707) RUSYA’DA YEŞİLE DÖNEN KÖPEKLER ENDİŞELENDİRİYOR

Yayin Tarihi 16 Aralık, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Rusya’da yeşile dönen köpekler endişelendiriyor

Kimyasal artıklar, değişen iklim, çevreye verilen zarar artık hayvanlar üzerinde doğrudan doğruya görülmeye başlandı.

İnsanların bilinçsizce çevreye verdiği tahribatın son kurbanları Rusya’nın Yekaterinburg kentindeki sokak köpekleri.

image00120.jpg

Demiryolu çevresinde yaşayan sokak köpeklerinin günden güne yeşile dönmesi çevre sakinlerini endişelendiriyor. Bölge Halk Sağlığı yetkilileri köpeklerin bilinmeyen bir kimyasal madde yemiş olabilecekleri üzerinde duruyor.

image0027.jpg

Bölge polis yetkilisi Ria Novosti haber ajansına yaptığı açıklamada, demiryolu işletmesini yasal olmayan atıkları bölgeye bırakmamaları konusunda uyardıklarını belirtti. Yetkili, “Maalesef hem bölgemizde, hem de başka şehirlerden gelenler bilinçsizce tüketiyoruz. Tükettiğimiz maddelerin çöplerini de ortalığa bırakıyoruz. Koruma altında olmayan sokak köpekleri de bunları tüketiyor. Ancak bazı bilinmeyen kimyasal maddelerin de trenlerden bırakılma ihtimali var. Konu ile ilgili çalışmalar sürüyor.” bilgisini verdi.

image0033.jpg

Bölge sakini Aleksey Buharovski de ajansa yaptığı açıklamada, bölgede yaklaşık 20 sokak köpeğinin yaşadığını, yoldan geçenlerin önünde kuyruk sallayarak yiyecek istediklerini ifade etti. İki hafta öncesinden itibaren hayvanlarda anormalliğini fark ettiğini ifade eden Buharovski, yetkililere haber verdiklerini söyledi.

image0043.jpg

Kızıl cins köpeklerin tüylerinin önce beyazlaşmaya başladığını, ardından da yeşil renge büründüğünü kaydeden bölge sakini, “Önce ben çocukların bir şakası olduğunu sandım. Köpekleri boyadıklarını düşündüm. Ancak günden güne değişiyorlar. Yeşillikleri her geçen gün artıyor.” dedi. Buharovski yasal olmayan çöplerin bölgeye bırakılması konusunda yetkililerin tedbir alması gerektiğini belirtti.

image0053.jpg

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Paylaş:

Yorumlar

“707) RUSYA’DA YEŞİLE DÖNEN KÖPEKLER ENDİŞELENDİRİYOR” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. perle yorum tarihi 16 Aralık, 2009 16:21

  *AMAN YARABBİ!
  MÜTHİSSİNİZ SN.YLMAZ*
  -NASIL BİR HABERDİR BU BÖYLE!
  AKLIMA NELER NELER!GELDİ…yani;NELER DÜSLÜYOR OLABİLECEKLERİ!RUSLARIN**ONLARDAN COOK KORKULUR CÜNKÜ-
  eyvah!
  BÖYLELİKLE BELKİDE DÜNYAYLA UGRASMAYI BIRAKIRLAR!insan kılıgındaki dünya politikacıları:(

Yorum yap