852) YÜZBİNLER BU YALAN YÜZÜNDEN KATLEDİLDİ

Yayin Tarihi 16 Şubat, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

Yüzbinler bu yalan yüzünden katledildi

image00118.jpg

Saddam’ın biyolojik silahları olduğunu söyleyerek işgale bahane olan Ahmet el-Cenabi, verdiği bilgilerin yalan olduğunu itiraf etti

Kanlı işgal öncesinde, ABD’yi Saddam Hüseyin’in askeri faaliyetleri hakkında bilgilendiren Ahmet el-Cenabi adlı Iraklı verdiği bilgilerin yalan olduğunu itiraf etti. ABD işgali El-Cenabi’ye dayandırarak meşrulaştırmıştı.

ABD’yi eski Irak lideri Saddam Hüseyin’in askeri faaliyetleri hakkında bilgilendiren ve daha sonra Batı’ya kaçan bir Iraklı, Saddam’ın elinde bakteriyolojik silah bulunduğu yönünde yalan bilgi verdiğini açıkladı.

Rafid Ahmet Elvan el-Cenabi adlı Iraklı, İngiliz “The Guardian” gazetesine yaptığı açıklamada, Saddam Hüseyin’in, bakteriyolojik silah geliştirmeye yönelik gizli bir programı bulunduğu yönünde yalan söylediğini belirtti.

Saddam rejiminin devrilmesini sağlamak için böyle bir yalan uydurduğunu söyleyen el-Cenabi, ”Rejimi yıkmak için bir şeyler uydurma şansını yakalamıştım” dedi. El-Cenabi, ”Ben ve oğullarım, Irak’a demokrasinin gelmesi için gereken nedeni yaratığımız için son derece gururluyuz” diye konuştu.

El-Cenabi son söz olarak da ”Belki haklıydım belki de yanlış yaptım?” dedi.

ABD, 2003 yılında Irak işgalini, Rafid Ahmet Elvan el-Cenabi’nin Amerikan istihbaratına illetiği bilgilere dayandırarak meşrulaştırmıştı.

DÜNYA BÜLTENİ

image0028.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“852) YÜZBİNLER BU YALAN YÜZÜNDEN KATLEDİLDİ” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 16 Şubat, 2011 19:39

  *BİLDİGİMİZ SEYLER..NE YAZIKKİ:(-ALMANYADA MÖSYÖ LATOUR/ORTA DOGU UZMANININ RÖPRTAJLARINDA DİNLEMİSTİM…GENC ÜNİVERSİTELİLER;BİZ SADDAMDAN MEMNUNUZ DİYORLARDI..YOK EDİLDİKTEN SONRADA..MEMNUNDUK**DEDİLER.
  -AMA BUNLAR HEP PLAN..CÜNKÜ;ÜLKEMİZİ O KORUYORDU.
  YA SİMDİ?-İSTE BU VATİKANIN PLANINDA VARMIS!3 HALKA SİLAHLARI BIRAKIN!bunlardan biri krtler-DİNLER ARASI DİYALOGLA CÖZECEGİZ BU DURUMLARI DEMİS..89 LARDA..PAPA!–iste!CÖZÜLECEK SİMDİ?

 2. söhret kücükay yorum tarihi 16 Şubat, 2011 21:49

  Avrupadan oraya giden bir delege silahlarin olmadigini bagira bagira söylemisti ama kimse inanmak istemedi. Hele özellikle Ameriklalilarin insanlari yaralayip bereleyip resimlerini, dünyaya göstererek, Iraka iftira attigi da biliniyordu. Cünkü hedef sadece ülkeyi ele gecirmekti

 3. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 17 Şubat, 2011 03:58

  EU.DAN İT GELSE SÖYLEDİGİNE İNANMIYACAKSIN..DEGİLKİ;POLİTİKACILAR..HERSEYLERİ..ABEDEYLE ORTAK..DİN ÜZERİNDEN CALISIYORLAR!
  ONLARIN HALKLARI O SEKİLDE SAKİNLESİYOR VE İNANIYORLAR.BİZLER GİBİ AKILLI DEGİLLER..GEN OLARAK!BERBATLAR..SİMDİDE KRTLER VE CİNGENELERLE EVLİLKLERLE KARISMIS VAZİYETTELER..HER TÜLÜ HİN-LİK MEVCUT.TEK KALDI..YARADANA SIGINMAK!ZALİMLERİN ELİNDEN;(–ZULÜM BU!ZULÜM.

 4. Ali Ünver yorum tarihi 17 Şubat, 2011 21:57

  Enigini yemek isteyen kedi “sicana benziyor” dermis.
  Söylenenlerin hepsi bahane idi, asil amac baskaydi.

  Kac milyon Irakli müslümana, irakli Türkmen’e soykirim yapildi, bilen var mi? Bu soykirimin suclulari kim, hangi ülkeden gectiler oraya, hangi hükümet izin verdi?

 5. celal tanikakar yorum tarihi 18 Şubat, 2011 19:24

  evet bunlari hep biliyoruz zaten 1rinci korfez savasinda basladi bunlar….oglu babasini baslatigini bitirdi…ah o bizim ulkede musluman gecinenler var ya tumunu lanet olsun..seyretiler..hala seyrediyorlar gunde yuzlerce olu olurken..galiba onlar musluman degil!!!sadece musluman olanlar filistinliler galiba..dedelerinin bize nasil kalesli yaptiklarina hemen nasil unutuverdiler!!!tabii milyonlarca iraklinin turkmenin olmesi reklam et miyor cunki secim yatirim degil!!! ama kales bir filistinli olunce oluyor !!ister katilin ister yuhlayin beni!!!daha beter olsunlar!!!

Yorum yap