776) SURİYE’DEN PKK’YA OPERASYON: 400 PKK’LI YAKALANDI!

Yayin Tarihi 1 Temmuz, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Suriye’den PKK’ya operasyon:

400 Terörist yakalandı!

image001.jpg

Suriye güvenlik güçleri PKK’ya büyük bir darbe vurdu… Halep, Kamışlı, Afrin, Haseke ve Rakka kentlerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirerek 400 PKK’lıyı gözaltına aldı.

Suriye, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını genişletirken, PKK’ya yardım edenlere ise, devlet tarafından kullanım hakkı verilen arazilerin geri alınacağı bildirildi.

Gözaltına alınan kişilerin “terör örgütü üyesi olmak, zorla para toplamak, Suriye topraklarını bölerek ayrı devlet kurma girişiminde bulunmak ve ülkede yaşayan Kürtleri etnik ve dini olarak bölmeye çalışmak” suçlamasıyla sorgulandıkları belirtildi.

Öte yandan, Suriye, Haseke kentinde terör örgütü PKK’ya lojistik destek sağlayan Kürt kökenli ailelere yönelik sert yaptırım uygulama kararı aldı. Terör örgütüne yardım eden kişilere devlet tarafından kullanım hakkı verilen toprakların geri alınacağı ifade edildi. Suriye makamları söz konusu uygulamanın yaygınlaştırılabileceğini kaydettiler.

Geçen hafta Suriye’nin çeşitli kentlerinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında yaşanan çatışmalarda 11 terörist öldürülmüştü.

Bir süre önce Türkiye’ye gelen Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, gazetecilere yaptığı açıklamada, terör örgütünün faliyetlerinin kabul edilemez olduğunu, Türkiye ve Suriye güvenlik güçlerinin teröre karşı işbirliği ve tam mutabakat olduğunun altını çizmişti.

A.A

Paylaş:

Yorumlar

“776) SURİYE’DEN PKK’YA OPERASYON: 400 PKK’LI YAKALANDI!” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. Nihat Yılmaz yorum tarihi 1 Temmuz, 2010 18:54

  Dünya’nın en büyük milletinin atasözlerini hatırlayalım;
  -DİNSİZİN HAKKINDAN,İMANSIZ GELİRMİŞ!.
  -İYİLİKTEN SADECE İYİLER,KÖTÜLÜKTEN İSE HERKES ANLARMIŞ!.
  -DARISI TÜRKİYE’YE..
  Kahrolsun terörü sömürüsüne alet edenler..
  Kahrolsun,insancı-dost görünüp,Türk milleti’nin birliğine,dirliğine haset edenler,
  Yazıklar olsun,kuşbeyinli işbirlikcilere.
  Yaşasın uyanan,düşünen ve bir adım atanlara.
  Ne mutlu! Türkçe düşündüm,Türk gibi davrandım diyene..
  Saygılarımla.

Yorum yap