723) ATATÜRK’E VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NE HAKARET!

Yayin Tarihi 21 Ocak, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

 

Atatürk’e büyük ayıp!

image00128.jpg

Bikinili genç kızların fotoğrafının birleştirilmesi, görenleri kızdırdı…

Hollanda’nın en büyük turizm şirketinin yeni başlattığı reklam kampanyasında kullandığı afişlerde, Atatürk’ün para üzerindeki fotoğrafıyla, bikinili genç kızların fotoğrafının birleştirilmesi, gurbetçileri ayağa kaldırdı

Hollanda’da 15 bin kişinin çalıştığı Dirk van den Broek grubu dahilinde seyahat sektöründe hizmet veren D-Reizen şirketinin reklam afişlerinde Türkiye’nin de dahil olduğu ülkelerin banknotları bu ülkelerde tatil yapan kişilerin fotoğraflarında surat olarak kullanılıyor. Atatürk’ün banknot üzerindeki fotoğrafı bir genç erkek ile bikinili bir genç kızın fotoğrafı üzerinde kullanıldı. Afişte, Türkiye bölümünde de Atatürk’ün suratı, bikinili bir genç kızın üzerinde yer alıyor. Hollanda’da yaşayan Türkler, afişi billboard’larda, otobüs duraklarında ve televizyon reklamlarında görünce büyük tepki gösterdi. Şirketin tepki yaratan reklam kampanyasının kaldırılması için internette düzenlenen kampanyada şu ifadeler kullanılıyor: “Utrecht kentinde otobüs durağında beklerken, D-Reizen seyahat şirketinin yapmış olduğu reklam çok gücümüze gitti. Çeşitli ülkelerin parasının üstünde yer alan şahsın altına turistin bir bedenini eklemişler. Güya hatıralık resim olsun diye. Resimde Türk liderinin üstünde bulunan Atatürk’ün resmi altında yarı çıplak bir kadının resmi var, aşağı tarafta da bir esmer adamın bedeni.

Bu bizim değerimizi aşmakta ve düpedüz saygısızlıktır. Tepkimizi göstermeliyiz. Reklam dediğin başkalarını rencide etmemeli. Bu konu hakkında hukuk okuyan arkadaşlarımızı harekete çağırıyorum. Bu yanlışı düzeltmek için ne yapabiliriz, bize bilgi verirlerse memnuz oluruz”.

VATAN

Paylaş:

Yorumlar

“723) ATATÜRK’E VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NE HAKARET!” yazisina 8 Yorum yapilmis

 1. Acaroğlu yorum tarihi 21 Ocak, 2010 16:23

  Bu rezalet reklanın şirketine,ikitidar tarafından sert bir tepki göstermesini bekliyoruz.Tüm Türk ünivesitelerinin öğrencisi,öğretim görevlisi ve halk kınama hareketine geçilmelidir.Haçlının torunlarına kesinlikle ders verilmelidir.Atatürk’ü Türk milletinin nezninde küçük düşürmek,rezil reklemlarına alet etmek,hiç kimsenin haddine değildir.Bu şirketin gücünü kırmak gerekir.Gençleri ,halkı kınamaya çağırıyorum.Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete kadar gönlümüzde ,bir lider,bir kahraman,bir milletin var oluşunun kahramanı olarak yaşıyacaktır.Acaroğlu.

 2. alptuğ telmaç yorum tarihi 22 Ocak, 2010 02:52

  iktidar tarıfından sert tepki verilmesini bekliyorsunuz. afedersiniz daha çok beklersiniz unutmayın ki dışişleri bakanlığının fiilen var olmadığı bir ülkeyiz. o kağıt parada arap şeyhlerinin resmi olsaydı bak o zaman iş değişirdi. YETERKİ ARAP( Türk 0lmasında ) OLSUN HER ŞEYİ VAR EDERİZ(ler).

 3. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 23 Ocak, 2010 00:07

  ben de Alptuğ beye katılıyorum. bu iktidarda ne var ki? herşey için çabalıyorlar yalnız TürkLük’ Türk Milletinin Çıkarları ve Türküye’nin çıkarlari için çabalamayi unutuyorlar veya akılları buraya yetmiyor….

  evet bu AKP hangi miilletin kulu uşağıdır bilmiyorum… yaptıklarına bakıyorum İran’daki Aşırı dinci Muhafizakarlar gibi bir devlet kurmaya çalışmalarını görüyorum İran rejimni koruyan resmi olmayan Militan bir gurup kurmak çabasınada(Polise ağır silah falan…) bazen diyorum ki yaaaa bu AKP iran uşağı olmasın belki İran rejimi petrol paraları ile AKP’yi almış…

  ARAplara gelnice hep Araplar çıkarlarını korumaya çaba gösteriyor… Filistindeki militan guruplarla ilişki kurmakta ve HEP ARAPLARLA ilgilenir yine de diyorum ki belki AKP arapların Petrol parası ile onlara uşaklık yapıyor…

  AMA HİÇ BİR ZAMAN GÖRMEDİM Kİ BU AKP TÜRK ULUSLAR VE DEVLETLERLE İLGİLENSİN…..

  bunların anlamı ne sizce?????

  allah allah ..

  bilmem vallah ama yalnız bunu biliyorum ki AKP Türkiye’yi sonunda fena batıracaktır…..

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 4. mehmet şentürk yorum tarihi 23 Ocak, 2010 20:33

  BU REZALETİ ENGELEYEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ADAMLAR ZATEN BUNDAN BÜYÜK BİR HAZ DUYMUŞLARDIR.ÇÜNKÜ ATATÜRK ONLARIN GÖZÜNDE ZATEN BİR “DECCAL”
  DİLERİM TANRININ TÜM GAZAPLARI ONLARIN ÜZERİNE OLUR.

 5. Atilla Boyatlı yorum tarihi 23 Ocak, 2010 23:21

  Davosçu buna neden ses çıkarmadı? Yıl 2010 değil, 1910.

 6. alptuğ telmaç yorum tarihi 23 Ocak, 2010 23:37

  sayın Aydın Ayoğlu bey konuya çok güzel açıklık getirdi.keşke bu iş sadece akp ile bitse bu günlerde kurtlar vadisi filistin filmi gündemde sebep, filistinde yapılan soykırıma cesurca bir tepki göstermek.peki sincan da uygur türklerine yapılanlar filistindekinin 10 da 1 i değilmi ayrıca bunlar bizim kan kardeşlerimiz değilmi? Bu gün türk milliyetçiliği yapan pana film, daha anlamlı ve daha cesurca bir adım atarak çinde katliama uğrayan kardeşlerimizi neden unutuyor, yada madem gerçek milliyetçi neden sincan konusuna değinmiyorda tek düşman olarak amerikayı yada israili gösteriyor( sanırım asimetrik piskolojik savaşın bir kartıda pana film) yoksa bu firma dünyaya bu kadar dar açıdan bakacak kadar vasıfsız mı. kusura bakmayın ama asimetrik psikolojik oyunlar her yerimizi sarmış durumda…

 7. Hale Demir yorum tarihi 8 Şubat, 2010 02:04

  Sayın yorumcular neden bu kadar öfkelisniz,anlaşılan bu hükümetten birşeyler bekliyorsunuz. Eğer böyle bir beklentiniz varsa kusura bakmayın ben sizi onların yanında görürüm.Zaten bu hükümet değil mi? ki ATATÜRK’TEN kurtulmak isteyen! Böyle hükümetten ne beklenir ki, Türk adını ağzına almayan kişilerden!.. Sonrabiz önce elimizdeki ülkeyi bir koruyalımda sonra dışardakilerle uğraşalım he ne dersiniz.Kaldı ki ATATÜRK’Ü bile koruyamıyoruz.

 8. deniz erdil yorum tarihi 3 Haziran, 2010 08:42

  sayın yorumcular tepkilerinize içtenlikle katılyorum recep erdoğan demokrasi bizim için amaç deyil araçtır demişti onun için amaçlarına ulaşmak için her şeyi mubah görüyorlar başbakan olmadan önce gulbettin hikmetyarın dizlerinin dibinde kedi gibi fotoğraflarını görmedinizmi iktidar olduklarından beri atatürk devrimlerine onun silah arkadaşlarına saldırmıyorlarmı ergenekon diye icat ettikleri paronoyala kendilerine rakip olabileceğinden ve siyasi bir parti kurarda merkez sağ seçmenin oyunu kaybederim diye çıkabilecek adayları potansiyel ergenekoncu diye silivriye kapatmıyorlarmı bizde kalkmışız bu hükümet atamıza hakaret edenlere tepki gösterir diye bekliyoruz vallahi kıs kıs gülüyorlardır onların varsa yoksa dünyaları araplar yanlız ıraklı olanlar değil tabi suudiarabiya ve kral fahd diktatörü bizimkinede gaz veren o bu kadar vatan evladı namusumuz ve şerefimiz için şehit oldu bunlardan tık yok yandaş gazetelerinde haber küçücük yazılyor yada hiç verilmiyor varsa yoksa araplar ne diyeyeyim bir gün bunlardan kurtulmak ümidiyle.

Yorum yap