710) PKK, KENDİNE YENİ ÜS BULDU

Yayin Tarihi 28 Aralık, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN, ERMENİ SORUNU

PKK kendine yeni üs buldu

image00131.jpg

İran, Suriye ve Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Irak’taki diğer Kürt gruplar tarafından sıkıştırılan terör örgütü PKK, kendine yeni bir üs buldu.

ASİMED Başkanı ve Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, terör örgütü PKK’nın Azerbaycan, Ermenistan ve Dağlık Karabağ bölgesinde konuşlandığını açıkladı.

YENİ HEDEF AZERBAYCAN TOPRAKLARI
Azerbaycan’ın topraklarında faaliyet alanı bulmaya çalışan terör örgütüne karşı daha fazla önleyici tedbirler alması gerektiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Eğilmez, “Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ konusunda yürütmeye çalıştığı politika içerisinde bazı yanlışları vardır. Bunların en önemlisi; Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yaptığı yersiz çıkışlardır. Azerbaycan’ın; Suriye, Irak’ın kuzeyi ve İran üçgeninde eskiye oranla kendisine rahat bir zemin bulamayan terör örgütünün Azerbaycan topraklarında üslenmeye ve faaliyet alanı bulmaya çalışmasına karşın daha sert ve önleyici tedbirler alması gerekmektedir. Aksi takdirde yakın bir zaman içerisinde bu virüs kendisini de hasta edecektir.” diye konuştu.

Ermenistan’ın Türkiye ile yakın bir ilişki içerisine girmek için sözde soykırım iddialarından vazgeçmesi ve Dağlık Karabağ probleminde Azerbaycan ile anlaşması gerektiğini dile getiren Eğilmez, bölgenin Türkiye içinde ayrı bir önemi olduğuna dikkat çekti.

PKK’nın İran, Suriye, Türkiye ve Kuzey Irak’taki diğer Kürt gruplar tarafından sıkıştırıldığını ileri süren Eğilmez, PKK’nın yeni yerleşim alanı olarak Dağlık Karabağ’ı kamp yeri olarak seçtiğini kaydetti.

ERMENİSTAN’DAN MÜHİMMAT TEMİN EDİLEBİLİR
Eğilmez, şunları kaydetti:”Dağlık Karabağ’ın Türkiye’nin direk temas hattı dışında olması, Ermenistan’ın kolaylıkla yardım gösterebileceği bir alanda olması, uluslararası statüsünün daha tam olarak belirlenememesi ve Rusya’nın Gürcistan’dan çıkardığı askeri birlik ve silahlarını Ermenistan ve bu bölgeye yerleştirmesiyle PKK’nın daha kolay silah ve mühimmat temin edebilecek olması, bölgenin yeni faaliyet alanı olarak seçilmesinde rol oynayan önemli faktörlerin başında gelmektedir. PKK’nın bölgede var olan ağırlığı 1999 tarihinden itibaren gözle görülür bir artış göstermiş ve artık bölgedeki PKK kamplarında geniş ölçekli ‘silahlı eğitim’ verilmeye başlanmıştır.”   

http://www.ensonhaber.com/gundem/247002/pkk-kendine-yeni-us-buldu.html

Paylaş:

Yorumlar

“710) PKK, KENDİNE YENİ ÜS BULDU” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. mustafa kenanoğlu yorum tarihi 28 Aralık, 2009 17:14

  yıllardır yaralı pkklılar ermenistan da tedavi ediliyor.roj tv program yapımcılarına bakın ermenileri soyadlarından yakalayın.

 2. perle yorum tarihi 29 Aralık, 2009 01:12

  KADININ BURNUNA VE YÜZ TİPİNE BAKINCA FARKLI HALKDAN- OLDUGU GÖZE CARPIYOR!burnu falan kalkık!
  **KAFALARINI KUMA GÖMENLER ARTIK CIKARSALARDA!
  ANLLASAK!
  ASLINDA kimdir BU PEKAKA DEDİKLERİ!

 3. AYDIN KOCADAĞISTAN yorum tarihi 31 Aralık, 2009 04:20

  pekaka özüne dönüyor demekki yani asala’ya.

 4. DENİZ TUNCER yorum tarihi 1 Ocak, 2010 04:16

  pkk NINDA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ BİZ TÜRKLER… BİRLİK OLALIM İÇ SAVAŞ KARGAŞALAR OLMAMALI. YA BEN ANLAM VEREMİYORUM TAYYİP BEY DENİZ BEY BİRBİRYLE UĞRAŞMAKTAN DIŞ SORUNLARA YETERİNCE ZAMAN AYIRAMIYORLAR Kİ. EVET MUHALEFET GÖREVİNİ YAPMALI AMA ABARTMAMALI İNADA DEĞİL İYİ VE KÖTÜYE GÖRE ELEŞTİRMELİ. ÜLKEMİZDE ŞU BİR GERÇEKKİ BAŞA GELENLER GÜZEL PROJELER ÜRETECEK OLSA BİLE UZUN VADELİ AMA GERÇEKTEN ÇOK FAYDALI PROJE YARATACAK OLSALAR DURUP DÜŞÜNÜYORLAR BU PROJE BENİM ZAMANIMDA BİTMEZSE DİĞERLERİNİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMÜŞ OLURUM DİYE. YA SEN BIRAK BU DÜŞÜNCELERİ SENİN GÖREVİN KUTSAL TÜRK MİLLETİNİN FENFAATLERİ ÇERÇEVESİNDE KARARLAR ALMAK PROJELER YAPMAK. HA SENİN DÖNEMİNDE HA BAŞKA PARTİNİN DÖNEMİNDE BİTSİN GERÇEKLEŞSİN. LÜTFEN SAYIN BAŞBAKAN CUMHURBAŞKANI ZATEN YETERİNCE MALINIZ MÜLKÜNÜZ YATINIZ KATINIZ VAR YETER YA HİZMET VERİN HALKA HİZMET. BU MİLLETE EFENDİLİK YOKTUR. BU MİLLETE HİZMET VARDIR. BU MİLLETE HİZMET EDENDE BU MİLLETİN EFENDİSİ OLUR…..

Yorum yap