880) MISIR’DA İKİ KİLİSE YAKILDI!

Yayin Tarihi 10 Mayıs, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

 

Aşırı dinci Müslümanlar Mısır’da kilise yaktı

 

Müslümanlığa geçtiği öne sürülen Camilla Şehata adlı bir kadının Mısır’ın başkenti Kahire’deki ünlü Aziz Mina Kilisesi’nde zorla tutulduğu iddiası üzerine 500 aşırı dinci Selefi Müslüman ayaklandı. Kilisenin önünde toplanan grup, kadını istedi. Yaşanan gerginlik bir anda silahlı, taşlı ve molotofkokteylli bir çatışmaya dönüştü. 12 kişinin öldüğü, 232 kişinin yaralandığı kentte, aşırı dinciler iki kilise yaktı.

2 KİLİSE YAKILDI

MISIR’ın İskenderiye Kenti’nde ‘papaz’ eşinden boşanmak için Müslümanlığa geçen bir kadın için yılbaşında kilise yakıp katliam yapan aşırı dinciler, önceki gece aynı gerekçe ile başkent Kahire’nin merkezindeki ünlü Aziz Mina Kilisesi’ni ateşe verdi. Kiliseyi korumak isteyen Hıristiyanlara palalar ile saldıran aşırı dinciler, tarihi binaya sığınanları öldürmek için kiliseye molotof kokteylleri attılar. Sabaha kadar devam eden çatışmalarda 2 kilise yakıldı, 12 kişi öldü, 232 kişi yaralandı. Olağanüstü toplanan Mısır kabinesi, başkentte sokağa çıkma yasağı ilan etti.

ENSON HABER

http://www.ensonhaber.com/asiri-dinci-musmanlar-misirda-kilise-yakti-2011-05-09.html

image00118.jpg

 

Paylaş:

Yorumlar

“880) MISIR’DA İKİ KİLİSE YAKILDI!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 16 Mayıs, 2011 13:37

    TÜM BUNLAR :
    ASLINDA BİZLERİ HRİSTİYAN YAPMAK İCİN 1983 DEN BU YANA HAREKETE GECMİS BULUNAN KATOLİK VE ORTODOKS,ANGLİKAN-KLİSELERİNİN HACLI SEFERİ CIKARTMAK İCİN!!!?KENDİLERİNDE HAK!ARAYISLARINA SEBEP OLARAK YAPILIYOR OLMASIN?

Yorum yap