61) İSRAİL’İN OYUN KURALLARI

Yayin Tarihi 30 Aralık, 2008 
Kategori SİYASİ

İşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar

Dünya, İsrail’in Filistin katliamına nasıl cüret ettiğini bulmaya çalışıyor. Oysa İsrail sadece kendi koyduğu kuralları uyguluyor.

İsrail`in Gazze katliamına başladığı günden bu yana dünya saldırıyı konuşuyor. Bazıları barış görüşmeleri devam ederken İsrail`in başlattığı saldırıyı anlamlandırmaya çalışıyor, bazıları ise nasıl olup da saldırının Yahudiler için ateş yakmanın bile yasak olduğu bir günde başlatılabildiğini soruyor.Medya, Gazze`den gelen facia görüntüleriyle, liderlerin açıklamalarıyla ve dünyanın her köşesinde yaşanan protesto eylemlerinin görüntüleriyle dolu.Birçok “uzman” televizyon ekranlarından, gazete sayfalarında durum değerlendirmesi yapıyor, yapmaya devam edecek.Ancak, eğer İsrail`in oyun kuralları bilinirse, yaşananların o kadar da şaşırtıcı olmadığı görülebilir.

Çünkü İsrail yıllardır aynı olan ve sadece kendisi için geçerli futbol oyun kurallarıyla, dünyaya kafa tutarak, Filistin halkına zulmü sürdürüyor.

İşte bu oyunun kuralları ve bunun pratiklerini Dünya Bülteni olarak tek tek sıralıyoruz…

Kural 1: İsrailliler sahanın iki yanında da top çevirebilir. Filistinliler ise sadece kendi alanlarında.
Kuralın pratiği: İsrail bağımsız olduğu iddia edilen Filistin topraklarına istediği anda girebilir, istediğini gözaltına alabilir, tutuklayabilir. Aynen dün Batı Şeria`da Filistinlilerin evlerini basıp 10 genci götüren askerlerin yaptığı gibi…

image00175.jpg

Kural 2: Güvenlik gerekçesiyle Filistinliler pas yapamaz. Çünkü top bir İsrailli oyuncuya çarpabilir.
Kuralın pratiği: İsrail, Filistinlilerin üzerine onbinlerce ton bomba yağdırabilir ve bunu “kendini savunma” olarak kamuoyuna açıklayabilir. Filistinlilerin yaptığı el yapımı roketler ise “İsrail halkını terörize eden kabul edilemez” bir saldırı biçimidir.

image00228.jpg


Kural 3: İsrail tarafında kale bulunmaz.
Kuralın pratiği: Uluslararası kurallar, yasalar ya da anlaşmalar İsrail için geçerli değildir, Hiçbir Birleşmiş Milletler kınama bildirisi İsrail yönetimi tarafından şimdiye kadar ciddiye alınmamıştır.

image00315.jpg


Kural 4: İsrailliler her istediğinde serbest atış yapabilir. Molalarda bile.
Kuralın pratiği: İsrail her türlü alışverişin, eğlencenin, elektrik kullanmanın bile yasak olduğu “kutsal” Şabat gününde Gazze`ye savaş uçaklarını gönderip, yüzlerce insanı bombalarla katledebilir.

image00411.jpg

Kural 5: Filistin taraftarı maçları izleyemez. Salonda sadece İsrail taraftarı bulunabilir.
Kuralın pratiği: “Bağımsız” Gazze ve Şeria`ya Birleşmiş Milletler Üyesi olsa ve hatta bir Yahudi bile olsa, İsrail`in izin vermediği hiç kimse giremez. Tıpkı İsrail politikalarını eleştirdiği için kara listeye alınan ve Filistin`e girmesi engellenen BM temsilcisi Yahudi Richard Falk`un ya da Gazze`de Filistinlilere destek olmaya çalışırken İsrail buldozerleri tarafından ezilen Amerikalı Rachel Corri`nin başına gelenler gibi..

image0059.jpg


Kural 6: Maçı izleyecek basını da, nasıl haber yapacaklarını da İsrail belirler.
Kuralın pratiği: İsrail hoşuna gitmeyen haberler yapan gazeteci ve kameramanları vurmak hakkına sahiptir, televizyon ve basın biraz fazla üstüne giderse bütün Yahudi kuruluşları “anti-semitizm” kartını oynamaya başlar. İsrail Gazze`de bir günde 200 Filistinliyi öldürür ama haberler Hamas`ın attığı roketle ölen İsrailli kadınla başlar.

image0067.jpg

Kural 7: İsrailliler Filistinlileri kendi kalelerine şut atmaları için teşvik eder. Bunu reddedenler ‘terörist’ olarak anılır ve bir daha maça girmelerine izin verilmez.
Kuralın pratiği: İsrail Gazzelileri Abbas`a değil Hamas`a oy verdiği için abluka altına alır, aç bırakır, elektriğini keser. Eğer Gazzeliler fikrini değiştirmezse hepsini “terörist” ilan edip üzerlerine bombalar yağdırır.

image0073.jpg

Kural 8: Filistinli oyuncular sahayı terk edebilir ama asla geri dönemez. Bunun istisnası yerlerine bir İsrailli oyuncunun geçmesidir.
Kuralın pratiği: İsrail el koyduğu hiçbir toprağı geri vermeye yanaşmaz hatta Golan tepelerinde olduğu gibi o topraklar üzerinden ticaret bile yapar. İsrailliler Filistin topraklarını metre metre işgal ederek yerleşim yerleri yapmaktan ve buralara radikal Yahudileri yerleştirmekten de geri kalmaz.

image0082.jpg


Kural 9: Filistin takımının kaptanını İsrailliler seçer.
Arafat`tan Abbas`a ancak İsrail`in “görüşme onayı” verdiği isimler Filistinliler adına konuşma hakkını alır. Hamas bu izne layık görülmediği için Gazzelilerin demokratik seçimle onları göreve getirmesi bir anlam ifade etmez, hatta suç sayılır.

image0092.jpg


Kural 10: Hakemleri ve uygulayacakları kuralları İsrail belirler.
Kuralın pratiği: Dünya`nın büyük ülkeleri. BM, Avrupa Birliği ya da Arap Ülkeleri İsrail`in ( ve tabii destekçisi ABD`nin) sıcak bakmadığı hiç bir karara imza atamaz, ambargo uygulamak ya da büyükelçilik kapatmak teklif dahi edilemez, kınama söylemleri bile Filistinlileri de suçlayıcı ifadelere yer verilerek “dengelenir”.

image0101.jpg


Kural 11: İsrail’in faulleri ve Filistinlilerin iyi oyunları televizyonlarda yayımlanamaz. Kuralın pratiği: Dünya televizyonları ve haber ajansları hergün yaşanan yerleşimci terörünü hatta cinayetlerini nerdeyse hiçbir zaman ekrana taşımaz ama taş atan Filistinli çocuklar ya da yürüyüş yapan, slogan atan Filistinliler “terör” kelimeleriyle yan yana her akşam ekranlarda yer alır. Dünya hiçbir Filistinli şair tanımaz ama herkes Steven Spilberg`i ve tabii Şindler`in Listesini bilir

image0111.jpg

Kural 12: Sponsorların Filistinlilere vereceği paraları İsrail alır.
Kuralın pratiği: Filistin paraları İsrail bankalarında tutulur, İsrail istediği zaman bu paraları dondurma hatta el koyma hakkına sahiptir. Hatta o paralarla utanç duvarı bile inşa edebilir. Yani, Filistin yönetimi ancak İsrail izin verirse çalışanlarının maaşını ödeyebilir, onun onayı ile parasını harcayabilir.

image0121.jpg

Kural 13: Sadece İsrailli oyuncuların mola hakkı vardır.
İsrail istediği zaman “barış görüşmelerini” başlatır, görüşmelerin istediği hızda ilerlemesini sağlar. Bu süre içinde savaş hazırlıkları yapıp, istediği anda molayı bitirerek yeniden katliama başlayabilir.

image0131.jpg


Kural 14: Filistinlilerin nerede ve ne zaman maça çıkacağına İsrail karar verir.
Filistinliler bir şehirden başka bir şehre gitmek için sayısız kontrol noktalarından geçmek zorundadır, işe ya da okula gitmesi gereken bir Filistinli sadece İsrail askerinin canı o gün istemediği için saatlerce bekletildiği kontrol noktasından geri çevrilebilir. İsrail yolculuk için Filistinlilerin belgesi olmasını şart koşar ve tabii bu belgeleri kendisi verir.

image0141.jpg

Kural 15: Kurallar sadece Filistinliler için geçerlidir. İsrailliler maç sırasında kuralları değiştirebilir ve bu değişikliklerden Filistinlileri haberdar etmek zorunda değildir.
Filistinli`yi öldüren İsrailli ceza almaz ama suçu olmadığı ispat edilse de bir Filistinli 30 yıl hapse mahkum edilebilir. Nitekim geçtiğimiz günlerde İsrail mahkemelerinde görülen iki davadan birinde Filistinli bir çiftçiyi öldüren Yahudi yerleşimci tahliye edilirken, kendisine yöneltilen cinayet suçlamasından beraat eden Ahmet Saadet 30 yıla mahkum edilmiştir.

image015.jpg

DÜNYA BÜLTENİ HABER MERKEZİ

Paylaş:

Yorumlar

“61) İSRAİL’İN OYUN KURALLARI” yazisina 8 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 31 Aralık, 2008 00:49

  *kuralları hayretle!!okudum!
  *VE İKİNCİ DEFA HAYRETLE..DE BURADAKİ YÖNETİCİLERİN
  HALKA UYGULADIGI,REVA GÖRDÜGÜ!DAVRANISLARLA ESDEGERDE OLDUGUNU GÖRDÜM!.
  *BU SÖYLEDİGİM, TABİİKİ GÖZÖNÜNDE CEREYAN EDEN!
  HERKESİN HEMFİKİR OLDUGU,ACI-BURUK BİR TESPİT;(
  HELEDE TÜRKİYE CUMHURİYETİNE YAKISMIYACAK NİTELİKDE YÖNETİM..COK ACI;(

 2. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 31 Aralık, 2008 01:15

  *ALMAN BASBAKANI’DA!
  TARAF!
  -BUNLARDA BÜYÜK DEGİSİKLİK GÖRÜLÜYOR!
  *HERHALDE,ÖDEDİKLERİ CEZAYI YETERLİ BULUYORLAR.
  ASLINDA BU DEFA DAHA NET!LER.NORMALDE;ÖNCE SESSİZ KALIP,SONRA KURTARICI POZİSYONUNA GECİYORLARDI!
  HEP AYNI POLİTİKAYI GÜDÜYORLAR;(
  DEMEKKİ..GÜCLÜ OLMAK İCİN..ÖRNEK ALINMASI GEREKEN ÜLKELER,BELLİ.de..uygulayacak politikacımız hic olmamıs;(

 3. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 8 Ocak, 2009 10:11

  Sonunda bize şunu dedirtecekler!

  Hitler, ellerin dert görmesin.
  Az bile yapmışsın.
  Sonra da diyecekler ki; “Ya, demek Hitler için böyle dedin.”

  Elinizi göğsünüze koyun,
  ruhunuzu Allaha çevirin ve düşünün..
  Sahi; acaba kanlı kasap Hitler haklı mıydı.

 4. ibrahim yılmaz yorum tarihi 19 Ocak, 2009 16:59

  Allah belanı versin israil sanmaki bu çocukların yaşlıların o insaların kanlarıyla Allahım seni baoğacak korkma Allah sizi yıksın Allah benlanı versin Ağrıdan

 5. serdar çağatay yorum tarihi 3 Kasım, 2009 01:58

  filistine yapılanlar bizede yapılacaktır önlemini almassak bu yüce topraklar o kansızların olacaktır türkiye onların markalarıyla giyiniyor yiyor içiyor türkiyenin en yeni kanallarından biri nasıl kısa sürede bu kadar başarılı oluyor tabiki israil medya patronunun olduğu için yazıklar olsunnn bazı insanlarımız israile karşı olanların yanında olmuyolar

 6. hasan YILMAZ yorum tarihi 15 Aralık, 2009 14:55

  israil büyük oyunlar oynuyor malum bunu herkes biliyor.kapital rejimle dünya hükümdarlığını elinde bulunduruyor.güçün sembolu halinde ,abd,nato,ab ülkeleri emrinde hareket ediyor,mason locaları,musvi kuruluşları dernekler vs.faaliyet gösterdiği her alanda başarı gösteriyor,soğuk savaşları başlatıyor,rantın en büyüğünü yiyor.tek kelimeyle her istediklerini elde ediyorlar. fakat gün gelecek hepsi yok olacak.11 kehanetin 11 . sini göremeyecekler.heba olacaklar. bir tek yahudi kalmayacak.bu gerçekleşecek zaman değişti malum teknoloji çağındayız.israil kendi silahıyla yok olacak.hem okonomik hem istihbarat hemde sosoyal çöküntüyü yaşayacak.bu bir ölümcül veba,hackerlar saldırısı,ve müslüman birliğinin uyanışıyla er geç olacak.o zaman değil hitlerin yaptığı günümüz tarihine kadar oluşmayan acı bir sonları olacak. onlar insan olmayan hayvan olacak kadar adlandırılamayan .değişik yaratıklardır. helak olacaksınız…..

 7. berk öztürk yorum tarihi 31 Mayıs, 2010 22:24

  yahudilik tarihine bakıldığında allah tarafından seçilmiş yaptıklarıyla gene allah tarafından lanetlenmiş bir kavim olduğunu görürüz kuranı kerim bakara suresine bakıldığında ise cenabı hak nasılda en ince ayrıntısına kadar karakteristik özelliklerini vurgulamış bu toplumun tum dunyayyı parmağında oynatacak kadar organize olmuş kuklaları olan bm abd batıyıtum uluslararası organizasyonları çıkarına göre yöneten medya hollywood para ici faiz sektorlerinin elinde bulunduran abd den her yıl 3 milyar dolar hibe parası alan bu parayla coca coladan gelen ciroyla askeri teşkilatlar kuran bir milletten bahsediyoruz ey müslümanlar biz ne yapıyoruz biz suçlu onlarmı bizlermiyiz tek kelimeyle yazık bize

 8. mehmet yorum tarihi 20 Eylül, 2011 13:56

  şimdiden herkeze geçmiş olsun heralde büyük israil projesinden haberiniz yok aynısı buraya olucak çoğu Allah neden yardım etmiyor diyordur kesinlikle. böyle boş boş yorum yazan insanlar var: yazık bilmemne iyide Allah çok çalışana verir onlar bizim bölünmemiz için gece gündüz çalışıyor en çok onlar çalışıyo kusura bakmayın bizim gibi rahata alışmış insana tembel insana neden acısın bak filistin öyle bekledi onlarda biliyodu Allah bizi korur bekleyelim dedi sonunda israilin sapık askerlerin eline düştüler Allaha hergün dua etsende faydası yok bir şeyler yapmalısınız kimse terör kurup yok edelim demiyor yazıyo böyle aptalca yazı yazacağınıza sağ sol çatışması yapacağınıza harekete geçin sonunuz yoksa israilin sapık askerlerinde olucak artık ellerine düşünce onların dansözümü olursun affedersin yastık…v.b arkadaşımı olursun tatmin edici meleğimi olursun bilemem onu Allah bilir artık bunlar gerçek maalesef… zaten onlar burayı ele geçirirse Allaha ibedet eden insanlar için işkence olucak çünkü onlar Allaha kin kusuyorlar. Allah akıl fikir versin size böyle beklemeye devam edin afferin bekleyin bakalım…

Yorum yap