89) BU UYARIYA DİKKAT !!!

Yayin Tarihi 7 Şubat, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

 

“İdamı göze alan Anayasa yapar”

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, mevcut Meclis’in Anayasa yapma yetkisi olmadığını, Anayasa yapmak isteyenlerin idamı göze alması gerektiğini savundu.

07 Şubat 2008 / 09:10

image00124.jpg

CHP lideri Deniz Baykal, Anayasa yapmak için değil, Anayasa’yı uygulamak için seçildiklerini ifade ederek, yeni bir anayasayı, idamı göze alan ihtilalcilerin yapabileceğini söyledi.

ANAYASA İHTİLALLE YAPILIR


Anayasa’nın tümüyle değiştirilmesinin, bazı maddelerdeki düzenlemeleri görmezlikten gelme olanağı doğuracağını, bu nedenle “Her maddeyle tek tek hesaplaşmak gerektiğini” ifade eden Baykal, milletvekillerinin Anayasa’yı korumak için yemin ettiklerini anımsattı. “Mevcut Anayasa’yı yok sayıp yeni bir Anayasa yapılmasının” öngörülmediğini savunan ve “Anayasa yeniden yapılamaz mı?” diye soran Baykal, “Elbette yapılır. Düşmanı atarsın, devleti yeniden kurarsın. Bayrağı dikersin. Parayı bastırırsın. Yapanlar yapmış… İhtilali yaparsın. İdamı göze alırsın… Anayasa toptan yenilenir” diye konuştu.

ENSON HABER

Paylaş:

Yorumlar

“89) BU UYARIYA DİKKAT !!!” yazisina 3 Yorum yapilmis

  1. AYTEN ERİŞ yorum tarihi 7 Şubat, 2008 15:06

    DENİZ BAYKAL’I KUTLUYORUM İLK DEFA BU KADAR SAMİMİ VE KARARLI GÖRDÜM. HARİKA İNŞALLAH BÖYLE DEVAM EDER.

  2. Artvinli Ülkücü yorum tarihi 7 Şubat, 2008 18:40

    İnanılmaz utanç verici bir davranış.Allah’ın emrettiği örtünmeye geldiğinde inkar etmeyi bilip milletin değerlerini bile hiçe sayarak kafa tutan Deniz Baykal,insanların yaptığı yasaları demek kim Allah’ın kanunlarında daha değiştirilemez sayıyor.Ben bu davranışa verilecek karşılığı ifade edemiyorum.Yazıklar olsun.Adnan Menderes’i idam eden kalleş zihniyet hala devam ediyor demek ki

  3. yaşar toptaş yorum tarihi 8 Şubat, 2008 10:22

    deniz beyden zaten bu beklenir acaba partisi 58 yıldır neden iktidara gelemiyor 22 temmuz seçimlerinden sonra yayınlanan bildiriye bakarsan bunlara oy vermeyenler suçlu sen milletin maneviyatına savaş aç sonra iktidara gel oh ne ala memleket komünistler deniz beyden daha dürüst şunuda belirteyim bende iktidarın icraatlarından memnun değilim

Yorum yap