84) UZAYDA YAŞAYABİLEN TEK CANLI: AYI KURTÇUĞU

Yayin Tarihi 10 Eylül, 2008 
Kategori SLAYTLAR-RESİMLER

Uzayda yaşayabilen tek canlı

Dondurucu soğuk ve öldürücü ışınlar nedeniyle hiçbir canlının yaşayamadığı uzayda bir tek o yaşıyor. Ancak bir kurtçuk bilim adamlarını şaşırttı. Ayı kurtçuğu adlı bir canlı uzay boşluğunda 10 gün boyunca yaşamayı başardı. Kurtçuklar 10 gün sonunda tekrar dünya ortamına taşındığında, yaşamaya ve yeniden üremeye devam ettiler.

image0017.jpg

image0022.jpg

image0031.jpg

image0041.jpg

image005.jpg

image006.jpg

image007.jpg

VATAN

Paylaş:

Yorumlar

“84) UZAYDA YAŞAYABİLEN TEK CANLI: AYI KURTÇUĞU” yazisina 13 Yorum yapilmis

 1. TÜRKMENBEY TÜRKELI yorum tarihi 10 Eylül, 2008 18:12

  SELAM,

  ALLAHU TEALANIN HIKMETIDIR ISTERSE OL DER OLUR’

  BÜYÜK TÜRKELI

 2. Ali Aktaş yorum tarihi 10 Eylül, 2008 19:08

  Giyimine kuşamına bakılacak olursa ayı kurtçuğu doğuştan astronot..

 3. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 11 Eylül, 2008 01:10

  ::)) SN Y.BEY,
  GERCEKTEN ASTRONOT GİBİ::)) YUKARIDAKİ YORUMA BAYILDIM::)) AFEDERSINIZ HALA GÜLÜYORUM..
  *BENDE DÜSÜNDÜMKİ;ALLAH ALLAH!HAYRET..ASLINDA DÜNYAYA DÖNÜNCE DÖNDÜGÜNE/DOGDUGUNA PİSMAN OLUP YA ÖLDÜ DİYECEKSİNİZ..YADA;BURAYI SOLUYAN:( İNSAN KILIGINDAKİ, HERGÜN YÜZLERCESİ GELEN!GREMLİNLER YÜZÜNDEN ZEHİRLENİP ÖLDÜ ZAVALLI KURTCUK..
  -COK ENTERESAN BİLGİ!BAYILDIM:) NASILDA HAREKETLERI İSTEM DISI..DEGİLMİ?
  -ASLINDA OHH!SANKİ TATİLDE..YADA OKYANUSDA,SUYUN İCİNDEKİ AKVARYUMDAKİ DÜNYA GÜZELİ BALIKLAR GİBİ..
  *MUHTESEMSİNİZ!OH BİRAZ İCİM ACILDI..DAPDAR GELDİ ÖBÜR TARAF BANA..

  İNSAN SAYGI+SEVGİSİ SUNARIM

 4. Gökhan BOZKURT yorum tarihi 11 Eylül, 2008 14:43

  Sayın Ali Bey, Sayın Zuhal Hanım.

  İnanın ikinizin de yorumuna anlatamayacağım kadar güldüm, ve Zuhal Hanımın dediği gibi halen de katılarak gülmekteyim.

  Bu haberi daha önce okumuştum ama bu kadar detaylı resimlerini görmemiştim. Sayın Hocam teşekkür ederim.

  Ayrıca Yaradan’ı o kadar uzaklarda aramaya gerek yok kanısındayım.

  Bilgiler ve yorumlar için saygılar.

 5. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 12 Eylül, 2008 03:22

  ::)) GENE GÜLDÜM:)
  KATILA KATILA..NİYEMİ..BEN ”AYI KURTCUGU OLDUGUNU ACELEDEN KACIRMISIM..OKUYORUM!AYI..AMA HANGİ AYI!!VALLAHİ SİMDİ AYILDIM!DEMEKKİ O YÜZDEN ÖYLE KOCAMANMIS::))
  BENDE DEDIM SİSMİSMİ NE?
  🙂 ACBA NE KADARLIK..YANİ HANGİ SAFHADA::))
  YA COK AFEDERSINIZ..İSTANBULDA BUNLARIN DAHA BÜYÜK HALLERI YÜZÜNDEN SOKAKDA..SAHİLDE..YÜRÜYEMIYORUZDA..UCMAK GELIYOR İCİMİZDEN..ONLARIN ZEHİRİNDEN/SERRİNDEN KURTULMAK İCİN::((..YARADANIM..SEN BİZE YARDIM ET.
  –BİR ÖNERİM VAR;;;BURDAKİLERİ..”SINIRSIZ VAKİT OLARAK UZAYA GÖNDERSEK”..İNANIN ONLARDA DAHA MESHUR OLURLARDI::))
  **AA!!EVEK;))MESHUR OLMANIN YENİ SEKLİ BU OLABİLİR:)
  –HATTA YENİ KAZANC YOLUDA ONLARI ORAYA YOLLAMAK:)
  PEKİ ORDA ÜRÜYORLARMI Kİ..:(EYVAH!İHTİMALİ BİLE KÖTÜ..PATIR PATIR GÖKTEN YAGACAKLAR BASIMIZA..
  HATTA;
  Y.BEY, GERCEKTEN BİRKAC ÖMRE BEDELSINIZ!TESEKKÜR EDERİZ.
  ‘DEGERLİ BOZKURTUMUZ,HABERİ NEREDE OKUMSTUNUZ?:)

 6. Gökhan BOZKURT yorum tarihi 12 Eylül, 2008 13:23

  Sayın Zuhal Hanım, gene kahkahalara boğuldum, gözlerimden yaşlar geliyor, olamaz bu kadar yaa.

  Zuhal Hanım; bir şey daha yazayım da gene gülün. Bu “Ayı Kurtçuğu”nun boyu, daha doğrusu ebatları 2 mm. kadarmış, gözle görülmesi bile zor. Siz de başımıza Kutup Ayıları kadar, parlak takım elbiseli, bir şeyler düşürdünüz. Haberi afaki olarak bir haber sitesinde okumuş geçmiştim.

  İlgi çekici haberlerin detayını okumak için Hocam’ın sitesine bakarım. (Buraya)

  Sayın Ali AKTAŞ Bey; hani bittim espri anlayışınıza, “Kılık kıyafetine bakılırsa” deyişinize.

  Saygılarımla.

 7. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 12 Eylül, 2008 22:42

  KIMBILIR NE ESSİZ ANA+BABADAN DOGMUS,MUHTESEM BOZKURTUMUZ,GARİP GELİCEK, AMA BENDE SENİN YAZILARINA SON DAKİKA HABERİ/OLARAK GÖZLERİMDEN YASLAR GELINCEYE KADAR GÜLDÜM;;;-))))
  ”BİLİYIRSUN::( SON YILLARDA ‘SON DAKİKA HABERLERİ, YA SİNİR BOZUCUDUR..HİSTERİKDİR==
  -YADA SICAKDIR..
  *YADA CANIMIN TAA DERİNİ SEHİTLERİMİZİN,YILDIZLAR GİBİ ELLERİMİZDEN KAYISI ANLATILIR;;(..SANKİ BİZDE ÖLDÜK..ZATEN ÖYLEDE OLUYOR..YÜREGİMİZ, TETİKDE..DUALAR DİLİMİZDE..YANLARINDA OLAMADIKCA, KAHIRDAN UTANCDAN BERBAT HALDE..GECEN,YILLAR..POLİTİKACILARIN DÜNYA OYUNLARI..BAKALIM ÖBÜR TARAFDA NE YAPICAKLAR..
  **O YÜZDEN BU HABER BANA GERCEKTEN DÜNYADA YASADIGIMIZI HATIRLATTI!!!
  -YAW=NADİDE BOZKURTUMUZ,KESKE YUKARIDAN SENİN GİBİ, SİZLER GİBİ YEPYENİ BOZKURTLAR YAGSA..YENİDEN NORMAL NEFES ALABILSEK..KESKE..ALLAH BÜYÜK..

  *AMA BİZDE SANSMI VAR::(( YAGSA YAGSA GÖRÜYORSUN İSTE AYILAR YAGACAK GİBİ!YANDIK!DEMEK İSTEMİSTİMKİİ..BURADA SOKAKLARDA ÜZERİMİZE YÜRÜRYEN, SOKAKLARDA KADINLARI KÖSEYE SIKISTIRIP, PARRA VERRR..DİYEN..GECEN GECE BENIMDE ÜZERİME GELDİ!ACIMM DEDİ..BİRDEN NASIL KORKTUMSA KENDİMİ CADDEYE YAKIN FIRLATMISIM..DEMEK ISTEDIGIM..BUNLAR GİTSEYDİ ORADA KALSALARDI..İYİYDİ..AMA BİRDE DAHA FAZLA ÜREYİP:)
  PATIR PATIR DÜSMESİNLER..OLURMU OLUR..
  *YAA!!DEMEKKİ O KADAR KÜCÜK ÖYLEMİ!!AA..YANİ İNSANLARI BİR PENCE DARBESİYLE HAM HUM SARALOP YAPAN O AYILARMI MİNİCİK KURTCUKLAR..HAY ALLAH!

  **EFENDİM KIYMETLİ Y. BEY,
  *SİZ EN İYİSİ BU KONUYU YEPYENİ BİR ARASTIRMA KONUSU GİBİ, DETAYLI BULDURUN BİZE,SİZE GÖNDERELİM DE TAM AYDINLANALIM:) YOKSA ”BİNBİR GECE” DİZİSİ GİBİ BU KARSILIKLI DÜETLERİMİZ BÖYLE SÜRECEK GİBİ:)
  *HA!ALİBEY GİYİM KUSAM DEYİNCE ZATEN BASLADIGIM GÜLME KRİZİ BENDEDE DEVAM EDİYOR YA!
  *YABANCILAR İZMİRE CEVİRMİSLER ROTALARINI!!
  *ÜRETİM İCİN..ONLARA SİPARİSDE VERİRDİK..UZAYDA GİYİLECEK KURTCUK GİYSİLERİ.
  T.T.KORUSUN.
  YARADAN SİZLERİ GÖZETSİN TÜM ÜLKE DOSTLARI.

  SAGLIKLI KALIN Y.BEY.TESEKKÜR EDERİZ.
  ‘AMA BÖYLE MUZUR KONULAR ORTAYA ATIPDA..BİZİ BİRBİRİMİZE ACIKLAMA YAPTIRARAK, EPEYCE ZAMAN AYDINLANACAKSINIZ BU KONULARDA GİBİ..:)
  BU ARADA,
  **BİZLER BURADA SOKAKLARDA ÜZERİMİZE YIKILAN:( KIMBILIR NE CEKMİS:(ADAMLARİ ANKARAYA,BASBAKANA GÖNDERMEYE KARAR VERDİK..BUNLAR ACMIS..O ANCAK ACIZ DEYİNCE!!İLGİLENİYOR..MUTLAK ONA MUHTAC OLUNDUGNU BİLMEK İSTİYOR!TUHAF DEGILMI?TEK ADAM PSİKOLOJİSİ.İNSAN GURUR DUYUYOR.ÜLKEMİZDE BÜTÜN ADAMLAR ‘TEK ADAM’ OLMA PSİKOLOJISIYLE YETİSTIRILMIS!ANALAR TARAFINDAN.
  **B O Z KURT,BENCE HEP BİRLİKTE KURTCUGUN ORADAKİ YASAM DÜRTÜLERİNİ TAHMINLE İYİ BİRER ÖYKÜ YAZIP, COCUK CİZGİ FİLMLERİNE VERELİM:) İYİ SATARIZ DİMİ?
  HOSKALIN.

 8. Gökhan BOZKURT yorum tarihi 13 Eylül, 2008 04:11

  Sayın Zuhal Hanım, gülme krizinden halâ kurtulamadım. İzin verirseniz kısaca açıklayayım:

  Bu “Ayı Kurtçukları”nın bizim bildiğimiz dağda ki veya sizin tabirinizle şehirdekilerle bir alakası yok. Bilim adamları böyle bir canlı bulmuşlar, deney için uzaya yollamışlar 10 gün kadar test etmişler, bu kılık kıyafeti astronota benzeyen Ayı Kurtçuğu adı verilen 2 mm.lik canlılar hayatta kalmayı başarmışlar.

  Yani ayı soyundan veya familyasından değiller bunlar. Mikrobik bir canlı türü. Bilim adamları ayıya benzettiklerinden olacak ki “Ayı Kurtçuğu” adını vermişler.

  Bütün bu yazışmalar aklıma geldiği zaman yoldaydım, yolda da gülme krizine girince epey rezil oldum bu gün. Ali Bey ve Karahan Hocam sayesinde. Tabii ki sizin de büyük fonksiyonunuz oldu. Neyse, herkesin canı sağ olsun.

  Saygılarımla.

 9. doğuş berke bilgin yorum tarihi 13 Eylül, 2008 19:00

  uzayda yaşayabilen tek canlı 2mm olması miksorkobik canlı sınırına yakın ama bir sorun var sadece küçük canlılar mı yoksa onların özelliği mi veya herkes onun yaşaya bilirmi
  size bir fikir vereyim ya solunum sistemi farklıysa ya hepsinden farklı solunum sistemi varsa fikrinizi alıyorum

 10. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 13 Eylül, 2008 19:42

  DEGERLİ BOZKURTUMUZ,
  ;))ALLAHDA SENİ VE SEVDİKLERİNİ GÜLDÜRSÜN;;)
  1)NİYE REZİL OLUCAKMISSIN..FENAMI;)GÜLEMEYENLER UTANSIN, AGLATANLAR,BAS BAS İSTERİ KRİZİNDE OLANLAR,HIRSIZLAR,HAK YİYENLER//İNKARCILAR!!!
  BİR SÜRÜ LER VE LAR’LAR..UTANSIN..MİLLETİ GÜLDÜREMEDİKLERİ İCİN..
  **GENC ADAM,GENE MÜKEMMEL TANIMLAMISSIN..EN SONUNDA DOGRU ANLADIM.CÜNKÜ/ÖZELLİKLİ BİRİSİ ANLATTI.BİR TÜRK/MÜSLÜMAN GENC ANLATINCA ANLIYORUM DEMEKKİ!!TUHAF..BEYNİM SADECE ONA ENDEKSLİ!!ALLAH ALLAH..NEYSE COK SÜKÜR..
  * CÜNKÜ;BİLİM ADAMLARI DEDİGİN O GARİPLİKLER BENCE SIKINTIDAN NE YAPICAKLARINI SASIRMIS VAZİYETTLER Kİ;BUNA AYI KURTCUGU DEMİSLER!!..
  ZATEN ONLARIN ANLATIMI BİZİM ESSİZ TÜRKCEMİZLE KAYNASAMIYOR..BENİM BEYNİM GİBİ:)HİCBİR YABANCI DİLİ TAM ÖGRENEMIYORUM!
  YANİ SİMDİ BU SADECE BİR KURTCUK HA!ASKOLSUN::(
  BOZKURT..SAKIN KURTCUKLARI KÜCÜK GÖRME;(
  *ONLAR BİRGÜN BÜYÜYECEKLER..YİNE..KİMSE MİNİCİK KALMAYA DAYANAMAZ HERHALDE.BAKSANA UZAYDA BİLE BUNU BASARIVERMISLER!DE..SENDE YAZAMADIN GALİBA?10 GÜNDE NE KADAR BÜYÜMÜS?..HAY ALLAH AFEDERSİN..NDEN MERAK ETTİM BİLMİYORUM..YA ASLINDA BİR HABER OKUMUSTUM..İNGİLTEREDE SUC O KADAR FAZLACA İSLENİYORMUSKİ:(..HAPİSHANELERDE YER YOKMUS!MİLLET SIRA BEKLIYORMUS!!HAPİSE GİRMEK İCİN;(NE ÜZÜCÜ..AMA..GALİBA BİZDE İNSAATCILARIN YENİ HAPİSHANE TASARIMLARINA GÖNÜL VERMELERİ ‘AN MESELESİ’ OLABİLİR:(..CÜNKÜ YAKINDA TÜRKİYENİN YARISI İCERİ GİRİCEK GİBİ..BELKİDE YER KALMADIGINDAN:( STOP ETTİLER;(..ÜLKEMDE OLAN HER CİRKİN SEYDEN..POLİTİKACILAR SORUMLU..VEDE EGİTİMİ KURCALAYANLAR:(/DÜNYADA VE İCERİDEKİ KAZANC YOLU BELLEMİS OLANLARI KASTEDİYORUM!
  **MİNİCİK BİR KURTCUK HA!BAKARMISINIZ AMMADA YORUMU HAKETMİS!!TUHAF..ASLINDA SİZİ ARTIK RAHATSIZ ETMİYEYİM..AMA DÜN BİR HABERDE M. FRT.DİYE BİR ERKEGİN GÖZÜNDEKİ GÖZLÜKLERİ BİR ANDA KURTUCGAMI OTURTSAK..O’O AJAN GÖRÜNTÜSÜNDEN’ KURTULUDU..YOKSA KURTCUGUMU?ONUN GÖZLÜKLERİNİN ÜZERİNE:(..YANİ ARTIK TEK ADAMLIKDAN KUTULDUK..2.ADAM VAR;) NE MUTLU YİNEDE TÜRKÜM DİYENE.AMA GERCEKTEN COK AMERİKAN FİLMLERİ İZLETTİLER ONSANMI NEDİR!!GÖZLÜKLÜ ADAMLAR COGALDIKCA!!HEPSİNİ AMERİKAN AJANLARI VAR YA!!FİLMLERDE..ONLARA BENZETİR OLDUM!YA!HANİ O BECERIKSIZ OLAN LARI DEGIL’FB..’ DİİL.ÖTEKİ!
  *ALLAH AKIL SAGLIGI VERSİN.GENCLERİMİZİ GÖZETSİN.
  HOSKALINIZ..LÜTFEN DUA EDİNİZ..ONURUMUZU ACITMASINLAR..DAHA FAZLA..BEN HEP DUA EDIYORUM. SAGLIGINI MERAK ETTIGIM,İNSANLAR VAR..ALLAH HERKESİ İNTİKAM ATESİNDEN KORUSUN!

 11. Gökhan BOZKURT yorum tarihi 13 Eylül, 2008 20:55

  Sayın Doğuş Beğ;

  Kısacası bu canlının varlığı yokluğu bizi ilgilendirmiyor. Biz haberi afaki olarak okuduk, kısaca bilgi edindik, resimlerini gördük ve orada durduk. Hey hat… ne muhteşem bir yaratık falan derken Ali Beğ konuyu çığrından çıkarttı. Giyim kuşam meselesi, sonra gökyüzünden patır patır düşen kendini bilmezler, Zuhal Hanım’ın yorumları, kahkahalar, göz yaşları durum bu safhaya geldi.

  Malûmunuz. Saygılar.

 12. Gökhan BOZKURT yorum tarihi 13 Eylül, 2008 22:49

  Oh bee, konu kapandı.

  Gülmeyi unuttuğumuz şu günlerde, kahkahalara boğulup az daha gözyaşlarında boğulmamıza ve biraz da yolda kendi kendime katıla katıla gülerek “deli” damgası yemiş olamamıza rağmen, “Ayı Kurtçuğu” konusunu gündeme getiren Sayın Hocam KARAHAN Beyefendiye, giyim kuşam gözlemcisi Sayın Ali Bey’e, muhteşem yorumları ile konudan konuya atlayarak yıkılmadan yoluna devam eden son yıllarda tanıdığım en muhteşem insan Arzu Hanımefendiye, bilimsel konular üzerinde sonsuz bilgisi olduğuna inandığım Doğuş Beyefendiye sonsuz teşekkürler sunarım, kabûl buyurulursa. Saygılarımla. Gökhan BOZKURT

 13. perle yorum tarihi 15 Ocak, 2010 15:40

  ***benim adım ZÜHAAAALLLL!!
  -ARZU DEGİL!GKHAN EVLATCIM.
  -VAROL*SENDE MUHTESEM RUHA SAHİPSİN.
  *EN MUHTESEMİDE BİZLERİ BURADA BULUSTURAN*SN.YLMZ KARAHAN.
  ALLAH SAGLIK VERSİN.GÜZEL İNSANLARI BASIMIZDAN EKSİK ETMESİN*
  *KİMBİLİR?
  -BELKİ BİRGÜN..BİZLERDE BİRARAYA GELİR KEYİFLE SOHBET EDEBİLİRZ!
  DAHA BİRBİRİNİN YÜZÜNÜ GÖRMEDEN SEVGİYLE,SAYGIYLA,AYNI CİZGİDE BULUSABILEN İNSANLARIZ BİZ!
  *BİRDE BİRARAYA GELSEK!
  OFF!WALLA*abede VE eu DUYMASIN:)
  -HEMMENNN GEBERTİVERİR BİZLERİ;(
  SRF.LER,LANET OLSUN,CİRKİN RUHLARA.DÜNYAYI BOZAN BU RUHLARIN DOYUMSUZLUGU:(
  *BİZLER GİBİ!!!!!!
  *DÜZGÜN GENLERDEN GELEN GERCEK*MÜSLÜMAN OLSAYDILAR,BİZLERDE BUGÜN BURADA ÜLKEMİZİN NE ESSİZ BİR ÜLKE OLDUGUNDAN BAHİSLE HÜZNÜN OLMADIGI *SOHBETLER YAPIYOR*OLUCAKTIK.
  *ALLAH BÜYÜK!
  *İNANCIM SONSUZ.
  AMA,SON 8 SENEDİR HAYATIMIN EN MORALSİZ GÜNLERİNİ YASATANLARI YARADANA HAVALE EDİYORUM.
  *TÜKİYE COK KUTSALDIR!
  COOK SEHİT VERDİK BU UGURDA!
  —BUNU HİİC!UNUTMASINLAR.

Yorum yap