82) MİLLİ FÜZELER GELİYOR !

Yayin Tarihi 4 Şubat, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Yerli malı füze yolda

ROKETSAN, yerli yapımı füze için ordudan görev bekliyor.

03 Şubat 2008 / 19:34

image00111.jpg

YERLİ YAPIMI SAVUNMA FÜZELERİ

Savunma Sanayii Müsteşarlığının (SSM) finansman ve öncülüğünde önemli savunma üretim projelerine katkı sağlayan, Stinger füze üretimiyle önemli kabiliyet kazanan ROKETSAN, şimdi de yine SSM’nin programına aldığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığının yüksek irtifa füze üretim programlarında görev bekliyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tesislerinin ve birliklerinin nokta hava savunmasının sağlanması amacıyla tedariki planlanan füze sistemleri ihalesine ROKETSAN’ın dışında, başta Aselsan olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı savunma şirketinin de görev alarak katkı sağlamaları bekleniyor.

İlgili kuvvet komutanlıklarının ihtiyacı olan füze sistemlerinin tedarikine yönelik proje çalışmaları SSM tarafından yürütülüyor.

NATO TECRÜBELERİ VAR

Avrupa konsorsiyumu için Stinger füzelerinin fırlatma ve uçuş motorlarını üreterek dünya savunma sanayi şirketleri arasına katılan ROKETSAN’ın geçen süre içinde de hava savunma simülasyon programlarını geliştirerek ve NATO’nun kısa ve çok kısa menzilli hava savunma programının fizibilite aşamasında da görev almıştı.

Bu süreçte kazandığı kabiliyetle şimdi SSM, 2007 yılı programına aldığı kısa, orta ve uzun menzilli füze sistemleri tedarik projelerine de hazırlanan
ROKETSAN’da Türk Hava Kuvvetleri tesislerinin hava savunmasında görev alan Rapier Mk-2 füzelerinin de son entegrasyonu ve testlerin yapılarak bu aynı zamanda bu füzelerin kanat sistemleri için tek kaynak olarak görev  almıştı.

AA

 

Paylaş:

Yorumlar

“82) MİLLİ FÜZELER GELİYOR !” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. Entürk Alperhan yorum tarihi 4 Şubat, 2008 11:49

  Aslında buna “Nal toplamak” denir fakat olsun.
  Bu çalışmalar başlangıç sayılıp inatla ve azimle zirveye erişilsin. Sözde dostlara da bağımlılıktan kurtulunsun.
  Dünya barışı ve insanlığın huzurunun, ancak ve ancak “Türk Birliği ve Gücü” ile olacağı bilinsin.
  Mevla, asil ve aziz milletimizi de koruyup yüceltsin.
  ESEN KALSIN KAVİM KARDAŞ…

 2. Hakan Huseyin KARAALi yorum tarihi 4 Şubat, 2008 16:29

  Hepsi kucuk bir adimla basladi, Gerci Turk devleti bunlara daha once baslamaliysada , Allah`a hamdolsun! Is silahli kuvvetlere gelince dostluk anlamani kaybediyor.Gucun kadar sayginligin var , kendi aile icinde bile .
  Allah Turk`e zeval vermesin basini daima dik tutturacak azmi ve kuvveti eksik etmesin.

 3. alparslan erdal yorum tarihi 13 Ağustos, 2008 15:35

  Türk Silahlı Kuvvetlerin Bu tür gelişmeleri hepimizi onurlandırmalı bence milli füzeleremizin olması büyük bi avantaj Amerika’nın füze sistemine muhtaç Kalmak utanç Verici..

 4. hudaverdi atlıhan yorum tarihi 24 Şubat, 2009 14:11

  bence hepsi güzel gelişmeler herşey bir anda olmuyor,zamanla..Bizlere düşen bence bu çalışmaları yapan kurumlara gücümüzün yettiğince ,hisse senetlerini almak,her ay düzenli,ufak bağışlarda bulunmak.. bu calışmalara vatandaşlardan katkı istenmiyor.güvenilir bir enfermasyonla bu eksikliklerin giderilmesi çok uygun olacağını düşünüyorum…

 5. serkan akyüz yorum tarihi 9 Mart, 2009 16:16

  bir düşüncem olarak savunma siztemlerin gelişimi den bir okadar da önemli olan saunma sanayisi ve bilminıi yaratıcılığını sürekliğini veyeni icatlatın bilimsel derinlik ve araştırma envarterliğinin zenginliği hayal dünyası ve üst düzey tasarım konjekterel zeminlerin bol ve siztemliliği olunması kurumsal güçlü bağlar piyasa endüristiğin oluşum beraberliği ve bir öncek ki adımlarda alt yapı genişliği mesleki okullar dahi sınıflar teknik okullar vedonanımları yaratıcı zengin hayal gücü veçaışkan çok ama çok çalışkan öğretmenler oluşturulması ivedilikle faliyete geçilmesi ardında organize olmuş birbirine bağlı lokomatif gibi çalışan ileri teknik fabrika kurumları ve okulları ile birleşen süpersonik teknik okulları birleşik üst düzeyde askeri harp teknoleji büyük tesisler yapılma büyük bir arazide birleşik fabrıkalar oluşmalı özerk ve güçlü ekonemi kaynaklarıyla faliyetli yetkilerle sürdürülmeli örn: füze araştırma geliştirme büyük okular ve fabrıkalar …uzay sanat bilim … uçak sanayisive endüristi bilimi …yeni üst silahlar bilim …vb vb vb

 6. YANLIZ KURT yorum tarihi 13 Ekim, 2009 14:11

  Turkıye gıbı bır ulkenın, staretejık bolgede bulunması, Milli savunma silahlarına bıran evvel gecılmesını zorunlu kılmaktadır.Elbetteki yurtta suhl, cihanda suhl ilkemiz olacaktır, lakin bu savunma gücümüzü millileştirmemizi asla engellememelidir. Dolaysıyla, Petroit alacagımıza, Kameralı takip sıstemiyle tehdit eden her türlü ucarı, alaşağı etmek mümkündür.Derhal bu sistem üzerine çalışmaları ASELSAN yapmalıdır..

Yorum yap