSLİK EKÜMENE BÖLGESİ.DİGER KÜLTÜRLERİ SİLAH ZORUYLA DEGİLSEDE/HAYRANLIK YOLUYLA!–ÖZENME/BENZEYİS ARACILIGYLA BAGLIYORLARMIS!
  —EKÜMENİK HAREKETİN MERKEZİ:İSVİCREDE İMİS!
  CENEVREDEKİ ETKİLİ PROTESTAN KALVİNİS KANADIN YÖNLENDİRİCİLİGNDEYMİS!ALMANYADA İSE YİNE PROTESTAN/LUTERAN KİLİSLERİN YÖNETİCİLİGİNDEYMİS.EKÜMENİK/BU KİLİSELER TARAFINDAN *TANRISAL STRATEJİ* ANLAMINDA KULLANILIYORMUS!–GÜNÜMÜZDE 3 ETKİLİ ULUSLARARASI TEMSİLCİSİ VARMIS:–BUNLAR AVRUPA İSBİRLİGİ İCİN HRİSTİYAN SORUMLULUGU KOMİTESİ*BU:KATOLİK KİLİSESİ TARAFINDAN SPRİTUAL ECUMENİSM*İ GİBİ DEGİL!-DOGRUDAN!DOGRUYA!!BİR İDEOLOJİ*VE DÜNYA GÖRÜSÜ OLARAK—BENİMSETİLMEK AMACIYLA KULLANILIYORMUSTÜM HRİSTİYANLIK ALEMİ İCİN -İZM-EKÜMENİK HAREKET!İLK ÖNCE HRİSTİYANLIGIN KENDİ İCİNDEKİ BÜTÜNLESMEYİ!-EKÜMENİKALİZM-DENİYORMUS!!
  —FENER PATRİKHANESİDE–BU İDEOLOJİNİN -ORTODOKS-TEMSİLCİSİYMİS!
  –MÜSLÜMANLIKDANDA 800 SAYFALIK KİTAPLARINDA!BİR CÜMLE OLARAK—İBRANİ SOYUNDADNDIRLAR!!!diye BAHSETMEKTEDİR!deniyor*–O HALDE BİZİMDE DİNİMİZİ HERSEYİN ÜZERİNDE TUTMAMIZ GEREKİR!!!!!!!!!!!–YAPMAZSAK!!HEPİMİZİ HRİSTİYAN YAPACAKLAR!–RAHMETLİ ANNEANNEMİN*****GÖNENLİ MEMED EFENDİ****den DİNLEDİGİ VAAZLARDA GECMİS YILLARDA BU SON CÜMLEM VARMIS!;(….BENDE ONDAN DERS ALMISTIM!
  –ALMANLAR TÜRKLÜGÜMÜZÜ ÖNE SÜREREK!!!!!!DİNİMİZİ BÖYLELİKLE ZAYIFLATMAYI AMACLIYORLARMIS!AYTUNC ALTINDAL****IN VATİKAN VE TAPINAK/MALTA?sövalyeleri KİTABINI OKUYUNUZ!!EY ÜKE DOSTU HERKES(*

Yorum yap