57) “AGARTA” NEDİR?

Yayin Tarihi 15 Temmuz, 2008 
Kategori KÜLTÜREL

 

AGARTA

“Shambhala” (Şambala), “Dünyanın Kalbi”, “Yüce Ülke”, “Bilgeler Ülkesi” gibi çeşitli adlarla belirtilen Agarta, teozofik ve ezoterik kaynaklara göre, önceki devrenin sonlarına doğru Mu ve Atlantis’ten göç eden bilim-rahipleri tarafından kurulmuş bir organizasyondur.

Önceleri beşeriyetle açık temas halinde olan bu organizasyon, bu devrenin koşullarından ötürü gizlenme gereği görmüş ve ikâmet yeri olarak birbirlerine tünellerle bağlanan, dağlar içindeki yeraltı kentlerini tercih etmiştir.

Agarta, dünya insanlığının tekamülünde sorumluluk sahibidir. İlahi Hiyerarşi’ye hizmet eder. Dünyanın Efendisi ve “Kutup” olarak ifade edilen ve “Brahatma” veya “Brahitma” adıyla belirtilen Agarta’nın lideri, Dünya’yı sevk ve idare eden İlahi Hiyerarşi’nin fizik alemdeki temsilcisidir.

1912′de Müslüman olduktan sonra Abdül Vahid Yahya adını alan; ezoterik, okült ve mistik konularda çok sayıda yapıtı bulunan Fransız asıllı Mısırlı düşünür ve yazar Rene Guenon’a göre tradisyonlarda “Kutsal Dağ”, “Dünyanın Merkezi” olarak ifade edilen yer, O’nun mekânıdır. Kimilerine göre, dünyanın tüm geçmişi, yitik kıtalara indirilmiş dinler ve kozmik öğretiler, Agarta arşivlerinde kayıtlıdır ve birçok peygamber (Musa, İsa), dinlerini kurmadan önce, bu arşivleri incelemişlerdir ki, bazıları burada ‘inisiyasyon’dan da geçmiştir.

Agarta’nın yeryüzüne açılan 7 (kimi kaynaklara göre 4) ana çıkış noktası bulunmakla birlikte, mağaralarda inzivaya çekilen bilgelerin ve mağaralarda etkinliklerini sürdüren bazı inisiyatik toplulukların Agartalılar ile ilişki içinde oldukları ileri sürülür.

Rene Guenon’a göre bu durum, en çok, Türklerin yaşadığı Orta Asya’da görülmektedir. Kimi yazarlara göre, Göktürk, Uygur ve Hun masallarındaki, “ataların kutsal mağaraları” ve bir mağaradan geçilerek ulaşılan “gizli ülke” inanışında Agarta’nın sembolizmi bulunmaktadır. Tibet tradisyonlarına göre, Agartalılar şimdiki devrenin sonunda dışarı çıkacak ve Agarta’nın lideri yeryüzündeki menfiliği yenecektir.

İNGİLİZCE HARİTA:

image00117.jpg

TÜRKÇE HARİTA:

image0026.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“57) “AGARTA” NEDİR?” yazisina 19 Yorum yapilmis

 1. akay aktaş-gazeteci yorum tarihi 15 Temmuz, 2008 09:15

  Çizgi roman Atlantis,Martin Mister’de geçen AGARTA bu imiş meğer.Masalsı ve destansı ama yine de tatlı bir bilgi.

 2. FikirYolu.com » Blog Arşivi » yenidenergenekon.com’dan Son Yazılar (18-07-2008) yorum tarihi 18 Temmuz, 2008 03:23

  […] 57) “AGARTA” NEDİR? […]

 3. turgay önal yorum tarihi 18 Temmuz, 2008 13:42

  tamamen palavra

 4. NAMIK AKTAY yorum tarihi 19 Temmuz, 2008 10:22

  mükemmel bir kurgu !!…mükemmel bir mesnetsiz kurgu…lakin insan ve inanç her zaman suistimale açıktı…beşeri kurgular olgular adı ne olursa olsun hep belli amaca hizmet eder…
  ama hepsi belli periyodlarla sınırlıdır belki bir asır belki bir kaç asır,ömrüne biçilen değer, dünyanın varoluş gerçekleri yanında bunların ömrü sınırlıdır..vesselam.

 5. adem yorum tarihi 19 Temmuz, 2008 16:09

  yazismak isterseniz
  isvec
  [email protected]

 6. yunus yorum tarihi 23 Temmuz, 2008 22:22

  bence gercek bu dunyada yasıyoruz ve daha bılmedıgımız cok sey var bıze sımdı bılım kurgu gelebılır aynı cagımızda olan ıcadların gecmıs caglara tgeldıgı gıbı

 7. yunus yorum tarihi 23 Temmuz, 2008 22:24

  dunyanın ıcınde bır dunyadaha neden bılım kurgu gelsın

 8. halil eroğlu yorum tarihi 26 Temmuz, 2008 13:59

  doğru bunlar büyük ihtimalle gerçek onların değimiyle Agarta bizim değimimizle Yecüc-Mecüc.Bu bozguncular Allahın izniyle yok olmaya mahkumlar.

 9. seval gümüş yorum tarihi 23 Ağustos, 2008 11:07

  böle bişeyin doğru olabilecegi gerçekci değil yhaaaa

 10. Zehir Zemberek yorum tarihi 17 Eylül, 2008 01:12

  Şu kıyamet kopsa artık da hep beraber kurtulsak! Off!

 11. Tamer ÖNEY yorum tarihi 20 Aralık, 2008 01:37

  Bence yukarıda yorum yapan herkez dünyaya ve çevresine at gözlüğü ile bakıyor bence biraz kafalarını önünden kaldırsınlar önlerine ne veriliyorsa onu yiyorlar. Neden bu var dinildiğinde hayır ya olaz diyorlar millet bir tarafındanmı atıyor bundan 75 yıl önce -ya bir araç olacak dünyanın öbür tarafındaki bir insanla görüntülü konuşacaksın deslerdi birine. bırakın yalan demyi adam dayak yerdi ama şimdi daha bizim bilmediğimiz neler var. Ben elektronikciyim transistörün gelişimini araştırın bundan 50 yıl önce kocaman olan alet şu an günümüzde pc lerimizde milyon hatta milyarlarca var bence inanın ve faydalı şeyler yapmaya çalışın hayata bir defa geliyoruz önümüzde nevarsa onu yiyoruz. Aşalım Kendimizi nerde mısırlılar o cizdilkleri aztekler mayalar nerede handiniz diye bilir onun amcası benim dedemin dedesinin büyük babasıydı diye hani yok ama arkalarında kalıntıları var benden bukadar sağınıza ve solunuza bakın belkide yanınızdakiler insan bile değil…….

 12. şehmuz daş yorum tarihi 12 Nisan, 2010 12:31

  Tabi tabi zaten petrol şamballa’lıların çıkardıgı gazdır en çok araplara nasip olmuş.

 13. cemhan( sperrow ) yorum tarihi 6 Temmuz, 2010 17:15

  o kült ile mistik çözüldüğün de insalar gökyüzün de (nostdradamus)
  bin yıllık barış dönemin de insanlar gökyüzün de
  (yuhanna)

  1 milyon yıllık insan yapım ları
  dünya insanlarının altı kere yokolması(matrix)
  2100 uzay dan mesaj almak ve bunları dünyadan göç edenlerden almak…….
  bence agartalılar gerçek olabilir sosyalizimi benimsemeleri bunlar sol el tarafına ayrılan agartalılar sağ el tarafın dakıler faşizt agartalılar… bunu bilen şeytana hizmet eden kapıtalistler ve aldıkları bilgiler sülaymanıye mabetleri doğruya set çekip şeytan la birebir anlaşanlar enerji sahipleri korkuları ahir zamanı korkanların hizmet ettikleri şeytanın sevin ci ahir zamanı…şeytan agartalılarda dünya insan ları için çalışmak isteyenleri hem kötü yola sevk etti hem de yok etti hala ayakta kalanlar sistemin için de sisteme hizmet ederler onlarda fırsatı dünya savaşı olarak görürler kapıtalızımden intikam için agartalılar sağ tarafı savaşı kaybetti sol tarafı kaybetti şişmdi o kült ve mistiğin çözülür olmasını bekliyorlar kendileri çözdürmek istiyorlkar ama kpatalızımın kurucusın da korkuyorlar yine insalık için korkuyorlar… islam tek başına ayakta çin tek başın köle izim le ayakta adı kominizim diyorlar honların bildiği doğrular yanlış tek doğru rahman da rahman suresin de asıl doğru kuran da

 14. göksel kocabıyık yorum tarihi 20 Ocak, 2011 02:36

  gercekten himaleyaların altındaki şehirlerde yaşamayı çok isterdim

 15. weyseL yorum tarihi 17 Mayıs, 2011 18:03

  palawra WALLAh inanılır qibi Deil öle bişe OLsa Kuran-ı Kerimde Olurdu … Ama hacüc We Mecüc Die ßir yorum war öyle de olabilir .. YEr altından çıkan insan yiyen insan soyu tüketen canlılar.

 16. e. yorum tarihi 17 Ekim, 2011 15:10

  arkadaşlar bunlar palavra ya da masal değil gerçek.

 17. Bir Bilimci yorum tarihi 25 Şubat, 2012 14:46

  YAw hala anlamadınızmı bu gerçek kardeşim …Gerçek olmasa ufo lar nasıl geliyor dünyaya … Uzaydan geliyo olsalar nasa anla bir kere bu bir keşif Agartalılar gerçek… Ama Yecüc ve Mecüc lerin çoğaldığı yer bile olbalir ama yünede gizemini koruyor…AMA nasıl oluyorsa Bermuda Şeytan Üçgeni ana giriş noktası olarak gösteriliyor.. Uçaklar veya gemiler kaybolmuyor sadece başka dünyaya yani Agartaya geçiyor Teşekkürler…

 18. Meryem Betül Tırımoğlu yorum tarihi 11 Aralık, 2012 18:06

  Agarta’nın Kuran’da geçen “Yecüc-Mecüc”le bi alakası var mı? bu konuda gerçekten bilgi sahibi olan varsa cevap versin lütfen!!

 19. Extinct yorum tarihi 20 Temmuz, 2015 23:36

  “Yecüc-Mecüc”

  Şizofrenik semitikler eski uygarlıkların mitlerini, öykülerini alıp semitik akıllarınca yorumlayıp var oldukları günden beridir bozgunculuk yapmaktalar. Anlayacağınız bozguncular aşağıda bilgeler diyarında değil yukarıda yeryüzündeler. 1930’lu yıllarda birileri bu bozguncuları durdurmaya çalışsa da olmadı. Dilerdim ki yeryüzü bunlardan arındırılıp başlansaydı öyküye belki bir sonrakine.

Yorum yap