884) İzlanda’nın Türk Kralları

Yayin Tarihi 17 Ekim, 2015 
Kategori TÜRK DÜNYASI

Are Frode’nin İzlanda Kitabına göre İzlanda Kralları

image001

image002

 

 1. Türk KralıYngve
 2. İsveç Kralı Njord
 3. Frej
 4. Fred Frode’nin yanında ölen Fjölner
 5. Svegder
 6. Vanlande
 7. Visbur
 8. Domald
 9. Domar
 10. Dyggve
 11. Dag
 12. Alrek
 13. Agne
 14. Yngve
 15. Jorund
 16. Koca Aun
 17. Su Kargası Egil
 18. Ottar
 19. Upsalalı Attila (Adil)
 20. Östen
 21. Yngvar
 22. Bröt-Anund
 23. Zalim (İllrade) Ingjald
 24. Ağaç Yontucu Olov
 25. Uppland Kralı Akayak Halfdan
 26. Godrön
 27. Olav
 28. Helge
 29. Sigurd’un kızının ve Ragnar Lodgbrok’un oğlu İngjald
 30. Soluk Beniz Oleif
 31. Kızıl Torstein
 32. İzlandaya ilk yerleşen Feilan
 33. Tord Gellir
 34. Eyfold
 35. Torkel
 36. Torkelin babası Gellir
 37. Benim  Kendi Babam Torgil- ve
 38. Benim Adım Are (Ari Frodi)

Abdullah Gürgün‘ün “İsveçlilerin Türk Kökeni Üzerine” kitabından

Kaynak özgün (orijinal) eser: http://www.vsnrweb-publications.org.uk/Text%20Series/IslKr.pdf

Dipçe : Yukarıda doğrudan dikkati çeken “Türk Kralı Yngve”  tanımlaması olsa da, adlara dikkat edildiğinde bir çoğunun içinde Türkçe kökenli adlar ve kulağa yakın gelen sesler olduğu hemen anlaşılacaktır.

http://onturk.org/2012/12/12/are-frodenin-izlanda-kitabina-gore-izlanda-krallari/

 

Paylaş:

Yorumlar

“884) İzlanda’nın Türk Kralları” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. Extinct yorum tarihi 18 Ekim, 2015 12:33

  İzlandayı yağmalayan arapların yaptıklarını üzerimize yıkan yahudilerin bir bildiği varmış demek. Aynı şekilde bu adamlar İsveç, Danimarka, Almanya gibi ülkelerde de adımızı kirletmek için ellerinden geleni yapıyorlar, özellikle de kürd adı altında yaşayan yahudileri kullanıp adımıza imaj operasyonları düzenleyerek (suç işleyerek adımızı kirletmek gibi yollarla..) Almanya gibi ülkelerde kürd adı altında yaşayan yahudilerin yaptıkları hep Türklere yıkılır örneğin yayınlarda ki, devlette ki güçlerini kullanarak. Japonya’ya adımıza gönderilen kürd(yahudi) dolandırıcının yapmaya çalıştığı da aynı amacı taşıyordu da İsveçliler/İskandinavlar, Japonlar ve Türkler arasında nasıl bir bağ var ki yahudiler bu uluslarda Türk adını olumsuz kılmak için çalışmakta?

  /Diğer amaçlarından birisi bizi yalnızlaştırıp yok etmek. Boşuna ortadoğu’da kalmış hebrewlara(yahudilere) bize yakın bir ad seçip dillerini Ön-Türkçe üzerine kurgulamadılar ya./

  /Osmanlıda olduğu gibi devlet, savunma güçleri, ticaretten bilime tüm kurum ve kuruluşlar abd/batı eliyle yaydırılan islamla uyuşturulmuş toplumu islamla kandırıp yine aynı islamla amaçlarını saklayıp ulusu tümüyle işgal etmiş olan yabancıların eline geçmiş durumda. Osmanlıda olduğu gibi adımızı kullanarak amaçlarını gerçekleştiriyorlar ki kürd adıyla yaşayan yahudilerin partisi akp’nin kürd olmayanları topraklarından eden ikinci israil için çalışan işid’e destek vermesi güzel bir örnek olabilir, Osmanlıda’da da paralı askerleriyle adımızı kirleterek savaşlardan, yağmalardan kazançlar sağlamış bir yandan da (bunu daha sonra gerekçe olarak kullanarak) Oğuz, Kuman Türklerini Balkanlardan temizlemişlerdi, şu an yaşadığımız Türkleri bu gezegenden yok etmek projesinin uzun süredir planlanmış olduğunu da bilmeli. İslamla tıpkı günümüzde ki gibi eğitimden kültüre elimizde ne var ne yok mahvedildiğini, kurumların içerisini işgal etmiş olan yabancıların ulusu yine ümmetçilikle, islamla uyuşturup kasten uçuruma ittiğini unutmamalı.

  Devlet, ulus sessiz bir işgal altında.
  Eğer yeni bir başlangıç yapılacaksa,

  Cumhuriyet kurulurken yapılan yanlışa düşmeden, önce islam, ümmet, müslüman diyenlerle birlikte ısrar etmeden, ülkesinin eğtiminden değerlerine tarımından üretimine yok edilirken islamla yetinen, aldananlarla, bilimsel eğitimle yetişmiş, üreten, bağımsız, güvende kuşaklar için gerçekleştirilen Cumhuriyet devrimlerini, adımlarını islamla kandırılıp yok edilişini alkışlayıp ucuz iş gücü olarak gönderildiği Avrupadan osmanlı nutukları atanlarla gelecek paylaşmak zorunda olmayacağımız, bunları düzeltmekle zaman yitirmeyeceğimiz bir ulus yaratılmalı. Ülke ekonomisi vergiler, yüksek faizli dış borç üzerine kurulu dışarıdan alınan tüketim üzerine kurulurken, eğitim bilimden uzaklaştırılırken izleyenlerle de yollar ayrılmalı. Türkçe dilini kullanmaları, Türk adını da kullanmaları da önlenmeli ki ilk baştan dili öğretmek, adı paylaşmak yanlıştı.

 2. Extinct yorum tarihi 18 Ekim, 2015 19:13

  Yahudi ve üzerimizde sürdürdüğü soykırımdan söz açılmışken sosyal, yazılı, görsel* yayınlarda da etkinliği olan bu güruhun bu yolla kullanımını yozlaştırdığı, çirkin amaçları için kullandığı Nataşa, Kezban gibi adları da unutmamalı tabi bunları bizden görünerek bizim adımıza yapıyorlar ki bunları bize karşı kullanabilsinler. Tıpkı Osmanlı’da ticareti ele aldıkları grek, ermeni gibi yabancılarla adımızı kirletmeleri gibi. (Günümüzde yolsuzluklarla zenginleşen müslümanlara, islamı kullanan oluşumlara bakın hiç birisi Türk değil) Yukarıda sözünü ettiğim adımıza operasyon yaptıkları ülkelerden birisi olan Rusya’yı bize karşı yine kullanacaklardır tüm bu pisliklerin amacı da sanırım bu. Her iki yanıda yahudiler yönettiğinden bozgunculukla, yalanlarla savaş çıkarıp planlarını uygulamaya çalışacaklardır.

  / Türk yahudisi olmamasına karşın ülkemizde milyonlarca (dediğim gibi çoğunluğu kürd adı altında yaşıyor) yahudiyi ulusta barındırmanın üzücü sonuçlarından birisidir bu. Ne huzur kaldı ne gelenek ne kültür ne gelecek.

  // Yahudinin Osmanlı’ya ve özellikle Türk topraklarına buyur edilmesi büyük bir yanlıştı. (Buna çerkez gibi yabancılarda eklenebilir) Atatürk bu yanlışı düzeltip kıçlarına tekmeyi vursa da kripto menderes ile geri dönüp kaldıkları yerden sürdürüyorlar bozgunculuklarını. İslamdan kurtulmadan yahudiden de kurtuluş yok gibi, kriptoluk için ümmetçilikle, müslümanlıkla kimliklerini, amaçlarını saklayarak ülkeyi uçuruma sürüklüyor durdurmazsak yokta edecekler. (CHP gibi partileri de ele geçirdikleri, partilerden bağımsız bir çözüm üretilmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor.)

  Ülkede kurdukları turizm, yüksek yoğun iç vergi, dış borçla dışarıdan alınan ürünlerin tüketimi üzerine kurulu ekonomiyi, islamın kutsallığı gerekçesiyle bilimsizleştirilmiş eğitimi, yabancılarca ele geçirilmiş TÜBİTAK, TSK gibi kurumların işlevsizleştirilmesi, yaktıkları kütüphaneler örneğinde olduğu gibi var olan tarihin nasıl korunacağı gibi önemli konuları da atlamamalı.

  /// Ayrıca ulusa özel bir ağ kurulması önemli. Çin’in kendisine ait ağ kurmak için çalışıyor olmasının nedeni bilgi güvenliğidir. yahudiler diğer ülkelerde ki akademik, bilimsel çalışmalara erişebildiklerinden bu çalıntılarla nobel kazanmak gibi bir alışkanlık elde etmiş durumda. ulusal güvenliği ilgilendirecek durumları vb.. yi de düşünürsek bu konuda önemli. Konuyla ilgisiz olsa da bilmeniz gerekir diye düşündüm.

  * Görsel yayınlar derken buna filmlerde sinema da dahil. Recep ivedik gibi yapımların ardında yahudi gibi Türk olmayan yabancılar bulunmakta ki toplum yozlaşsın, kolay yönlendirilibilir olsun. Bu konuya da önem göstermeli. Türk sineması, dizisi dediğiniz bir çok şey Türklerin elinden çıkmış olmuyor, toplumu salaklaştırma, algı oluşturmak amacıyla, yabancılarla üretilmiş oluyor.

  Gördüğünüz gibi islam, müslümanlar yüzünden yine Osmanlının son dönemlerine döndük. İkinci kurtuluş savaşı verilse ve yine tüm olanaksızlıklara karşın kazansak bile yüzyıl sonra bunlar yüzünden yine aynı bataklığa döneriz gibi umarım bu yanlıştan dönülür.

 3. Extinct yorum tarihi 19 Ekim, 2015 13:08

  Sovyetler döneminde yahudiler Türk tarihine ait bir çok bulguyu yok etmiş, ettirmiştir. Rusya (ve Çin) ile aramızın bozulması için her iki ulusun içeride ki sosyal, yazılı, görsel yayınlarda ki işgallerini kullanıp kışkırtarak, tarihi kağıt üzerinde değiştirip bize karşı yazarak, uluslararası ve diğer ülkelerde var olan güçlerini kullanarak olsun çalışmaktadırlar ki onlarda yahudinin planları doğrultusunda çalışsınlar. yahudilerin nükleer yapımını rusyaya vermesi ki yüksek ücrete elektrik satacaklar, kırım’ı onlara satması, karadenizi onlara bırakması gibi bulaştığı ulusları pazarlık unsuru olarak kullanarak bu ülkeyi yanına çekmekte yada içeride ki yahudi oligarkları güçlendirip kontrolü sıklaştırma niyetindeler ki rusya korkarım yahudilerin abd gibi kullanacakları bir ülkeye dönüştü, Kurganlardan yazıtlara geçmişimize ait bir çok unsur da rusya’da, bunların güvenliği oldukça sorunlu yahudiler gizemli yangınlarla tarih yok etmeyi Türkiye’de örneklerini gördüğümüz üzere severler.

  Osmanlının 15yy sonrası gibi kukla, sömürge bir duruma getirdiler gördüğünüz üzere.
  Bize düşman, sürekli kuyumuzu kazan yahudilerle (ülkemizde milyonlarca yahudi kürd adı altında yaşamakta) yolları ayırmak zorundayız. Atatürk yahudilerin gücünü kırdıktan, kriptoluk için kullanılan islamın ibadet dışına çıkışına engel olduktan sonra eğitim, üretim gibi alanlarda adımlar atılıp yatırımlar yapılabilmişti. Toplumda güven, huzur, ekonomi, eğitim gibi konularında bunlar ulus içerisinde var oldukça, yayınlarda ki etkinliklerinin sürmesine izin verdikçe sürekli olumsuz kalacağını biliniz.
  Bunun ne denli önemli olduğunu anlayabildiğinizi umuyorum.
  / Türk yahudisi olmadığından bunu gerçekleştirmek zor olmasa gerek. /
  .

Yorum yap