77) GALATASARAY DÜNYA ŞAMPİYONU!

Yayin Tarihi 2 Aralık, 2008 
Kategori SOSYAL

GALATASARAY’IN TEKERLİKLİ ASLANLARI

DÜNYA ŞAMPİYONU

image0017.jpg

Avrupa Şampiyonu Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Japonya´da gücünü dünyaya kabul ettirdi. Kıtalararası Şampiyona´yı namağlup bitirip tarihe geçti.

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, uluslararası alanda büyük bir başarıya imza atarak Kıtalararası Şampiyona’da birinci oldu. Japonya’nın Kitakyushu kentinde gerçekleştirilen organizasyonda başarılı maçlar çıkaran sarı-kırmızılı takım, şampiyonadaki bütün maçlarını kazanarak şampiyonluğa ulaştı ve tarihe geçti.
        
Organizasyonun ilk maçında Japonya’nın Miyagi Max takımını mağlup eden Galatasaray, daha sonra Avustralya’nın TWP Perth Wheelcats takımını 78-48 ve Kanada’nın British Columbia ekibini 67-53 mağlup etti.
        
Aldığı bu galibiyetlerle finale yükselen sarı-kırmızılı ekip, finalde bir kez daha British Columbia ile karşı karşıya geldi. British Columbia karşısında maça iyi başlayamayan Türk temsilcisi, Peter Tucek ile oyunda dengeyi kurmayı bildi ve 1. periyodu 12-11 önde geçti. Mücadelenin ikinci periyodu büyük çekişmeye sahne olurken, devre 32-31 Kanada temsilcisinin üstünlüğüyle sona erdi. Maçın ikinci yarısının ilk çeyreğinde rakip takımın oyuncusu Patrick Anderson sol elinin üstüne düşüp sakatlandı. Sol elinde kırık meydana gelen Anderson’ın devam edemediği maçın 3. periyodunu British Columbia 55-49 önde geçti. Galatasaray antrenörü Sedat İncesu, aldığı molayla rakibin hızını keserken, sarı-kırmızılı oyuncular son çeyrekte daha başarılı bir oyun sergiledi. Rakibiyle arasındaki farkı kapayan Galatasaray, karşılaşmayı 15 sayı farkla 77-62 kazanarak
Kıtalararası Şampiyona’nın en büyüğü oldu ve Türkiye’ye büyük bir başarı yaşattı.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE GELEN BU BÜYÜK BAŞARI, KUTLU OLSUN!

İLGİLİ YAZI:

http://www.yenidenergenekon.com/53-turkiyede-engelliler/

Paylaş:

Yorumlar

“77) GALATASARAY DÜNYA ŞAMPİYONU!” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. Yılmaz Karahan yorum tarihi 3 Aralık, 2008 01:03

  Sayın Karahan,
  Bir ülkenin gelişmişlik ölçütlerinden biri de, sakat ve engellilerin topluma katkıları ve toplumsal yaşama katılım derecesidir. Demokrasi yanılsamalarıyla sayısal cahil [innumerate] yönetimlerin seçilerek(?) işbaşına getirilmesi sonucu meydana gelen adeta yaşama düşman kargaşa ortamında, Bırakın sakatları, sağlamların bile doğru dürüst yürüyemediği yollarımızın hali, büyük şehirlerde bile bir annenin çocuk arabasıyla 100 metre sıkıntısız ilerleyebileceği yaya kaldırımlarının dahi olmayışı, bisiklet yollarının olmayışı geri kalmış ilkel bir sömürge ülkesindeki görüntülerden farksızdır… Ama ne yazık ki, sorumlu mevkilerde keyif süren yetkililer utanç verici bu durumu düzeltebilecek yetenekte değiller. Tokyo nun en kuzey ucundan en güney ucuna kadar 100 km.lik bir yolu kör bir insan hiç kimseden yardım almaksızın güvenli bir şekilde, metro,tren,otobüs kullanarak ve icabında yaya kendi başına gidebilmektedir.
  GS engelliler basketbol takımının başarısı önemlidir ama engellilere böylesine yaşam kolaylığı sağlayan Japonya bu anlamda gerçek dünya şampiyonudur.. Bu arada, Türkiyenin dünyada 120 ülke arasında “gelişmişlik” ölçeğinde 100 üncü *) sıralarda olduğunu hatırlatmak isterim..
  saygılarımla
  D.Ali Ercan

  *) dünyada ki mevcut 250 kadar ülkeden 130 tanesi nüfusu 4 milyondan az olan küçük ülkelerdir.

 2. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 3 Aralık, 2008 03:49

  Ferdi kabiliyette, Tanrının Türk insanına daha iltifatkar olduğunu kabul edenlerdenim.
  KAbulden de öte inananlardanım.

  Her alandaki başarısızlığı, şahısların dışında aramak lazımdır derim.
  Ticarette, siyasette, vs.

  Malum, baş başa baş padişaha bağlı.
  Galatasaray takımının şampiyonluğuna şaşmadım.
  Tebrikler, gurur duydum.

 3. sevgi ödlek yorum tarihi 6 Aralık, 2008 13:27

  *BENCE HAKKIMIZDA SÖYLENEN;( YAPILAN!
  TÜM SPEKÜLASYONLARA KARSI FEVKALADE CEVAPLARI, BÖYLE CESARET,BASARI+İNANC,ÖYKLERİMİZİ
  *GS.GİBİ, VE DİGER SPORCULARIMIZLA BİRLİKTE VERMEKTEYİZ.
  TANRI TÜRKÜ BOSUNAMI YARATMIS?
  *İSTE CEVABI.
  VAROLUNUZ GERCEK ÜLKE DOSTLARI.
  *YARADAN SİZİ HEP VAR ETSİN.GÖZETSİN.

 4. Yılmaz Karahan yorum tarihi 28 Ekim, 2012 11:49

Yorum yap