767) FETHULLAH GÜLEN, IHH’YI VE YARDIM ŞEKLİNİ ELEŞTİRDİ!

Yayin Tarihi 4 Haziran, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Fethullah Gülen’den Gazze yorumu

Fethullah Gülen, İsrail ordusunun, Akdeniz’de Gazze’nin ablukasını delerek yardım götürmeyi amaçlayan filoya düzenlediği operasyonda 9 Türk hayatını kaybetmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı.

Gülen, ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirdi.    

Gazetenin haberine göre Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, “Gördüğüm şeyler hiç de hoş değildi” dedi. Gülen, “Çok çirkin şeylerdi” diye konuştu.                  

Gülen, organizatörlerin Gazze’ye yardım götürmeden önce İsrail’le uzlaşma yolunu seçmemelerini “faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak” olarak tanımladı.                         

İSRAİL’DEN İZİN ALINMALIYDI                    
WSJ, Gülen’in sözlerinin İsrail tarafından iade edilen aktivistlerin Türkiye’de kahramanlar gibi karşılandığı bir döneme denk geldiği yorumunu yaptı.

Gazze’ye yardım götüren gemilerin önder organizatörlerinden biri olan ve 100’den fazla ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştiren İnsani Yardım Vakfı’ndan (IHH) kısa bir süre önce haberdar olduğunu söyleyen Gülen, “IHH’nin politik bir amaç güdüp gütmediğini söylemek kolay değil” dedi.

SUÇLUYU BULMA İŞİ BM’NİN
Gülen, kendi hareketiyle ilişkili bir derneğin Gazze’ye yardım götürmek istediği zaman onlara İsrail’den izin almaları gerektiğini söylediğini belirtti.

Gülen ayrıca, bu olayda suçluyu bulma işinin Birleşmiş Milletlere bırakılmasının en iyi seçenek olduğunu da sözlerine ekledi.

Söyleşiyi gerçekleştiren muhabir, Gülen’in evinin koridorunda, büyük bir Türkiye haritası, Kuran’dan bir ayet ve Boğaz üzerinden geçen bir Türk F-16’sının resmi bulunduğunu da aktardı.

image0014.jpg

Wall Street Journal, Gülen’in haberde kullanılan bu fotoğrafının Çarşamba günü röportaj sırasında çekildiğini belirtti.

hurriyet.com.tr/DIŞ HABERLER

Paylaş:

Yorumlar

“767) FETHULLAH GÜLEN, IHH’YI VE YARDIM ŞEKLİNİ ELEŞTİRDİ!” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. mehmet şentürk yorum tarihi 5 Haziran, 2010 21:16

  HEY ALLAHIM NE GÜNLERE KALDIK.BU DİN SİMSARI, IHH.Yİ TANIMADIĞI SÖYLEMEKTE.ASLINDA TÜRKİYEDEKİ İSLAMCI DALGANIN IHH.YE KAYDIĞINI GÖRÜNCE PANİK OLDU BU SÜMÜKLÜ BEYEFENDİ.BU SEBEPLE SARF EDİLEN SÖZLER BUNLAR.ASLINDA BİLMEZMİ IHH.Yİ.ONUN BİLMEDİĞİ NE VARKİ.ZATEN FARKETMEZ KUCAĞINDA OTURDUĞU AMERİKA ONA HERŞEYİ ÖĞRETİR.

 2. dogan çil yorum tarihi 10 Haziran, 2010 00:15

  üstdeki yoruma katılıyorum zate arkadaş azbile demiş yeri rahatki kımıldamıyor şaadete yetişen şehıtlerimize Allah rahmet etsin

 3. yunus batuhan yorum tarihi 15 Haziran, 2010 22:54

  YA BIRAKIN ALLAH AŞKINA BİLMEDİĞİNİZ Bİ ADAM HAKKINDA YORUM YAPIYOSUNUZ. O İNSANI ÖĞRENMEK İÇİN ÖNCE GUINESS REKORLAR KİTABINA ADAY GOSTERİLEN VE ONUN ÖNDERLİĞİNİ YAPTIĞI TÜRKÇE OLİMPİYATLARINA Bİ BAKIN. BAKINDA BİRAZ BİLGİNİZ OLSUN.ATIP TUTMAYIN. BOŞ KONUŞMAYIN…

 4. Yasir Halaylı yorum tarihi 23 Haziran, 2010 15:37

  Beyler hoca efendi hayatında iyi şeyler yapmış olsa bile onun bu konu daki yanlış yaklaşımını kabullenmek bence pek doğru değil…O da bir insan bunu unutmayalım insanlar yanlış yapabilir bağnaz bi şekilde onu yanlışlarıyla birlikte kabul etmekkkk???

Yorum yap